Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

за какво служи това копче?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    за какво служи това копче?

    копчето с червено дето е отбелязано за какво служи?При включен климатик трябва ли да е натиснато.Мисля че е да варти въздуха в само в купето прав ли съм?И пречи ли ако постоянно е включено?
    Прикачени файлове
    Bravo HGT 2.0 20V

    #2
    Не го пипай. Нека си стои изключено. Евентуална повреда в системата е съпроводена с доста главоболия, сред които и необратимо обилно изпотяване на прозорците, в т.ч. и предния.

    Коментар


      #3
      Абсолютно прав си. Копчето затваря клапа и спира външния въздух. При натиснато копче, системата върти въздуха само в купето.

      Коментар


        #4
        Аз съм го влючвал работи си.Като сам с включен климатик не трябва ли и то да е вкючено ??????
        Bravo HGT 2.0 20V

        Коментар


          #5
          ogi28b написа:
          Не го пипай. Нека си стои изключено. Евентуална повреда в системата е съпроводена с доста главоболия, сред които и необратимо обилно изпотяване на прозорците, в т.ч. и предния.
          то за какво е направено да не го пипам ли Искам да разбера за какво е.И по какъв начин може да ми запоти прозорците?
          Bravo HGT 2.0 20V

          Коментар


            #6
            Не.

            Коментар


              #7
              vintiliran написа:
              Аз съм го влючвал работи си.Като сам с включен климатик не трябва ли и то да е вкючено ??????
              Дали щее включено копчето или не си е твой избор.Лично аз предпочитам дами влиза винаги пресен въздух,но ако има някоя печка предмен,или места с неприятна миризма затварям клапата.Също така през зимата и влажно време е хубаво да е отворена клапата да не се изпотяват стъклата.
              Фиат Брава 1.4 12V 1998г

              Коментар


                #8
                naskobg написа:
                Не.
                Защо НЕ аз си мисля че в жегите когато е адски горещо навън ако не е вкючено ще влиза по топал въздух в копето а като си варти само вътре няма ли да е по добре?
                Bravo HGT 2.0 20V

                Коментар


                  #9
                  vintiliran написа:
                  ogi28b написа:
                  Не го пипай. Нека си стои изключено. Евентуална повреда в системата е съпроводена с доста главоболия, сред които и необратимо обилно изпотяване на прозорците, в т.ч. и предния.
                  то за какво е направено да не го пипам ли Искам да разбера за какво е.И по какъв начин може да ми запоти прозорците?
                  Направено е за да спреш притока на външен въздух, ако минаваш през тунел, караш зад камион който пуши, или по някаква друга причина въздухът е мръсен. Може да ти изпоти прозорците по същия начин, по който спалня с алуминиева дограма прави конденз по дограмата и мухъл по стените. Ако не вярваш - изчакай когато вали, и смело вклювай. Ако наистина работи - колата за няколко минути ще запприлича на душ кабина. ПП: Ти откъде знаеш че работи, след като не знаеш за какво е!?!?

                  Коментар


                    #10
                    ogi28b написа:
                    vintiliran написа:
                    ogi28b написа:
                    Не го пипай. Нека си стои изключено. Евентуална повреда в системата е съпроводена с доста главоболия, сред които и необратимо обилно изпотяване на прозорците, в т.ч. и предния.
                    то за какво е направено да не го пипам ли Искам да разбера за какво е.И по какъв начин може да ми запоти прозорците?
                    Направено е за да спреш притока на външен въздух, ако минаваш през тунел, караш зад камион който пуши, или по някаква друга причина въздухът е мръсен. Може да ти изпоти прозорците по същия начин, по който спалня с алуминиева дограма прави конденз по дограмата и мухъл по стените. Ако не вярваш - изчакай когато вали, и смело вклювай. Ако наистина работи - колата за няколко минути ще запприлича на душ кабина. ПП: Ти откъде знаеш че работи, след като не знаеш за какво е!?!?
                    Предполагах че е за външния въздух понеже има стрелка на копчето и аз точно това питах за това ли е или греша?Включвал съм го и се чуваха някакви звуци от към жабката затова предполагах че работи?
                    Bravo HGT 2.0 20V

