Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с бензин и метан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с бензин и метан

    Здравейте от скоро съм собственик на Фиат Пунто S модел 75(1,2 пълна инжекция)докарана от италия с метанова уредба След закупуването веднага смених масло ,маслен филтър ,въздушен филтър ,горивен филтър ,ангренажен ремък ,гарнитура и предни накладки общо взето това което мислех че може да направи проблем След около 500км почти безпроблемно каране на метан (почти защото от време на време вземе та загасне ей така както е на сфетофара)се получи следния проблем преди да запаля попринцип оставям лампата на таблото за инжекциона да загасне но изведнъж тя не иска да гасне това става на бензин(дори и когато е загряла и съм я карал само на бензин) след като прехвърли на метан лампата угасва .Другия проблем който възникна е че и на бензин и на метан държи доста високи обороти и както си върви изведнъж губи мощност светва лампата за инжекциона(когато е на метан) и почти загасва колата след което угасва лампата и се връща към предишното "нормално" състояние Въпроса е има ли оправия (гледах из темите по форумите и навсякъде различно -стъпков мотор ,ламбда и какво ли още не )ако да кажете някой добър сервиз за метанови уредби в София където да я погледнат Благодаря предварително! Очаквам вашите отговори
    Punto S 1,2MPI

    #2
    Зависи от това каква е метановата уредба - дали има ECU или няма и въобще много неща. Моето мнение - диагностика в някой сервиз - стенд да прочете какви грешки има в ECU-то на бензина и да се оправи работата първо на бензин и след това търси майстор на метана ... Успех.ПоздравиИвайло
    Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

    Коментар


      #3
      дам

      еми значи за метана има ламда емулатор +релета +някакав аванс процесор абе мноо електроники има за метана (един познат има същата на лагуната та той ми ги показа )но най вероятно така ще направя ,явно трябва да се направи диагностика на бензина първо и после да видя как стоят нещата с метанаа още един въпрос вярно ли е че когато колата е на метан трябва да се прави реглаж на клапани на 15хил км а не както обикновенно на 30хил.?Просто ми е интересно дали информацията която са ми дали е вярна?Мерси!
      Punto S 1,2MPI

      Коментар

      Working...
      X