Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

ПОМОГНЕТЕ МИ С МНЕНИЕ ЗА ФИАТ КУПЕ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    ПОМОГНЕТЕ МИ С МНЕНИЕ ЗА ФИАТ КУПЕ

    ОРИЕНТИРАЛ СЪМ СЕ КЪМ ФИАТ КУПЕ ЧЕ МИ ПИСНА ЛАНЧИАТА И ФИАТА МИ ДА СЕ ТРОШАТ...ВСЕ ПАК СА СИ СТАРИЧКИ...ТА МИСЪЛТА МИ БЕШЕ ДАЛИ ЩЕ СГРЕША С ТОВА КУПЕ....В СМИСАЛ ТРОШИ ЛИ СЕ МНОГО И ЧАСТИТЕ КАК СА...ЕВТИНИ СКЪПИ???
    FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

    #2
    Ами кажи към какво Купе си се ориентирал, какви са ти предпочитанията за двигател, оборудване и т.н. Така ще е по-добре са разнищим предпочитаното от тебе! Някои основни работи- троши ли се много...зависи как го караш/поддържаш, като всяка кола. Има си и своите специфични ’’кусури’’, затова ако конкретизираш избора си най-добре. Части, пак относително какво разбираш под скъпи. Едро и дребно габаритните(тенекии, фарове, халогени, стопове и т.н. са на доста особена цена в сравнение с аналогичните на масовите в БГ коли. Разбираемо е, впредвид разпространението на модела...2-ра употреба от същите няма!(или почти няма). Двигател, ходова част-там работите са доста приемливи, поради по-широкото им разпространение в други модели на Фиат и Алфа(тук пак относително според модификацията). НО, това поне според мен е кола, която ще ти донесе удоволствие много повече от ядове! А дали ще сгрешип зависи само от теб и големината на желанието да имаш точно такава кола. Дай малко насоки в търсенето си и питай пак! П.С. ПЛС,изключи caps lock-a

    Коментар


      #3
      .

      ами ориентирал съм се към наи слабия мотор 131кс 1.8 с всички екстри(разликата в моделите ако не се лъжа е само кожения салон) просто мисля че дизаина и екстрите които предлага този модел са уникални за тази цена...та съм се ориентирал към този мотор и това оборудване...мисля че с пълно каско проблемите с тенекиите и фарове и стопове са решени интересува ме двигател и окачване...консумативи които пълното каско не покрива....мерси предварително
      FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

