Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

колко често ви се включва перката?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    колко често ви се включва перката?

    Колеги, споделете колко често се включва перката при каране и до къде ви стига стрелката на температурата в града при това време както е 15, 20, 25 градуса.Понеже при мен имам чуството че доста загрява и перката доста често работи.След всяко по продалжително каране (над 15 мин. нормално каране) в града перката е включена и продалжава да работи след като изгася.п.п първата скорост на перката работи !!
    Bravo HGT 2.0 20V

    #2
    При мен стрелката показваше 2 чертички над средата. Зиме, лете - там.Градско, извънградско - пак там.А перката май си работеше доста често.
    Ex Fiat 126P
    Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
    Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
    Alfa Romeo 147 1.6 TS
    Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

    Коментар


      #3
      падат ли ви много оборотите когато се включва перката ?
      1.6 16v Abarth

      Коментар


        #4
        колега мойта стрелка колата загрее ли заковава посредата... и не бих казал че перката се включва честоа за спад на оборотите.. поне при мене такова нещо няма
        Fiat Bravo 1.6 99г. - Г.И.
        Fiat Stilo 1.6 02г. - Г.И.

        Коментар


          #5
          Включва се само когато колата работи на място, без да се движи дълго време. Когато е в движение съм чувал перката само един два пъти за година и половина.
          Punto 1.2 '97

          Коментар


            #6
            Ами мойта перка защо като изгася двигателя спира и тя,даже и да трябва да работи още?
            Fiat Bravo - 1.8GT /115hp 1997г.
            Audi A4 - 1.9TDi /110hp 1998г.
            Mazda 121 - 1.3GLX / 75hp 1994г.

            Коментар


              #7
              PaUnOff написа:
              Ами мойта перка защо като изгася двигателя спира и тя,даже и да трябва да работи още?
              Почти безсмислено е да работи перката след угасването на двигателя, защото водата не циркулира, а се охлажда само тази в радиатора. Моята перка миналото лято почти не съм я чувал да включва, а не ми е и загрявала, само като включа климата, но тогава си е автоматично.
              --Старата ръжда любов не хваща!--
              156 sportwagon 1,9 jtd 115
              ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

              Коментар


                #8
                при 1,6 наистина така работи охлажданетос течение на времето при замърсяване на радиатора и самия мотор се случва точно товаредовен клиент на перката...не е вярно че няма циркулация при спряна помпа
                2015 Renault Megane Expression GT
                2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                Всичко за FIAT Bravo 2007

                Коментар


                  #9
                  Sev написа:
                  ...не е вярно че няма циркулация при спряна помпа
                  Е откъде се получава тогава циркулацията? Единствено от нялягането, което се получава от горещата вода и разликата в температурата, но ще е минимално.
                  --Старата ръжда любов не хваща!--
                  156 sportwagon 1,9 jtd 115
                  ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

                  Коментар


                    #10
                    При мен извънградско перката се включва при по продължително каране по баир на трета-втора.В градско се включва ако висиш по задръстване и да,оборотите падат като се включва перката,това е нормално,все пак перката си е консуматор ...
                    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                    Коментар


                      #11
                      от различната плътност на водата при различна температурав системата има 6 литрав този случай : минимално = достатъчно
                      2015 Renault Megane Expression GT
                      2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                      Всичко за FIAT Bravo 2007

                      Коментар


                        #12
                        При мен се включва само като вися по задръстване , иначе като карам по-продължително , стрелката ми стои 1-2 чертички под средата.

                        Коментар


                          #13
                          Мойта се включва много често в градски условия , извън градско не съм обърнал внимание (по скоро не се включва )Колата мие Мареа 1.8 16вА перката се вкючва малко след средната чертичка

                          Коментар


                            #14
                            карам повече градско и забелязвам напоследък че като има повече изкачване или като вися в "задръстване" и карам бавно най-много на втора, загрява до където съм отбелязал със червената стрелка. там някъде се включва перката (чувам как падат оборотите на двигателя). не трябва ли да се включва по-рано? нормално ли е това, или има някакво закъснение при затварянето на термосата? може ли да е от антифриза? случвало ми се е и при по-ниски температури ...
                            Fiat Marea SW 1580 16V ELX 182A4000 10/96
                            Moonsteppers - All over the world and beyond ...

                            Коментар


                              #15
                              Твърде късно се включва при теб, най веротно направо на бърза скорост. Провери реостата долу вдясно на радиатора да не е изгорял, това е може би 80 % от причината да е така.

                              Коментар

                              Working...
                              X