Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Разумна доработка на Пунто ГТ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Разумна доработка на Пунто ГТ

    Имам желание да доработят някъде Пунтото до към 180-200к.с. , но не искам да се получава нещо от сорта на 5 дена върви 20 в сервиза , а и да е надеждна колата а не моторчето да й свърши за 10000км цялата идея е може и повечко пари , но всичко да е направено добре , а не да се експериментира с колата.И сега идвате Вие на ред :D в смисъл да ми кажете какво трябва да се смени и горе долу колко парички ще излезе, а или ако знаете място където хората си разбират от работата и могат да ми дадат съвет и евентуално да го направят .А под "разумна" в заглавието имам предвид точно това колата да става за всекидневна употреба а не да е няква безумна почти неизползваема резачка.
    Слагайте си коланите

    #2
    Кажи с какъв бюджет разполагаш и от там кво можеш да напраиш с него
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      1500лв като начало много зависи какво излезе в смисъл не мога да ти обясня точно приемам всякакви идей и отттам вече ще определя паричките
      Слагайте си коланите

      Коментар


        #4
        BOIT написа:
        1500лв като начало много зависи какво излезе в смисъл не мога да ти обясня точно приемам всякакви идей и отттам вече ще определя паричките
        Сега зависи и от парите и от всичко,аз ще ти кажа какво трябва се направи за 200++ коня па другото си е твоя преценка...1.По-голяма турбина +колектори+изпускателна с-ма 76мм~1500-2000лв2.По-големи дюзи + нов чип~600-1000лв3.По-голем интеркулер,нови маркучи,метална гарнитура за главата и други малки работи~500-1000лвСлед това спокийно може да изкараш 200-220 коня
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          Мерси за бързия отговор :D Това всичко е много хубаво ама няма ли да се скапе моторчето много бързо ако го натоваря с по-голямо турбо и инжектори не трябва ли да се прави нещо и по него имам предвид по мотора
          Слагайте си коланите

          Коментар


            #6
            BOIT, туй дето го искаш с 1.4 мотор не става (освен ако изсипеш бая пари да смениш всичко вътре). Спри се на мощност от порядъка на 160 максимум - и ще си я имаш колата без проблеми за повечко време.

            Коментар


              #7
              jamie написа:
              BOIT, туй дето го искаш с 1.4 мотор не става (освен ако изсипеш бая пари да смениш всичко вътре). Спри се на мощност от порядъка на 160 максимум - и ще си я имаш колата без проблеми за повечко време.
              Да и аз така мисля--Чип.-Спортрн филтър.-колектори+изпускателна с-ма =Почти сигурна безавариина експлоатация доста време.160/70 Кс на 1тон купе е предостатачно за да се подиграваш с селските гъзета по сфетофарите.

              Коментар


                #8
                Пробвай за начало филтър и изпускателна система, ако имаш подръка - и по-добър интеркулер.Най-добре би било ако можеш да увеличиш мнощността без да пипаш бууста.

                Коментар


                  #9
                  Определено предложенията на beer и jamie по ми допадат защото ако взема нова турбина работата става много дебела а и паричките стават много и като се има предвид че засега само тва има да карам то ще почне да харчи меко казано МНОГО и ще се превърне в ебати разхода за това май чип , филтър , колектори и тръби ще е най-добрен само знаете ли къде мога да видя цени модели аз гледах в сайта на проспиид ама там нещо няма много работи сега ще погледна пак но да знаете къде мога да намеря подходящи части ?
                  Слагайте си коланите

                  Коментар


                    #10
                    Сложи и един голям кулет и след това сложи чипа и ще имаш по добри резултати. С оригиналното турбо може да направиш близо 180 коня ако направиш всички тези неща които ти казаха jamie и beer, но сложиш ли и един по голям кулер отпреде може да хванеш 180 коня.

                    [Skype - FIAT_FREAK

                    Коментар


                      #11
                      Това всичко е чудесно , но къде да ги намеря тия части и евентуално къде могат да го направят всичко това
                      Слагайте си коланите

                      Коментар


                        #12
                        BOIT написа:
                        Това всичко е чудесно , но къде да ги намеря тия части и евентуално къде могат да го направят всичко това
                        писах ти на лично при коя фирма можеш да отидеш.. Писах на лично за да не правя реклама
                        FIAT BRAVO 1.6 16V

                        Коментар


                          #13
                          Мерси дивак :D ще проверя
                          Слагайте си коланите

                          Коментар

                          Working...
                          X