Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Какво масло ще ми препоръчате

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Какво масло ще ми препоръчате

    Колеги, предстои ми смяна на маслото скоро и от 2-3 дена чета из форумите за маслата и честно казано се обърках.Едни хвалят Мотул други го плюят,едни хвалят селения дргуи не са доволни от нея. В момента съм със Селения Голд но не съм доволен от него и предишния път бях с него...ами мотора си е доста шумен сутрин притракват там клапани повдигачи след това си мърка мотора и като загрее мотора и като пусна на празен ход се чува лек метален звук но това е само след като загрее и маслото като е на 5-6К километра.Какво ще препоръчате двоумя се между 20К и Мотул за 20К пише че било по добро от ГОЛД
    Fiat Bravo 1.9 JTD 100

    #2
    Re: Какво масло ще ми препоръчате

    mitkosoft написа:
    Колеги, предстои ми смяна на маслото скоро и от 2-3 дена чета из форумите за маслата и честно казано се обърках.Едни хвалят Мотул други го плюят,едни хвалят селения дргуи не са доволни от нея. В момента съм със Селения Голд но не съм доволен от него и предишния път бях с него...ами мотора си е доста шумен сутрин притракват там клапани повдигачи след това си мърка мотора и като загрее мотора и като пусна на празен ход се чува лек метален звук но това е само след като загрее и маслото като е на 5-6К километра.Какво ще препоръчате двоумя се между 20К и Мотул за 20К пише че било по добро от ГОЛД
    Има много теми за маслото. Заспали чувства ти недей събужда........ Защото темата ще се превърне в същаща като десетките други за маслата , всеки си хвали маслото което ползва
    Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

    Коментар


      #3
      10w40 на цена не повече от 10лв за литър повечето ще ти кажат селениа голд ама се е масло ако питаш мен колкото по малко пари толкова по добре!Със кола се жени но за кола не се жени е моя съвет
      Subaru B9 tribeca 3.0
      Peugeot 307 04
      Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
      Fiat Brava 1.6 16V 103

      Коментар


        #4
        Re: Какво масло ще ми препоръчате

        mitkosoft написа:
        Колеги, предстои ми смяна на маслото скоро и от 2-3 дена чета из форумите за маслата и честно казано се обърках.Едни хвалят Мотул други го плюят,едни хвалят селения дргуи не са доволни от нея. В момента съм със Селения Голд но не съм доволен от него и предишния път бях с него...ами мотора си е доста шумен сутрин притракват там клапани повдигачи след това си мърка мотора и като загрее мотора и като пусна на празен ход се чува лек метален звук но това е само след като загрее и маслото като е на 5-6К километра.Какво ще препоръчате двоумя се между 20К и Мотул за 20К пише че било по добро от ГОЛД
        Колега,на бравата сложих MOBIL 1 0W40 и съм супер доволен.Двигателя мърка,като котенце.На Мареата съм с ARAL 0W40,купих я със същото и двигателя е малко по-шумен.Определено Арала на го "яде".Вече е на 15 000км и сега ще го сменям с Мобил,като на бравата.Мисля,че това масло е много добро.Някои ще кажат,че това е масло за нови двигатели-ами моите не са стари.Други ще кажат какво препоръчва производителя, а именно маслото да бъде 10W40, но аз ще си карам с Мобила,пък нека фиат да си препоръчват Селения.Когато не мога да намирам пълна синтетика на цената на селения Голд или колата започне да ми я яде,може би ще мина на Селения.За мен е важно маслото да е оригинално,а не някое турско менте.Именно това е хубавото на Селения,че няма ментета,а не че е най-доброто масло за Фиат.
        Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
        Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

        Коментар


          #5
          аз знам че има много писано и точно зараид твя много писано незнам кое е най доброто искам просто мотора ми е да е тих
          Fiat Bravo 1.9 JTD 100

          Коментар


            #6
            Re: Какво масло ще ми препоръчате

            dudulia написа:
            mitkosoft написа:
            Колеги, предстои ми смяна на маслото скоро и от 2-3 дена чета из форумите за маслата и честно казано се обърках.Едни хвалят Мотул други го плюят,едни хвалят селения дргуи не са доволни от нея. В момента съм със Селения Голд но не съм доволен от него и предишния път бях с него...ами мотора си е доста шумен сутрин притракват там клапани повдигачи след това си мърка мотора и като загрее мотора и като пусна на празен ход се чува лек метален звук но това е само след като загрее и маслото като е на 5-6К километра.Какво ще препоръчате двоумя се между 20К и Мотул за 20К пише че било по добро от ГОЛД
            Колега,на бравата сложих MOBIL 1 0W40 и съм супер доволен.Двигателя мърка,като котенце.На Мареата съм с ARAL 0W40,купих я със същото и двигателя е малко по-шумен.Определено Арала на го "яде".Вече е на 15 000км и сега ще го сменям с Мобил,като на бравата.Мисля,че това масло е много добро.Някои ще кажат,че това е масло за нови двигатели-ами моите не са стари.Други ще кажат какво препоръчва производителя, а именно маслото да бъде 10W40, но аз ще си карам с Мобила,пък нека фиат да си препоръчват Селения.Когато не мога да намирам пълна синтетика на цената на селения Голд или колата започне да ми я яде,може би ще мина на Селения.За мен е важно маслото да е оригинално,а не някое турско менте.Именно това е хубавото на Селения,че няма ментета,а не че е най-доброто масло за Фиат.
            Колега мога ли да попитам на колко километра са и двете коли и имало ли е ремонти по мотора
            Subaru B9 tribeca 3.0
            Peugeot 307 04
            Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
            Fiat Brava 1.6 16V 103

