Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Радиатор на климатик

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Радиатор на климатик

    Здравейте всички. Интересува ме дали радиаторът на климатика е различен от този на парното. Т.е дали кола с климатик има два радиатора- един за парно и един за климатик или е само един общ. Не съм много наясно с климатиците, но въпреки това не си представям един радиатор да върши работата на парното, както и на климатика. Но добре е да питам. Основно колебанието идва от това, че в сайта на axm.auto има разлика в цената на радиатор за парно за кола с и без климатик. А цялото мислене идва от следното нещо: забелязвам, че при пускане на парно за момент замирисва на антифриз. След това вече не мирише (при работещо си парно-врътката на макс топло, вентилаторът включен, миризма няма). Запотяване и омазняване на прозорци няма. За последната година съм долял може би 400 гр. антифриз, по-вероятно и по-малко. Та ако се окаже скоро, че се налага смяна на това радиаторче (при сегашното положение не мисля, че се налага), то ако радиаторът е общ за климатика и парното, то ще следва да се изпусне фреона от климатика и после пак да се пълни. Това са допълнителни разходи. А тези дни мисля да го обслужвам, минаха две години от последното пънене, време е. И да използвам възможността - приемам препоръки за място за обслужване на климатика.И още нещо. Дали радиаторчето на парното се намира над някакви електронни компоненти, както е при Брава/о (airbags). И при евентуален теч да има опасност от изгаряне на нещо? Колата е Пунто 1.9jtd 1999г.Това е засега. Поздрави на всички.

    #2
    Различни са радиаторите, няма логика иначе, защото радиаторчето при браво например е постоянно циркулиращо, а затоплянето на купето се спира с клапа, та представи си какво ще се получи, ако радиаторчето на климатика е допряно до това на парното, ефект нулев от климатика, нали
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар

    Working...
    X