Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Продавам кемпер (мотокаравана) Мерцедес снет от продажба.

Collapse
Заключена тема
X
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Продавам кемпер (мотокаравана) Мерцедес снет от продажба.

    ПРОДАВАМ Мерцедес 207д. Производство 1980г.Размери 500 x 220 x 290 Пробег 225 000км.Двигател дизел 2400 куб.см. 70к.с.Обслужен. Бендикса започва да се обажда. Една подмяна на бушоните е добра идея. Друго няма какво да се прави.Задно предаване.Ръчна скоростна кутияРегистриран 1+1 категория М1 (т.е. статут на пътническа баничарка) Гуми в добро състояние.Два акумулатора. Единия 55Ah, другия 72Ah. Автоматично устройство за отцепване на караванния от двигателния акумулаторПреглед до края септември 2010-та.Гражданска до края декември 2009.Химическа тоалетна. Помещението е с два канала, единия води директно под кемпера, другия в резервоар за мръсна вода.Отопление Труматик. Печката работи на режим отопление и на режим вентилатор. Всеки режим има две степени - половин мощност и пълна мощност. Има реостат - задава се желаната температура и печката сама се пуска/спира. Два газови котлона.Хладилник на газ/12в/220в.2кг газова бутилка плюс резервна (значи две) нови.Камера за задно виждане. Багажник за велосипеди.Кемпера е имал течове, но те моментално са отремонтирани, в момента няма никакви течове. Няма и последствия, няма мирис, не ползваме ароматизатор просто защото няма никаква миризма. Няма мухъл. Няма влага. Няма изгнило. По купето има ръждички и тук таме натискания, но нищо фрапантно. Ето снимки и коментари.Сепарето и масата стават на легло. Ние го сглобихме веднага така и не сме го разглабяли. Леглото е голямо. Аз съм 1.89 125 кила и с жена ми спим комфортно. Долу вляво на седалката се вижда откъде духа печката. Горе се виждат двете тонколони свързани към радиокасетофон (архаичен). Леглото над кабината. Ползваме го за багаж, матраците сме ги сложили на леглото в момента, но това е въпрос на пренареждане. Има стълба.Външни снимки.Багажника за велосипеди. Горе се вижда камерата. Отстрани малко отделение за инструменти.Вътрешното огледало може да се ползва. Като се дръпнат отзад пердетата и се вижда перфектно. Тук има радио и тонколона за него. Седалката е дръпната защото съм прибрал акумулатора за през зимата (зарядка, разрядка, да е в добро здраве). Седалките са удобни, пътувал съм цял ден без да се схвана, регулират се и по височина. Няма серво на волана, но дори на място успявам да го въртя. Малко да поеме - и се върти много леко.Ето как изглежда в момента леглото. Разбира се махнали сме спалното бельо за през зимата. Шкафчетата вдясно са отделни. Тези в задната част (насреща на снимката) са отделни вратички на едно отделение без стени. По две пердета на стъкло, тук се вижда плътното, зад него е бяло дантелено. Кухненското отделение. Отляво стои тубата с вода от която черпи чешмата (15 литра). В средата хладилника. Отдясно отделението за газовата бутилка. Има отвори отдолу за вслучай на изтичане на газ.Бутилката е 2 кила, но за цялото си 10 дневно пътешествие през октомври изхабихме 5кг газ като не сме щадили печката. Така че една бутилка плюс една резервна е достатъчен вариант за нас. Под седалките на сепарето има достатъчно място да се сложи голяма бутилка.Тоалетната. Щом аз се къпя в нея значи е достатъчно широка за всеки. Лампа няма, но има изведени 12 волта, просто трябва да си монтирате лампа.Още външни снимки. Гардероба, отстрани на тоалетната.Ето и таблото. Кемпера има навес, който се монтира за 30 секунди. В комбинация с платнище си става почти палатка. Давам и платнище.Хубав кемпер и сме имали много щастливи мигове в него. Сериозна германска машина, не съм имал технически проблеми, завива предните гуми МНОГО и се върти почти на място. По-маневрен е от лека кола, това не е майтап.Причина за продажбата - чакаме бебе и в следващите година две пътувания много много не се предвиждат.Сезона започва, станете независими от уговорки и резервации пътешественици.ЦЕНА 6500лв

    #2
    Да подразня евентуалните купувачи. Така изкарахме лятото, уикендите край морето. Вечерта всички си тръгват, а ние вземаме душ, палим барбекюто, вадим студената бира, а след прекрасната вечер спим на широко удобно легло. Не се занимаваме с хотели, околни пиянски компании, мошеници кръчмари и милион неща които могат да ти развалят настроението.

    Коментар


      #3
      Отново ви подразвам. :D Снимката е от събиране с приятели миналото лято на Езерец. Вижда се как е разпънат и навеса. Има куки за разпъването му и откъм задницата на кемпера в посока назад. Изкарахме си страхотен уикенд на безлюдния плаж. Три дни в дивата пустош.

      Коментар


        #4
        А ето така изглежда една кемпер среща. Язовир Жребчево, края на май 2008-ма. Събрахме се 10 кемпера и една каравана и си изкарахме страхотно! Барбекю, огън, сладки приказки и добри приятели.