                    Коментар


                      #11
                      vintiliran написа:
                      ogi28b написа:
                      vintiliran написа:
                      ogi28b написа:
                      Не го пипай. Нека си стои изключено. Евентуална повреда в системата е съпроводена с доста главоболия, сред които и необратимо обилно изпотяване на прозорците, в т.ч. и предния.
                      то за какво е направено да не го пипам ли Искам да разбера за какво е.И по какъв начин може да ми запоти прозорците?
                      Направено е за да спреш притока на външен въздух, ако минаваш през тунел, караш зад камион който пуши, или по някаква друга причина въздухът е мръсен. Може да ти изпоти прозорците по същия начин, по който спалня с алуминиева дограма прави конденз по дограмата и мухъл по стените. Ако не вярваш - изчакай когато вали, и смело вклювай. Ако наистина работи - колата за няколко минути ще запприлича на душ кабина. ПП: Ти откъде знаеш че работи, след като не знаеш за какво е!?!?
                      Предполагах че е за външния въздух понеже има стрелка на копчето и аз точно това питах за това ли е или греша?Включвал съм го и се чуваха някакви звуци от към жабката затова предполагах че работи?
                      Значи добре си се ориентирал. Мислех че гледаш само лампичката на копчето. Най-сигурният метод е да свалиш пластмасата под дясната чистачка, тя се държи на 2 винта. Ама не цялата голямата, а една по-малка, има гумино суединение над нея, да я пази от вода. Свали я, и гледай вътре - като е изклчено копчето, трябва да виждаш вентилатор (под филтъра). Като е вклчено, трябва да виждаш един капак (клапа) която запечатва отвора към вентилатора. Най-добре вземи един човек да ти натиска, а ти гледай дали клапата се движи от крайно до крайно положение. Това е сигурна проверка че работи. При климатик теоретично е по-добре да е затворено! Както и при голям студ. Но предвид широко-разпространеният проблем със счупена клапа, според мен е по-добре да си я държиш винаги о творено. Плюс това - добре работеща климатична система няма проблеми да охлади добре дори и при 38 градуса жега, с отворена клапа.Айде да се цитираме още по три пъти да видим какво ще стане със страницата?М/у другото - колко ти харчи колата с този двигател 1.6, 16В, 103 коня?

                      Коментар


                        #12
                        като включиш климатика требва и това копче да включиш !
                        Bravo GT 1.8

                        Коментар


                          #13
                          През жабката по-лесно ще видиш дали отваря клапата.
                          Фиат Брава 1.4 12V 1998г

                          Коментар


                            #14
                            vintiliran написа:
                            naskobg написа:
                            Не.
                            Защо НЕ аз си мисля че в жегите когато е адски горещо навън ако не е вкючено ще влиза по топал въздух в копето а като си варти само вътре няма ли да е по добре?
                            Много добре си се ориентирал!!!
                            AR 159 Ti 2,4 mJTD 210 h.p.
                            HONDA Accord tourer 2.2 i-DTEC Type S 180 h.p.
                            Kawasaki ER-6n'2012

                            Коментар


                              #15
                              iakvvu написа:
                              vintiliran написа:
                              naskobg написа:
                              Не.
                              Защо НЕ аз си мисля че в жегите когато е адски горещо навън ако не е вкючено ще влиза по топал въздух в копето а като си варти само вътре няма ли да е по добре?
                              Много добре си се ориентирал!!!
                              Не е задължително, както казва колегата Оги, саво ако е мръсен въздуха го натискаш, иначе климатика си е достатъчно мощен да охлажда топлия въздух.

                              Коментар

                              Working...
                              X