            Коментар


              #7
              Brava 67 000 km, Marea 80310.Без ремонти.
              Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
              Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

              Коментар


                #8
                Незнам приател нямаш акъл на тези коли да слагаш такова масло според мен единствено пежото върви с 5w30 ама максимум още 2смени на с това масло и минава на 5w40 а 0w40 неможе да не ти го гори сега видях че бравата е 90коня което значи че е от първите мотори на брава/о (1995година) и ако този мотор е на реални километри от това некаране гумичките му трябва да са запреличали на камък. Защо щом се грижиш за моторите си толкова много, караш на гас и двете коли са умрели от стоене кога ще се изплащат тези газови уредби?
                Subaru B9 tribeca 3.0
                Peugeot 307 04
                Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                Fiat Brava 1.6 16V 103

                Коментар


                  #9
                  M10D
                  A20DTH ЖТД ама не баш
                  1NZ−FXE ; 182A8.000 Брава
                  Х... 330XD, Мултипла, Мареа, Либра, Пунто; 166; Брава; 146; Тема; 145; Типо; Панда

                  Коментар


                    #10
                    BO написа:
                    M10D
                    м 10 д ама задължително да е 10в40
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      Колеги, не се заигравайте с работния визкозитет на маслото - имам в предвид второто число по спецификации, а именно 10W40. Първото число 10W варира според климата, при който се експлоатира колата, но второто не! Промяната на работния вискозитет е риск и е допустимо само за много много здухани ДВГ. Тругата крайност е спортното каране все в червената зона.Към колегата пуснал темата. Ако автомобила е предназначен за масло с визкозитет например 10W40, то спокойно може да слагате масла с вискозитет 0W40, 5W40 и само за летния сезон 15W40. Всички тези масла са с еднакъв работен визкозитет, но с различен при студен мотор. Точно тогава евентуално би го горило. Моя съвет е ако имате възможност да не пестите от масло. Синтетика или пълна синтетика е по-добрия избор. Аз не карам със Селения, но ако трябва да слагам от тази марка бих заложил на 20К. Ако го закупите от Александър Ауто, няма да е менте. До скоро бях с Кастрол 5W40, сега съм с друго от което съм много доволен. Няма да го споменавам за да не звучи рекламно. Ако ви интересува на лични.Успех с избора!
                      Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                      Коментар


                        #12
                        Re: Какво масло ще ми препоръчате

                        mitkosoft написа:
                        Колеги, предстои ми смяна на маслото скоро и от 2-3 дена чета из форумите за маслата и честно казано се обърках.Едни хвалят Мотул други го плюят,едни хвалят селения дргуи не са доволни от нея. В момента съм със Селения Голд но не съм доволен от него и предишния път бях с него...ами мотора си е доста шумен сутрин притракват там клапани повдигачи след това си мърка мотора и като загрее мотора и като пусна на празен ход се чува лек метален звук но това е само след като загрее и маслото като е на 5-6К километра.Какво ще препоръчате двоумя се между 20К и Мотул за 20К пише че било по добро от ГОЛД
                        Помисли за Лики Моли също,чувам добри отзиви за него
                        Marea HLX 147ps

                        Коментар


                          #13
                          Аз в момента съм с Мобил Супер С 10В40 и съм много доволен от него но възнамерявам на есен да мина Лики Моли просто за проба .
                          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                          Коментар


                            #14
                            10W40 каквото и да е, стига да не е менте и от там избягвай големите марки точно затова. Хич да не те интересува дали е синтетика, полусинтетика или минерално - гледай само посочения вискозитет. Вярно, че с различните масла шума на двигателя е различен, но след 5К става на всички еднакъв Ако ще си говорим за "най-хубавото" има масла за по 300 и нагоре с полиращи и доста завишени предпазни свойства. Трудно се намират, защото не са масови, а смятай ако излезе и менте
                            The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                            Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                            Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                            Коментар


                              #15
                              От 1-2 седмици съм с Кастрол Магнатек 10В40 взех го от хит-ко но малко скъпо идва от там, в метро го има с 10-15лв по-евтино на примоция. В сравнение със Селениа 20К двигателя във високите обороти е много по-тих. Като е загряла и на място не мога да открия разлика, но в движение и над 3000об в купето е много по-тихо с Кастрол-а.
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X