Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Измерител на въздуха

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Измерител на въздуха

    Някой може ли да ми каже дали може да се напраи диагностика на датчика който мери въздуха за да си прави компютъра смесите на Fiat Bravo и колко струва не ми се смейте ама не знам как точно се казва тоя датчик

    #2
    Re: Измерител на въздуха

    viperecords написа:
    Някой може ли да ми каже дали може да се напраи диагностика на датчика който мери въздуха за да си прави компютъра смесите на Fiat Bravo и колко струва не ми се смейте ама не знам как точно се казва тоя датчик
    Може, ако е тотално извьн строя и мотора е преминал в сервизен режим! По отношение коректноста на стойностите, вьпроса е по-сериозен!Ама ти така и не каза какво и е на тази кола!

    Коментар


      #3
      Може и за дебитомера на въздуха да става въпрос !!!
      Fiat Tipo <<149C2>> + momo pack
      Alfa145 16V TC <<AR67601>> RossoCorso
      BlueStorm transforms . . .
      . . . !!!

      Коментар


        #4
        .

        hit-ko ме пита какво и има на тая кола ами какво значи на ниски обороти ми забива не се стрялка както се казва като стигне към 3000 оборота и всичко се оправя но не мога да ускорявам като хората по дяволите предърпва и прегърмява в гърнетата значи правил съм пълна диагностика и ми казаха че по електрониката нямам ядове и тва са само инжекторите а един друг ми вкара мишката че може да е от мап-сензора ама то пък компютърната диагностика щяла да го хване кажете ми какво да правя вече между другото имам и газово и ако се наложи ако и то създава ядове го махам без проблеми...хит-ко и един въпрос към теб очаквали сте някакъв нов компютър в сервиза само за италиянки верно ли е и кога ще е при вас трябва да дойда да ми погледнеш бравото

        Коментар


          #5
          Re: .

          viperecords написа:
          hit-ko ме пита какво и има на тая кола ами какво значи на ниски обороти ми забива не се стрялка както се казва като стигне към 3000 оборота и всичко се оправя но не мога да ускорявам като хората по дяволите предърпва и прегърмява в гърнетата значи правил съм пълна диагностика и ми казаха че по електрониката нямам ядове и тва са само инжекторите а един друг ми вкара мишката че може да е от мап-сензора ама то пък компютърната диагностика щяла да го хване кажете ми какво да правя вече между другото имам и газово и ако се наложи ако и то създава ядове го махам без проблеми...хит-ко и един въпрос към теб очаквали сте някакъв нов компютър в сервиза само за италиянки верно ли е и кога ще е при вас трябва да дойда да ми погледнеш бравото
          Компютьра го очакваме около средата на февруари, наистина е нещо изключително като вьзможности!Но ти мини се обади, да видим пьрво за какво става вьпрос, а после ще решаваме как ще го лекуваме Бравото.

          Коментар


            #6
            .

            Ok няма ядове хит-ко даже ще махна и газовото та да няма повече ядове искам да си карам колата и да не ме е грижа писна ми вече

            Коментар


              #7
              И аз съм със същия проблем. Brava 1,6 90конски сили. Прекъсва, гърми и като вдигне обороти тогава се пооправя. Смених кабели, свещи, бубина, презацепваха ремъка, но няма подобрение.Особено като е студена е много зле. На диагностиката не показва проблем. На газ е добре или поне не се усеща прекъсването. Насочил съм се към температурен датчик и ламда сонда. Дайте идея какво да сменям. Възможно ли е да е от датчика за оборотите. На няколко пъти ми се случва както карам на постоянни обороти (по магистрала) около 4000, стрелката на оборотомера да забие надоло и веднага да се върне. Вече три години я карам така и се оказа че в Стара Загора и Пловдив няма сервиз където да могат да я оправят. В Стара загора съм обиколил почти всички сервизи. В Пловдив ходих във фирмения сервиз на фиат- "Дин Експрес" където провериха зацепването на ремъка, тестваха, но никакъв ефект. Вече не знам какво да правя. Много ще съм благодарен ако някой успее да ми помогне. Ако някой е имал подобен проблем и е успял да го отстрани нека каже къде да търся. Благодаря предварително.
              Brava 1.6 16V 90к.с.

              Коментар


                #8
                .

                Ееех приятели това май ще се окажат дюзите трябва да се свалят и да се почистят на ултра звук а колкото до стрелката на обортомера ти тва в защото колата ти е в авариен режим просто рестартирай компютъракато изкараш клемата на акумулатора за около 15мин.ти я ми кажи гледал ли си инжекторите дали не са подпушени

                Коментар


                  #9
                  Два пъти вече съм свалял дюзите, но не е в тях проблема.
                  Brava 1.6 16V 90к.с.

                  Коментар


                    #10
                    dani написа:
                    И аз съм със същия проблем. Brava 1,6 90конски сили. Прекъсва, гърми и като вдигне обороти тогава се пооправя. Смених кабели, свещи, бубина, презацепваха ремъка, но няма подобрение.Особено като е студена е много зле. На диагностиката не показва проблем. На газ е добре или поне не се усеща прекъсването. Насочил съм се към температурен датчик и ламда сонда. Дайте идея какво да сменям. Възможно ли е да е от датчика за оборотите. На няколко пъти ми се случва както карам на постоянни обороти (по магистрала) около 4000, стрелката на оборотомера да забие надоло и веднага да се върне. Вече три години я карам така и се оказа че в Стара Загора и Пловдив няма сервиз където да могат да я оправят. В Стара загора съм обиколил почти всички сервизи. В Пловдив ходих във фирмения сервиз на фиат- "Дин Експрес" където провериха зацепването на ремъка, тестваха, но никакъв ефект. Вече не знам какво да правя. Много ще съм благодарен ако някой успее да ми помогне. Ако някой е имал подобен проблем и е успял да го отстрани нека каже къде да търся. Благодаря предварително.
                    Този проблем отведньж ли се получи или постепенно?

                    Коментар


                      #11
                      Mitko написа:
                      BlueStorm написа:
                      Може и за дебитомера на въздуха да става въпрос !!!
                      Браво са с МАР.
                      Има ли възможност за почистване на сензора?
                      Brava JTD ELX
                      105 к.с.99"

                      Коментар


                        #12
                        javor написа:
                        Mitko написа:
                        BlueStorm написа:
                        Може и за дебитомера на въздуха да става въпрос !!!
                        Браво са с МАР.
                        Има ли възможност за почистване на сензора?
                        Този МАР сензор рядко може да се замьрси, тьй като при моно /SPI/ има филтьрче, а при / MPI / сензора контактува само с вьздух!

                        Коментар


                          #13
                          Не знам дали се е получило отведнъж защото откакто съм я купил е така.
                          Brava 1.6 16V 90к.с.

                          Коментар


                            #14
                            Не знам дали се е получило отведнъж защото откакто съм я купил е така. Днес мерих темп. датчик и мисля че е добре.На студен двигател показва около 4-5 килоома, а като загря стана 300 ома. Сега съм се насочил към потенциометъра на дроселовата клапа. Някой знае ли колко струва. И още един въпрос. Ако ламбда сондата е станала "мързелива" нямаше ли да се хване при тестването.
                            Brava 1.6 16V 90к.с.

                            Коментар


                              #15
                              .

                              При моята мисля че постепенно все по зле става

                              Коментар

                              Working...
                              X