Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Как да получим приличен sound в Punto

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Как да получим приличен sound в Punto

    Започваме с Subwoofer -a - 15" и стъпало много скоро ще има продължение на темата
    Прикачени файлове

    #2
    Как ще "храниш" музиката? Допълнителен акумулатор? Дай повче детайли около цялата "история" за да бъде полезно, а не само като хвалене
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      Както се вижда от снимката усилвателя е Thunder - 4 x 80 Watt с вграден филтър ползвам два от каналите за захранване на двуканалния 15 " бас, останалите 2 канала мисля да ги ползвам за 4 ри 8 " говорителя които смятам да монтирам на задната кора, отделно имам и 4 х 50 Watt на мр3 ката които за момента захранват само високочестотни говорители, остава да измисля как да монитарм в предните врати по сериозни говорители защото оргинално не е предвидено никакво място за такива. Съвсем информативно Subwoofer - a с усилвателя успях да ги взема за около 300 - 350 лв заедно с кабелите за захранване които не бяха евтини някои ако се интересува от подробности за свързване, настройки и тем подобни мога да обясния съвсем подробно

      Коментар


        #4
        Просто съвет... с един по-качествен високоговорител ще получиш много по-добър звук! Този е китайски, много добре известен ми е. Продаваха ги в Конрад за 30лв. Като начало разбира се върши работа, но по-нататък те съветвам да си вземеш Pioneer например. И за да нямаш пикови спадове в напрежението на усилвателя е задължително да си вземеш един кондензатор! Между 80-100лв. са. Това, разбира се, ако наистина искаш всичко да е на 6!
        Frontera Sport, X20SE март 1998

        Коментар


          #5
          ...мразя много комерсиалните марки... поне Alpine да е или пък Magnat А за захранването далеч повече ме блазе идеята да е с акумулатор, нещо на принципа на UPS
          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

          Коментар


            #6
            perlsite написа:
            ...мразя много комерсиалните марки... поне Alpine да е или пък Magnat А за захранването далеч повече ме блазе идеята да е с акумулатор, нещо на принципа на UPS
            Къде ги тия UPS-и за коли? Не знаеш ли принципа на кондензатора?
            Frontera Sport, X20SE март 1998

            Коментар


              #7
              perlsite написа:
              ...мразя много комерсиалните марки... поне Alpine да е или пък Magnat ...
              нещо такова ли

              Коментар


                #8
                С тези двете работи дето си ги взел ще вдигаш гирлутия за кратко време. Ако варжиш двата от каналите на брич и захранваш тубата бъди готов много барзо да изгори говорителя. Точно с такъв бях преди и ти давам гаранция че ще искаш да свири повече и повече и накрая ще здаде багажа. След като смених два ментерлажни говорителя от по 50 лева инвестирах е хубава бас туба Магнат хубави елипси и предни колони и накрая колата свирна. Лично моя съвет е да си вземаш компонентите бавно и качествено отколкото да си вземеш всичко за малко пари. Ефтините работи винаги излизат скъпи. Иначе добре си ги замислил работите но бъди готов да даваш още пари .

                [Skype - FIAT_FREAK

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  perlsite написа:
                  ...мразя много комерсиалните марки... поне Alpine да е или пък Magnat А за захранването далеч повече ме блазе идеята да е с акумулатор, нещо на принципа на UPS
                  Къде ги тия UPS-и за коли? Не знаеш ли принципа на кондензатора?
                  В днешно време ползването на "кондензатор" се счита за остариал приом - поне това чета от хората които се занимават активно с тези работи. Разбира се знам принципа на работа на кондензатора, все пак е основен примитив в електротехниката и електрониката... но аз съм чел за използването на опростени "UPS" подобни устройства, който включва собствена акумулаторна батерия (вместо голям кондензатор), филтри, стабилизатор на напрежение и т.н.. те са "online" т.е. дори когато двигателя работи енергията се черпи от батерията, а батерията се зарежда в същото време. При кондензатора единственно си помагаш с пиковете, но не и за гарантирането на достатъчна мощност... а цените на 2-те устройства практически са сходни... Не съм специалист и за сега само чета мнения по въпроса от различни места.. тъй като за моята кола обмислям как да си реализирам озвучаването
                  FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                  Коментар