        Коментар


          #5
          Това е превозното средство, което всеки рибар трябва притежава Ъп за кемпера
          "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

          ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
          Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

          Коментар


            #6
            Тайсън. благодаря ти .Надявам се ви харесва начина по който повдигам темата. Днешната снимка е от река Камчия. Като карате Варна посока Бургас след моста на реката - вдясно се спуска едно пътче покрай реката. Мястото е прекрасно, през деня има доста рибари, но и пространството е достатъчно за да не се притесняваме. Наблизо гледат биволи, та се наложи да прибираме на пожар столчета и маси като се засилиха към нас. Биволите са едни любопитни животни, да знаете .Ето ги и биволите, след като стана дума за тях.

            Коментар


              #7
              Хмммм......

              Коментар


                #8
                Явор Митев написа:
                Хмммм......
                Хм я това е само за теб.
                Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
                Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

                Коментар


                  #9
                  Понеже стана дума за рибари, да кажа че аз не съм такъв, съответно не съм трошил кемпера по черни пътища много много. Кемпера има теглич, но той никога не е ползван (със сигурност).С днешната снимка искам да покажа по-добре навеса. Тук е монтиран от задната страна на кемпера. Сенника може да е в това положение или пък вертикалната стеничка която се получава да се изпъне напред и да се подпре с колци (има си такива) и навеса да стане двойно по-дълъг. Отстрани на кемпера се вижда отворено отделението за дребни инструменти, аз държа там брадвичка, лопатка, крик, такива неща. Давам и това барбекю, а също и още едно от чугунените.Снимката е правена на една голяма поляна близо до с. Староселец, Провадийско. Преди е била пионерски лагер, но сега не е останало нищо освен две чешми със страхотна ледено студена вода. Няколко уикенда изкарахме под дебелите сенки на това прекрасно място така близо до Варна. През нощта като се оцъклят едни звезди в небето...миналата година бяхме там по време на лунното затъмнение и казвам ви гледката беше невероятна.

                  Коментар


                    #10
                    Завиждам ти....
                    "Тревата расте, птичките летят, вълните галят пясъка. Аз пребивам хора."

                    ЕХ Fiat Bravo 1.9 JTD Abarth tuning, chip tunning VRPerfomance, 10.1999
                    Lancia Lybra 2.4 JTD, 140HP++, 2002, ASR,ABS,8 air,BOSE

                    Коментар


                      #11
                      Тайсън, завиждай на човека който ще го купи . Ние засега преставаме с ходенето, а как ни дърпа към зеленото, ех...Днешната снимка е направена по пътя към с. Крушуна, където имахме среща с приятели кемперджии. След скучния главен път решихме да свърнем през селцата и България ни се разкри в истинската си красота. Голямо удобство е да пътуваш с кемпера. Караш караш, огладнееш и спреш. Жената пекне едни наденички на котлона, седнеш си с чаша изстуден айрян и вкусна салатка. Наоколо ти зелени поляни, птички и спокойствие. Хапнеш, па дремнеш половин час и така поемеш отново на път. Без да са те натоварили мързеливи сервитьорки, пияндурници на съседната маса и кебапчета тип ’тоя заек докато го заколим що мяучене беше’. Такива отклонения от главните пътища с жена ми им казваме ’приключения’, обожаваме джипиеса да ни води из малки селца, да откриваме затънтени пътчета и безкрайни зелени поляни. Не бързаме за никъде и където и да замръкнем леглото, банята, тоалета, печката и хладилника са си с нас.Весели празници на всички!

                      Коментар


                        #12
                        Празниците минаха, надявам се сте изкарали добре. След кратко запознаване с новите правила в раздела и стискайки палци да не нарушавам някое (ако да моля за едно редче да знам и да се коригирам) пускам следващата подразваща снимка. Този път от Шкорпиловци, май месец миналата година. Шкорпиловци не е само широк ветровит плаж, малко преди селото има тучни ливади. Спрели сме достатъчно близо до бунгалата за да се чувстваме сигурни и достатъчно далеч за да не ни пречат шумни почиващи.

                        Коментар


                          #13
                          Хмммммммммммм.....!!!!!!!!!!!!

                          Коментар


                            #14
                            Извинявам се за но кемпера е страшен!Голям фен съм на подвижните къщурки но няма парички за едно такова удобство!
                            Fiat Punto 1.2 75 ELX-Forever
                            Alfa Romeo 146 1.9 JTD
                            Fiat Bravo 1.6 16v SX-Ex
                            Alfa Romeo 155 2.0 8V

                            Коментар


                              #15
                              Благодаря! Аз съм съгласен, че за много хора купуването на кемпер си е излишен разход. Купуваш една кола, дето в най-добрия случай я караш само уикенда. Другото време не ти върши работа и само гълта данъци и такси. Само че ние погледнахме на нещата по различен начин и изведнъж всичко доби смисъл. Като купихме кемпера ние не купихме просто кола. Ние си купихме по едно малко бунгало във всяка една точка на България. И то бунгало с което сам си избираш комшиите, ако не ти харесват - просто мърдаш 5км и всичко е наред. Да не изброявам отново предимствата. Днешната снимка е направена по време на десетдневното ни октомврийско пътешествие из манастирите на северна България. На деветия ден се видяхме с приятели и направихме лагер няколко километра преди Трявна. Един от основните проблеми когато си с кемпер е нивелирането. Не навсякъде е равно, а да ти е наклонена къщата не е приятно. На пръв поглед е все тая, но като почнеш от неудобството в тоалетната, минеш през недобре работещия хладилник (нивелиран хладилник - студена бира) и стигнеш до наклоненото легло - проблема си е сериозен. Аз го решавам с тухли под някои от гумите, както се вижда на снимката. Вършат перфектна работа и не заемат много място.А ето и една малка пътешественичка, на същото място.

                              Коментар

                              Working...
                              X