Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Притежатели на ABARTH

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Притежатели на ABARTH

    Е колеги издигам в култ ABARTH-a.С интерес очаквам всякакви коментари относно FIAT-и притежаващи това допълнение към модела.Моята слабост е класика: FIAT RITMO ABARTH 125TC...а вашата?
    Abarth Power

    #2
    Колега ако двигателят е на базата на FIAT RITMO ABARTH 105TC(който е 1.6cc),мога да ти кажа,че по мои впечатления имаш здрав двигател с доста добра динамика. Баща ми имаше такъв ABARTH,но направи зверска катастрофа.Затова не можах да му се радвам много.След това си купихме 125TC.
    Abarth Power

    Коментар


      #3
      Между другото от 5 месеца карам(вече лично мое)TIPO 1.6.Но двигателят му е едва 75 коня .Трудно се адаптирах от ABARTH-a на това TIPO,но за сметка на това то е доста по икономично.
      Abarth Power

      Коментар


        #4
        Добре казано.Ще ми се някой ден и аз да го изпробвам.Въпреки само 5-те коня разлика от 125TC съм сигурен,че ще има разлика!
        Abarth Power

        Коментар


          #5
          BRAVO 2.0

          и аз да се похваляBRAVO ABARTH 2.0 ,20V ,160 kончета,фулл екстри

          Коментар


            #6
            Re: BRAVO 2.0

            isony написа:
            и аз да се похваляBRAVO ABARTH 2.0 ,20V ,160 kончета,фулл екстри
            Bravo 2.0 20v не е ли повече от 160 коня ?!
            Почиствам пътни знаци.

            Коментар


              #7
              А де.... Аз знам, че 2.0 20V първо е с 147 и след 1998г. със 154 к.с. т.е. най-мощната версия е 2.0 20V - 155
              #FiatBg

              Коментар


                #8
                leleee maleee

                [Двигателя механически е точно като на Ritmo Abarth 105, но разликата е че тук нямам 2 карбуратора а моноинжекцион от GM. Мощността е свалена до 90 коня. Същия мотор като моя го има в Regata 100 и в Lancia Delta GT. Подобен е мотора и в Lancia HF Turbo но там инжекциона вече е пълен и има турбина.[/quote]искам изясня тази неточност -Ритмо 105тс е с един карбуратор Вебер ,а не с два като ритмо 130тс
                -------------------------------
                0898506763

                Коментар


                  #9
                  Добра среща пичове. преди година си купих Ритмо Абарт 105тс, не знаех нищо за колата Ама абсолютно НИЩО купих я за 800 кинта и ми се стори най яката сделка която някога съм правил. после започнаха проблемите ... сервото на спирачките отказаха жигльора за ниските обороти на карборатора изгоря фарове ми гаснаха бушони ми горяха ... но ми направи впечатление, когато я купих си я подкарах лека по лека и размазах всичко живо на магистралата със 190км/ч. след въпросните по горе проблеми качих газова уредба (сега се разкайвам за това) не можеше милата да дигне повече от 135км/ч. Млад шофьор съм и не обръщам внимание много на детайлите като масло вода температури и прочие ... е поне докато не стопих Биелните лагери (поправетеме ако греша не съм много по техническите наименования) и дадох 650 кинта за основен ремонт ... сега скъпата ми вдига 185км/ч на гас ... което си мисля, че е повече от ненормална скорост за 21 годишна кола която е стояла близо година в моите некадърни ръчички имам няколко въпроса към вас:1. Има ли някой който разбира от ходова част на Абарт-а 2. Има ли достатъчно части за нея3. Какво да направя за да си запълня километража (колкото и детско да звучи)4. Съвети !!! искам много съвети...моля Вии накрая искам да кажа, че си въздъхвам от ублекчение че има такъв форум и гледам хората пишат яко за Абарт...Момчетааа ... моля Ви ако някой може да ми даде информация или поне да ми пише за да сравним коя какво прави и кво не прави ... единствената Ритмо Абарт която съм виждал ... е в Стара Загора ... и до колкото мога да преценя никой не я кара... така че моля Ви пишете ми ICQ - 191-068-902Mob. 0899123161Mob. 0896653396Благодаря на Всички Ви предварително ... и се радвам, че Ви има
                  Fiat Ritmo Abarth 105tc

                  Коментар


                    #10
                    Абе готин кога си го взе тоя самоет да не е на скоро щото не те знам а по околията около Хасково ги зная всичкиДаже до колкото си спомням при Ерол имаше едно 130коня но не зная дали още е тамЗа мене най-големите предимства на тая кола е старта а не максималната скоростИначе ако имаш нужда от ннешто или няква информация за колата питай
                    Alfa Romeo 146 JTD

                    Коментар


                      #11
                      Братле ... от около близо година я карам ... много и се кефя ... ама в Хасково нема да ме видиш да пердаша, щото там мнооого дупки братле ... не че в Д-град няма но все пак ... а ако се интересуваш мога да джътна някъде да ударим по кафе (бира цаца) имам проблеми с окачването ... а не мога да намеря никуде части на старо за абарт ... всичко е за ритмо 65,75,80 ей такива боклуци. както и да е. единственото което ме интересува е къде мога да си намеря части втора ръка за Абарт и евентуално некой който да има достатъчно нерви да ми я оправи иначе бръмчи яко 185 макс Хасково - Димитровград ... очудвам народа ей
                      Fiat Ritmo Abarth 105tc

                      Коментар


                        #12
                        всъщност ако може някой да помогне със Синхронизатор за скоростна кутия ... да казва колко парички и да си стискаме ръцете, че ще си уроня зъбите пичове
                        Fiat Ritmo Abarth 105tc

                        Коментар


                          #13
                          Под капака на моето Бертоне мърка също двигател на Абарт ! 128S е модификаията ... до колкото знам е бил проектиран и вграждан в Фиат Абарт ( не се сещам точната модификация, но май беше Ритмо Абарт Спорт)машинката е карбураторна и е перфектна ! От къде вади тази динамика и еластичност не ми е ясно, но е идеалния двигател за мен. Не сличайно е вграждан в редица модели на Фиат през годините, а и в любимите ни Жигулита и Лади по-късно Респект към инженерите и конструкторие на фирмата !
                          lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                          ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                          Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                          Коментар


                            #14
                            Angelof написа:
                            Братле ... от около близо година я карам ... ................имам проблеми с окачването ... а не мога да намеря никуде части на старо за абарт ... всичко е за ритмо 65,75,80 ей такива боклуци. както и да е. единственото което ме интересува е къде мога да си намеря части втора ръка за Абарт и евентуално некой който да има достатъчно нерви да ми я оправи иначе бръмчи яко 185 макс Хасково - Димитровград ... очудвам народа ей
                            Колега, питай Хит-Ко по болните ти теми за частите и сервиза. Той ти е наблизо в Ямбол и ще си ммнооогооо доволен после. Айде успех
                            lancia Zeta 2.0 turbo HL /чип-тунинг от TECNOTEMARACING, 16'джанти MELBER, EIBACH окачване , REMUS ауспух
                            ех' FIAT Bertone X 1/9 - 1500 - 5 speed '82 June
                            Lanchia Dedra 1600 i.e -пенсионирана

                            Коментар


                              #15
                              Мерси ... малко ми е далече Ямбол ... но ще си накупя всички чаркове и ще взема да ида до там.
                              Fiat Ritmo Abarth 105tc

                              Коментар

                              Working...
                              X