Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Кажете си мнението

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Кажете си мнението

    Здравейте на сички !!!Незнам дали темата ми е за този раздел ,но смятам че тук ще бъде видяна от сички и така ще мога да разбера най -точно .Въпросът ми е някой зимал ли си е гуми от тук http://www.gumata.com/contacts.phpПак се извинявам че я пускам тук (ако нее за тук де ) ,но много се двуумя какво да правя с тези гуми .Предстои ми закупуване на летни , а не разполагам с много пари .Ако някой има други предложения ще се радвам да ги чуяГрешен раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org

    #2
    Кажи размера и парите, с които разполагаш, и ще ти предложа гуми

    Коментар


      #3
      Там е работата ,че се джуумя много.Дали да взема нови или втора ръка .Дали да взема 2 или 4 (защото имам 2 Йикохама който могат да изкарат един сезон)Парите които мога да отделя са 400 лева за нови и 200 за стари (за 4 бр) + - 20 -30 лева Размерът е 195/50-60/15

      Коментар


        #4
        Kuku, честно, аз не бих му отговорил на нито един въпрос. сички, Незнам, зимал, нее, двуумя, джуумя, Йикохама който...за препинателните знаци изобщо пък не иде реч...Моята препоръка е известна инвестиция в образованието на момчето. Пък ако колегата е студент, което предполага УЖ пребиваването му в Студентски град в София, жална ни майка на образователната система. УЖАС

        Коментар


          #5
          Ееее,не толкова грубо сега де...Не може всички на 100% да пишат грамотно.
          "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
          Ванга

          Коментар


            #6
            Irka_fihi написа:
            Ееее,не толкова грубо сега де...Не може всички на 100% да пишат грамотно.
            Разбира се, че си права донякъде! Но на фона на адски ширещата се неграмотност у нас, аз поне не бих и не толерирам липсата на елементарни, ама елементарни познания спрямо родния ни език. А и когато искаш помощ, под каквато и да е било форма в някой форум, проява най-малкото на някакво уважение е да не пишеш "джуумя се". Това дори не е неграмотност, това е неуважение към хората, които искаш да ти отговорят. И очакваш да го направят.

            Коментар


              #7
              Съгласна съм донякъде с теб,но все пак си мисля,че си малко краен.Българският език е много труден откъм граматика и съм се убедила,че трябва да ти идва отвътре - или го можеш или не (да пишеш правилно,малко неща се научават).Поне при мен беше така.Ама сега модераторите ще ни се накарат,щот не пишем по темата.
              "Не търсете възмездие.Рано или късно всеки плаща."
              Ванга

              Коментар


                #8
                Orcinus написа:
                Kuku, честно, аз не бих му отговорил на нито един въпрос. сички, Незнам, зимал, нее, двуумя, джуумя, Йикохама който...за препинателните знаци изобщо пък не иде реч...Моята препоръка е известна инвестиция в образованието на момчето. Пък ако колегата е студент, което предполага УЖ пребиваването му в Студентски град в София, жална ни майка на образователната система. УЖАС
                "Извинявай" , че наруших душевното ти спокойствие с неграмотно написаната от мен тема

                Коментар


                  #9
                  аз бих те посъветвал да си вземеш нови- то на всеки е ясно, че нови са най-добре, но пък ще ти изтъкна други причини- новите имат гаранция; новите си сигурен, че са прави, че нямат балони и фитили и т.н.; новите са с безплатен монтаж; - ако си вземеш стари, то може да попаднеш на некоректен човек и да ти пробута криви гуми/а; може да са слагани фитили, за които не знаеш- а не е приятно на предната да й се случи случка със 140 на магостралата примерно; монтажа ти не е евтин- на мен ми взеха онзи ден 28 лв за 3 гуми монтаж баланс и т.н.. четох, че сега нали им е момента на гумаджиите някои вземали по 100 кинта за 4 гуми-монтаж и баланс! смятай. вярно, че това са някави измекяри и боклуци, но немалко хора бяха споделили това нещо. накрая, след цялата галимация ще си спестил едни 50 лв и вместо да имаш нови гуми, ще имаш стари, които ще изхвърлиш догодина. а новите догодина може да ги продадеш на някой като теб дето иска 2 ръка. винаги като си купя гуми 2 ръка след това съжалявам, щото се получава ей така. въпреки горното казано и аз съм с 4 втора ръка
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Имам 4 нови Мишелин Енерджи, но са 195х65 R15 91Т 4х120 лв. В магазина са 159 лв./бр.
                    Прикачени файлове
                    F31 BMW 320d

                    Коментар


                      #11
                      Първо трябва да знаеш, че от 195/50R15 до 195/60R15 има доста голяма разлика в цената, около 40лв. на гума при по-скъпите и около 20лв. на гума при евтините модели, което ще доведе до разлика в крайната цена от около 100лв. общо - хубаво е да решиш точно кой размер ти трябва А за размера 195/55R15 цената става още по-висока!195/50R15"Клебер" - 105.00лв."Семперит" - 88.00лв."Барум" - 80.00лв."Спортива" - 79.00лв."Америка" - 75.00лв."Корморан" - 75.00лв.195/60R15"Клебер" - 130.00лв."Семперит" - 119.00лв."Барум" - 110.00лв."Спортива" - 99.00лв."Америка" - 94.00лв."Корморан" - 100.00лв.Цените са крайни с 15-17% отстъпка и с ДДС - по желание на клиента се издава фактура.Монтажа на гумите струва 30лв.Монтажа умишлено не е включен в цената, защото някои хора предпочитат да купят по-евтино гумата и да направят монтаж на друго място, при познат, който да им вземе по-евтино П.П.Виж, на Турбодизела предложението е изгодно - гумата е прясна и има предостатъчно грайфер, а модела е добър - ако размера може да пасне на твойта кола и се разберете за цената, няма какво да му мислиш

                      Коментар


                        #12
                        Мерси!Не е писал на каква кола иска да ги слага!
                        F31 BMW 320d

                        Коментар


                          #13
                          Тurbodieselcomby написа:
                          Имам 4 нови Мишелин Енерджи, но са 195х65 R15 91Т 4х120 лв. В магазина са 159 лв./бр.
                          На мен ми ги предложиха същите в магазина и то с дот около края на 2008 за 137 и то с безплатен монтаж и баланс.

                          Коментар

                          Working...
                          X