Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

с. Гайтаниново в Пирин

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    с. Гайтаниново в Пирин

    Днес реших да се разходя до едно от селата намиращи се на границата ни с Гърция.Намира се на 23км от Гоце Делчев и пътя с изключение на участъка точно преди селото е хубав.Селата в този район са много стари, но за съжаление в тях вече няма млади хора да живеят за постоянно, само събота и неделя.До 1997 г. имаше и училище да 8-ми клас, има го на снимките и за мое голямо съжаление сградата му за 12 години се е превърнала в развалина.А е било много хубаво, кабинетите са си били оборудвани, има голям двор с игрище за футбол и баскетбол. Не съм качил всички снимки от стаите на училището защото са ужасна гледка, направо ме е яд как унищожаваме всичко, до което се докоснем с. Гайтаниново
    Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
    Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

    #2
    Интересен заслон, иначе жалко за селото.Природата поне е добре. Много съм изненадан, че пътят е хубав.Виждал съм и други 3-класни и 4-класни пътища, които са в завидно състояние, спрямо някои части на Тракия.Най-вероятно е заради ниската им експлоатация.

    Коментар


      #3
      Преди няколко години го преасфалтираха иначе беше дупка до дупка. Събота и неделя ходих и до Белоградчик да разгледам скалите, ще кача снимки и от там :D
      Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
      Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

      Коментар


        #4
        Чел съм, че са уникални местата около "Алиботуш". Погледнах картата, която колегата е приложил и ми стана интересно какво ли е това село Нова Ловча? Почти на границата е. А и произходът на името му ми е интересен. Защото доколкото знам името на моя град Ловеч по турско време е било Ловча /или Лофча/. Може да има някаква връзка...
        FIAT Idea 1.9 Multijet 2004 г.
        FIAT Tipo 1.4i.e. 1995 г. - предишен. Служи вярно над 9 години!

        Коментар


          #5
          Нова Ловча е в България а пък Стара Ловча е в Гърция. Самата граница минава през селото Има събор през годината, ама не се сещам на коя дата.
          Fiat Punto ELX 1.9 JTD 80 к.с.
          Fiat Brava SX 1.4 12V - много хубава кола беше

          Коментар


            #6
            ilko-gd написа:
            Нова Ловча е в България а пък Стара Ловча е в Гърция. Самата граница минава през селото Има събор през годината, ама не се сещам на коя дата.
            8 ноември е събора.
            "Светлината си въобразява,че се движи по-бързо от всичко друго,но бърка.Колкото и да припира,открива,че мракът е стигнал пръв и вече я чака."-Т.Пратчет
            (Fiat 131 ABARTH 103 kW, Aprilia Tuono RSV 1000)

            Коментар

            Working...
            X