                    #10
                    Предупредиха ме че това говорителче няма да издържи много на голяма тяга но за момента когато пазарувах нямаше нищо по добро. Но съм чувал как звучат и "маркови" говорители в повечето случай са пари хвърлени на вятъра засега кондензатор съм сложил само на мр3 ката за да се спася от досадното рестартиране при запалване на двигателя но използвам съвсем нормален 120 000 микрофарада. Относно захранванията в самия усилвател си има импулсно захранване което преобразува 12 волта на необходимите +- 40 волта примерно за краините стапала и то донякаде играе ролята на стабилизатор на напрежението най важното е да захраниш стъпалото с серизни кабели за да не изгубиш напрежение по тях а доста съм резервиран към тия кондензатори които се предлагат за по 100 тина лева смятам и отзад при стъпалото да сложа още два по 120 000 мф поне са ми без пари и най важното са на Hiatchi - старото материал дет му се вика относно UPS те много съм се замислиал да си сложа един по голям за компютри и да си сложа нормалния домашен усливател които ползвам в къщи и е с истнски 2 х 200 вата но май за това ще ми трябва втори генератор и още малко кончета под капака

                    Коментар


                      #11
                      Нека аз си кажа мнението за музиката в пунто,все пак бая време е правих докато е накарах да свири прилично.1.Panasonic FX-220 (тва е касетофон на панасоник със цял панел и толкова фунции че неам думи,едно време беше 200 евро нов)+CD Changer 8 диска пак Panasonic2.TFT TV Casio+VCD player(не ги държа в колата защото не намирам много смисъл вече ама едно време ми се струваше яко да гледаме в колата Шрек :D )3.Колоните почвам от пред на зад,всичките колони са ми Pioneer Made in Japan -отпреде в таблото си сложих едни колонки с диаметър 87мм(само толкова може) и диаметър на магнита 80мм - под предните седалки на планките под дръжката за регулиране напреде на заде сложих пайнери със заводска кутия трилентови с бас рефлекс и секви там шукаритии -отзаде имам на задната кора две 17см пайнера с отделен вход за Баа и за високи(ползвам ги за ниски и високи честоти само);в стандартните дупки едноканални 13см които ги ползвам за средни+ разбира се два филтъра със настройка 3 канални за да ми делят честотите м/у задните колони... Единсвено не ми остана място и не мога да отделя за една прилична каса с 2 12’ защото багажника ми е много малък
                      _______________________________________
                      0885261834

                      Коментар


                        #12
                        Колега Stenli смешно е да пишеш, че купуването на маркови говорители са хвърлени пари на вятъра! От 6 годишен се занимавам с електротехника и електроника, а сега съм на 30! Работил съм и като DJ, имам някак ухо за качествен звук Разбира се, че ако този говорител струва 30лв. за 50 няма как да си купиш по-добър Pioneer, че дори и Magnat. Пак казвам, че този говорител е много компромисен вариант и ми се струва, че с този усилвател, или ще го издухаш, или след половината на усилването ще криви нечовешки! Но... това го приеми просто, като съвет, а не четене на конско! Знам, че всичко опира до пари.
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Да не би да става грешка с понятията "марково" и "комерсиално"?Защото в днешно време много малко комерсиални марки предлагат нужното качество за цената си (голяма фирма, много персонал, офиси, много мениджъри, реклама, заплати за шефове и т.н.., т.е. по-скъпо от колкото трябва да е). В същото време има доста малки, но сериозни фирми които предлагат иновации, респективно много високо качество на по-ниски цени от "марковите"... но не и прекалено евтино разбира се.. говорим за резонни разлики в цените.Може би бих си взел Alpine или в най-най-краен случай Pioneer от "комерсиалните" марки... а например от Sony посмъртно не бих си купил...
                          FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                          Коментар


                            #14
                            вече марковото не като това което беше преди 15 - 20 години май вече всичко е въпрос на табелка с името на фирмата нищо което се предлага сега няма нищо общо с това което се правеше преди. Vladim преди доста годинки и аз се занимавах с озвучавания на концерти и тем подобни мероприятия и знам кое е доброто но да си пъхна в колата говорител който струва 1/4 от цената и ми се струва кофти идея с тия хайдуци дето тарашат наред. Между другото днес закачих говорителя мостово и съвсем прилично се държи все пак не съм на 18 години и нямам нужда от бас които да ми отваря задния капак а говорителя които ползвам не е за 30 лв аз за 130 по серизния проблем с които ще се сблъскам е захранването дори и при 60-70 % усилване и при запален двигател примигват плафон, осветление на табло фарове май истината ще е в по сериозен акумулатор

                            Коментар


                              #15
                              ами аз не съм много компетентен но скоро правих музика в моито ПУНТО цялата ми музика е на марката "BOSCHMAN" или там както се пише...и да ви кажа за сега съм много доволен свири страхотно а ми излезе не много пари

                              Коментар

                              Working...
                              X