Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Спирачни апарати

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Спирачни апарати

    Колеги, имам едно такова лаишко питане....Налага ми се да ремонтирам спирачните апарати на Бертонето ( дискови спирачки и на двата моста), и майстора ми каза - понеже били рядкост ( демек стари били ) да сам си намерил от тези дето "гъзетата" си ги слагали по задните мостове. Та питането е следното - спортни спирачни апарати, които да се нагодят на Бертонето... може ли изобщо да се получи такова нещо ??? и ако може, от къде да си ги купя и при кого да отида да ги монтираПредварително благодаря!
    lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
    ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
    Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

    #2
    Re: Спирачни апарати

    x 1/9 написа:
    Колеги, имам едно такова лаишко питане....Налага ми се да ремонтирам спирачните апарати на Бертонето ( дискови спирачки и на двата моста), и майстора ми каза - понеже били рядкост ( демек стари били ) да сам си намерил от тези дето "гъзетата" си ги слагали по задните мостове. Та питането е следното - спортни спирачни апарати, които да се нагодят на Бертонето... може ли изобщо да се получи такова нещо ??? и ако може, от къде да си ги купя и при кого да отида да ги монтираПредварително благодаря!
    Любимата ми тема :D Значи ти на бертонето си със 227мм дискове плътни отпреде и отзаде...По принцип може да ги смениш със повечето на фиат,аз съм си напълнил мазето със апарати от типо,127 пунто и дискове...Та поред значи зависи какви джанти ползваш от там избираш апарати и размери на дискове...13’Тука варианта е вентилирани 240х22мм предни дискове от Уно турбо със задни от уно/пунто/типо/браво 240х11 плътни...14’отпреде 257х22мм вентилирани от типо/браво а отзаде може да се съберат 251х11мм от Крома..15’отпреде 284х22мм вентилирани от купе/браво 20в или даже брембо 302х28мм от купе турбо,отзаде същите като споменатите от горе...Иначе във форума на 124 редовно правят ъпгрейд на тези фиатчета на спирачките,така че е доказано
    _______________________________________
    0885261834

    Коментар


      #3
      ) малеее колко инфо !!!! Дисковете не са плътни. Имат си отвори и като гледам са си фабрично разпробити. Даже има нещо като ребра които да несочват въздуха... маниашка работа ама малко остарялаДжантите ми са алуминиеви, но като размер не знам какви са... наследство са ми от предишния собственик14 цолови са.. имам фланци, но като гледам те нямат кой знае каква роля по отношение на апаратите. за сега ще се сменят само задните апарати, тъй че ако имаш нещо подходящо и не ти трябва - свиркай ! сега ще разровя сервизната документациа и ще ти кажа по нея какви са дисковетеготово.... по спецификация... диаметър - 227, дебелина - 10.7 до 10.9 ( за нови дискове )
      lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
      ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
      Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

      Коментар


        #4
        Като ги правиш,по добре ги прави и от преде и отзад защото не е логично отзаде по големи дискове...Земи се от некоя морга за отреде вентилирани спирачни апарати с дискове(по добре нови) 257мм от крома/браво за отпреде и отзаде 251 от крома защото на тебе задницата ти е по тежка,ако не в краен случай 240мм...Не съм виждал как е захващането на спирачните апарати на бертонето и дали ще паснат без адаптерни планки от 3мм..Ето снимки на въпросните планки,не са трудни за изработка Само требва да се земат размери и да се погледне точно...
        _______________________________________
        0885261834

        Коментар


          #5
          адаптерни планки от 3мм
          Минимума е 6 мм при легирани стомани.Селятине, форума на 124 е полезен но трябва да се има едно на ум че моделите им са за Австралия основно (90% членовете са австралийци) - инфото следва да се проверява. Там не е рядкост Х1/9 с 2,0 мотор фабрично например.

          Коментар


            #6
            тхнкс за снимките...като гледам, моите апарати са доста по различни от тези. а и капака които ги затваря от вътре при мен е на канали за допълнително вентилиране. май няма да се мине без да ги сваля и разглобя...
            lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
            ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
            Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

            Коментар

            Working...
            X