Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Замръзна ми изпарителя???

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Замръзна ми изпарителя???

    Как да го размразя?Днес в Кокаляне беше -19 и явно антифриза ми се е посгъстил, уж Парафлу -40, пък....запалих си на бензин, като вдигна 50 градуса прехвърлих на газ и малко след това угасна и не ще на газ повече...Та явно има ледена тапа или нещо подобно в изпарителя, не циркулира антифриза и замръзна като пич.Цял ден си карам на бензин и не се размрази, кво да правя?Колата си вдигна 90 градуса и си ги крепи, а изпарителя си стои леден?Да го полея с гореща вода, ама тая вода после като измозамръзне???
    Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

    Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

    ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

    #2
    Не можеш ли да намериш един по-топъл гараж?
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      ivo написа:
      Не можеш ли да намериш един по-топъл гараж?
      Аз ако имах, щях ли да плача сега тук...Всъщност в гаража са дизеловите коли, Авенсиса и Мусото, щото Алпин дизела замръзва, та няма палене.Фиата и Ланчата спят на двора... нали са бензинови.Казвай как да го размразя, мамка му и изпарител, че утре тръгвам за Банско и парите ми трябват, не ми се ще да ги давам за бензин.
      Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

      Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

      ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

      Коментар


        #4
        Колега, високо ли ти е монтиран изпарителя, щото ако е така вероятно ти е ниско нивото на охладитела /антифриза/, просто няма логика кола на 90 градуса да не може да размрази изпарителя, аз имам познати които палят на газ при -15 /не че това е добре/ и нямат ядове, подобни номера ми е правила Самара-та на времето. А иначе споко за изпарителя залей го с топла вода - нищо му няма, тва съм го правил на една ГАЗ-ка на един комшия.Успех!
        Lancia Kappa 2.4 JTD 99`
        Uno 75 1.5i.e.8V 88`

        Коментар


          #5
          не е проблем да го залееш с гореща вода но най добре си провери да не би да имаш въздушна възглавница в изпарителя ако е монтиран по високо, при мен ако ми намалее количеството на антифриза веднага ми намалява отоплението на изпарителя и почва да мръзне дори и при топло време. Като го обезвъздуша всичко се оправя дори и при -15 градуса мога да си подкарам директно на газ без проблеми

          Коментар

          Working...
          X