      Коментар


        #4
        Сори много,че отговарям чак сега,ама нямах интернет почти два дни покрай тея бури във Варна. На въпроса. Добре си се насочил! Аз имам такова Kупе, доста време търсих, докато открия това, което искам. За каскокото, единствения начин да караш спокойно както си отбелязал сам. Значи това, което те интересува е както сигурно си проучил двигателя влязъл в употреба първо при Баркета. НО, наи-слаб по конски сили изобщо незначи и най-слаб по динамика. Карах няколко 2.0 16в, със сигурност мога да твърдя, че динамичните показатели по нищо не отстъпват! Това е просто по-ново поколение двигател. Снабден е с променливи фази на газоразпределение на всмукателните клапани. Динамиката на мотора се усеща много добре както в ниските, така и при високи обороти. Допълнителен плюс е и най-ниското тегло от всички двигатели, което води до 1180 кг. празна кола. Но чудеса не очаквай, динамика точно колкото за 96kw серийна кола.За първи път този двигател е внедрен през ’96 година, в края на която започва вграждането на фейслифт-вътрешното оборудване. Серийно се поставят при същото два еърбега(макар че съм виждал ’97 2.0 20в турбо с един еърбег!!! но това може да има друго обяснение). Препоръчвам ти да търсиш такава кола, интериора е много много по-добре направен, супер грозния според мен дисплей е заменен с мааалко по-добре изглеждащ аналогов часовник,по-елегантни уреди изобщо почти перфектен!! При същите тези показатели на колата в края на ’96 започва и вграждането на ново поколение климатици с регулиране на температурата и поленов филтър. Като цяло задължително търси такова купе, няма да съжаляваш! За нивата на оборудване предполагам си запознат. След ’96 Купетата се предлагат с нови цветове кожа, според мен супер добре изглеждащи. Окачването, гледай за стандартните неща, хлопане, носене на волана, чукане във волана, естествено на пръв поглед,при покупка първо в сервиз,освен ако не си автомеханик. За екстериора, цвета си го избираш сам,въпреки,че всички цветове изглеждат добре на тази толкова красива кола (дори и супер лайняния зелен!!),търси твоя цвят! Аз исках задължително Россо корса и като опция евентуално черен. Най-добре изглеждат линиите на колата в червено! Ама това си е личен избор, преценка и вкус. Гледай да не е боята на места избеляла, на други по-ярка, обикновенно признак за удари и леки или други причини за частично пребоядисване. Провери за ръжда,сигурен признак за удар! Огледай всички ръбове,контактни повърхности за луфтове. Всичко,ама всичко по екстериора трябва да пасва точно! Капачката на по-старите има склонност да се лющи, наблегни на продавача(макар,че за два часа и малко труд става нова!) Провери джантите дали са криви, виж гумите. Желателно е колата да не е пастирана,вътре да не е мацана с парафини и такива неща,гуменото покритие на пластмасивото покритие на таблото не го понася много добре! Това не зависи от теб, ама все пак е показател. Вътре пак стандартните неща, състояние на волана, скоростен лост,огледай километража и лайснста на таблото,трябва да не стърчи нищо, признак за пипан километраж, кабели да не стърчат от никъде,погледни под таблото. Погледни в жабката,огледай пепелника. ЗАДЪЛЖИТЕЛНО пробвай коректната работа на всички електронни елементи по оборудването,ел стъкла,ел огледала,климатик(троник) Стъклата трябва да си слизат и качват без пробеми,както и сами.Ел огледалата,седалките,аве всичко! Като цяло погледни колата отвън и отвътре,трябва да е супер стегната,опъната стойка,да не стърчи тук-там по нещо. Това си е сравнително скъпа кола и си търси своето. хубаво е всичко да е както от завода, без чип-тунинги(което при този двигател е доста по-различно но това е друга тема),спортни филтри, сменени валове, лепенки по колата и стъклата, изобщо всякакъв вид тунинг. Това можеш и сам да си го направиш. Фактор е ,защото така изглеждащите коли често имат съмнително техническо състояние. Двигател. Запали сам,този двигател пали моментално без излишно въртене. Чуй как работи, оборотите да са стабилни, както на празен ход така и на по-високи обороти. Пак погледни маслото, слушай за шумове, тракане ,разбери за ремъците има ли инфо, но така или иначе ще ги смениш. ако има сервизна книжка(много не се надявай)- погледни я. Като запалиш в началото може да има тракане от клапаните поради наличието на система с хидравличен демпфер за системата за газоразпределение. Ако чукането продължи след като мотора е загрял, направи следното-подай бавно газ и след 2000 оборота ако спре, бъди сигурен, че вариатора за изменение фазите е ’’забил’’. По принцип е специфичен шум,но двигателя трака като дизел и се чува лесно. Никакъв проблем за двигателя, от Фиат твърдят,че това не оказва влияние на работата и икономичността му,но да си купиш кола и тя да ти дрънчи като дизел...Смяната му незнам колко е при нас, но едва ли е по-малко от 300-500 лв.Има резервна част вариатор, който решава проблема завинаги. Поръчваш във Фиат и си готов. Имай го впредвид. С течение на годините се е утвърдил факта, че това си е конструкторска грешка, и при 95% от двигателите се проявява.Така че... Ремъци,масло се сменят ЗАДЪЛЖИТЕЛНО преди съответно 100 000 и 10 000 км.,но препоръчителните стойности са 80 000 и 9000-макс.10000 км. Друго,всичко това е първоначален оглед, при по-сериозен интерес тичай в сервиз и то оторизиран. Да направят диагностика, проверка окачване, налягане в цилиндрите,всичко! За ключовете няма да ти обяснявам, щом имаш италианска кола тези работи ги знаеш. Имам впечатления, че повечето внесени от Италия коли в последно време са меко казано поразбити. От Германия обаче е по-скъпо. Пак въпрос на пари и личен избор.Аз си търсех моята около 8 месеца или май около 10 вече не помня. Обиколих доста места в Германия, ходих 3 пъти до София,веднъж до Стара Загора,един път до Шумен,гледах всички Купета във Варна и околността(всички,май 3 общо)...така че, въоражи се с търпение и ще стане! Прави си сметка и за след покупката, прехвърляне, каско,гражданска,данък,смяна масла и ремъци,нещо малко още ако има, гуми и джанти ако не ти харесват тези на колата. Ама то това си е за всяка кола. Не се повлиявай от цената, тук в пълна сила е правилото за евтиното дето излиза скъпо. Ти си решаваш. Като цяло за 9-10000 лв. много от нещата които съм отбелязал няма да са в ред, но пък знаеш ли...някоя баба дето е на зор...Така че,въпрос на избор.Сигурно съм пропуснал доста неща, ама питай каквото има ще ти кажа!

        Коментар


          #5
          мерси за изчерпателния отговор не мисля че си пропуснал нещо но ако имам други въпроси направо на лично съобщение ще те питам...мерси отново
          FIAT PUNTO 1.7TD & MAZDA 323F & LANCIA PRISMA 1.6I.E. & OPEL ASKONA

          Коментар

          Working...
          X