Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Тунинг на Fiat Cinquecento 899cc възможен ли е

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Тунинг на Fiat Cinquecento 899cc възможен ли е

    Здравейте, не разбирам много, но някой може ли да ми каже възможно ли е да се направи някакъв тунинг на моето чинкуеченто с този двигател, който имам.Казаха ми че е моно инжекция.Благодаря Ви.

    #2
    Благодаря за инфото, но доколкото разбирам там пише за 1100 кубикови двигател.На моя чип тунинг не може да се направи.Чудя се как стоят нещата с напълна смяна на двигателя.Скъпо ли излиза и въобще възможно ли е.

    Коментар


      #3
      Mitko написа:
      yavor44 написа:
      Благодаря за инфото, но доколкото разбирам там пише за 1100 кубикови двигател.На моя чип тунинг не може да се направи.Чудя се как стоят нещата с напълна смяна на двигателя.Скъпо ли излиза и въобще възможно ли е.
      Не познавам добре модификацията за да ти кажа възможна ли е директна подмяна на двигателя. Надявам се някой от по-запознатите с модела да се включат с мнения.
      Значи двата двигателя са на различна основа,1108 е фаер и за да го смениш трябва да смениш и скоростите и заахващането на двигателя...По принцип не е трудно,но си е много играчка...Най-разпространения тунинг е слаганме на 1242 двигател на спортиг версията от пунто 60 със разпределител вал от пунто 75 тогава количката слиза на 400м на 17++ секунди :D Сложи си един спортен конус на YED със тръба/маркуч до някъде зад предната броня и колата ще стане по добра като респонс на педала на газта,друго не си струва усилията да се прави
      _______________________________________
      0885261834

      Коментар


        #4
        Благодаря.Може би на там ще си взема спортния вариант.

        Коментар


          #5
          Какво да ти кажа, всичко е възможно, но на съответната цена. Има едно списание със Сейченто със сменен двигател "раздълбан" до 1249 куб.см, 139 КВ и 289 НМ въртящ момент, 0-100 за 5,8 сек. Как? С два турбокомпресора. Справка- "Новитек". Така че и твоето Чинкоеченто може да стане изтребител на съответната цена...

          Коментар


            #6
            me_to_u написа:
            Какво да ти кажа, всичко е възможно, но на съответната цена. Има едно списание със Сейченто със сменен двигател "раздълбан" до 1249 куб.см, 139 КВ и 289 НМ въртящ момент, 0-100 за 5,8 сек. Как? С два турбокомпресора. Справка- "Новитек". Така че и твоето Чинкоеченто може да стане изтребител на съответната цена...
            Ето едно зверче 1242 16в турбо,като е прявено от любител не от някоя фирматук
            _______________________________________
            0885261834

            Коментар


              #7
              http://smokeme.coconia.net/Добро място за тунинг на Файър в "домашни" условия.ПП: В CarsFromItaly препоръчките са еднакви за 90% от моделите - нищо конкретно, нищо използваемо.

              Коментар


                #8
                бреей не съм бил единствения, който се чуди ... дано не е много късно, но искам да попитам, колко ще ми излезе на моето зверче да му сменя двигателя с "пунтовски" ? И ще има ли още място да го "суперчарджна" ? Благодаря за помощта ... И ако е много скъпо - Какъв друг лек тунинг мога да направя ? Понеже почетох малко, но не открих нищо съществено ...едит: Ако го тунинговам това малко радиаторче ще може ли да го охлажда ?

                Коментар

                Working...
                X