Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Мнение за масло Liqui Moly 10w-40 MOS2

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Мнение за масло Liqui Moly 10w-40 MOS2

    Дойде време за смяна на маслото, и по рано като гореше масло долих 1 л от това масло, колата утихна веднага и сега се чудя да пробвам изцяло с таковаMOS2 - LEICHTLAUF 10 W-40 HDПолусинтетично моторно масло с MoS2 SAE 10W-40 HD - лек ход Маслото с MoS2 - лек ход образува антифрикционен слой, издържащ на високо натоварване, върху всички триещи се и плъзгащи се повърхности на двигателя. Този слой от молибденов дисулфид намалява съпротивлението при триене и осигурява по-лек ход на двигателя, дори при екстремални условия. Маслото с MoS2 - лек ход гарантира съществено снижение на разхода на гориво и масло. Значително намаляване на износването, по-малко повреди и запазване на експлоатационните свойства, дори при повреда. Устойчиво е на стареене, съхранява вискозитетната си стабилност. Добро поведение при стартиране на студен двигател, висока сигурност при експлоатация. Предотвратява образуването на шлам. Тествано е за двигатели с катализатор и турбокомпресор.Всесезонно масло за бензинови и дизелови двигатели. Предлага допълнителна защита от износване.Грешен разделМодераторски екип на fiat-bg.org
    Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
    Втората......пак същата!
    (_-_)______////_______(_-_)
    Punto75-Вече на жената!
    Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

    #2
    Ами колега,това което си написъл като го прочете човек излиза че е вълшебното масло.Може да го източиш и даже да караш след това,няма проблеми с този вълшебен антифрикционен слой.......Хубаво е наистина,но и рекламата му е голяма.Най хубавото на това масло е че не е менте.Наистина е немско и в Германия е доста употребявано.

    Коментар


      #3
      Мерси
      Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
      Втората......пак същата!
      (_-_)______////_______(_-_)
      Punto75-Вече на жената!
      Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

      Коментар


        #4
        Няма да сгрешиш с това масло но повече от 2 пъти не слагай.Отлаганията от молибдена ще са доста ако караш само с него!Схемата 2 пъти с молибден 1 път без!

        Коментар


          #5
          Ок!
          Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
          Втората......пак същата!
          (_-_)______////_______(_-_)
          Punto75-Вече на жената!
          Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

          Коментар


            #6
            а каква му е цената?
            FIAT Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #7
              кам 60лв
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                bmahob написа:
                кам 60лв
                Няма по хубаво от това масло колега от 3 години само със такова карам 4 литра=57,90 лв.Шефа ми има най-новия модел на Ягуар и Тойота Корола Версо и двете ги кара само със такова масло.И предните му коли пак само със таков ги храни.

                Коментар


                  #9
                  За Лики Моли - ползвал съм преди на друга кола добавка за хидравличните повдигачи и имаше резултат, а на бравата с тяхна добавка за бензина си оправих дюзите, така че тази марка съм я признал, но тяхно масло не съм ползвал.Като сте метнали тук маслата да питам и аз. Не че е това раздела, ама... Сега съм с Castrol Magnatec 10W40 и лично за мен това е най-доброто масло. Да ме извиняват привържениците на Selenia(такова ползвах преди това), но двигателя във високите обороти утихна в пъти. Дойде време да го сменям и не ми се дават толкова пари за същото, пък си поръчах от Христо пластмасата дето се слага като се сменя музиката и да не ползвам куриер само за нея си поръчах и Neste Super 10W40 - нещо за него, доволни/недоволни? Малко ме притеснява, че е минерално.
                  The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                  Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                  Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                  Коментар


                    #10
                    За маслата има тема в често задавани въпроси. Прочети я цялата. За Castrol-a и аз днес взех една туба. От сайта на хит-ко гледам, че маслото беше GTX Маgnatec, a дойде само Magnatec, GTX Magnatec вече нямало. Дали е така или не... и на сайта на Castrol не видях GTX Magnatec. A на сайта на ЕМ Комплект Magnatec-a e 65лв на примоция, но там на снимките е без тая холограмна лепенка, което си е малко притеснително. А минерално недей да слагаш, по-добре го продай на някой приятел с по-стара кола.
                    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                    Коментар


                      #11
                      wwalker написа:
                      За Лики Моли - ползвал съм преди на друга кола добавка за хидравличните повдигачи и имаше резултат, а на бравата с тяхна добавка за бензина си оправих дюзите, така че тази марка съм я признал, но тяхно масло не съм ползвал.Като сте метнали тук маслата да питам и аз. Не че е това раздела, ама... Сега съм с Castrol Magnatec 10W40 и лично за мен това е най-доброто масло. Да ме извиняват привържениците на Selenia(такова ползвах преди това), но двигателя във високите обороти утихна в пъти. Дойде време да го сменям и не ми се дават толкова пари за същото, пък си поръчах от Христо пластмасата дето се слага като се сменя музиката и да не ползвам куриер само за нея си поръчах и Neste Super 10W40 - нещо за него, доволни/недоволни? Малко ме притеснява, че е минерално.
                      Neste-то е наистина минерално и не е полусинтетика.Финландско производство,но много масла на пазара 10W40 са минерални.Това е нова технология,казва се хидрокрекинг процес при преработка на нефта чрез която се получава базово масло с вискозитет 10.Независимо от това то си съдържа необходимите присадки за този клас масло.Ползвал съм това масло и то на дизел-двигател преди години и не забелязах някави неудачи.Минава за добро масло,но не е в класата на Кастрола или Лъки Молито.

                      Коментар


                        #12
                        spark написа:
                        А минерално недей да слагаш, по-добре го продай на някой приятел с по-стара кола.
                        Полусинтетиката е също минерално масло колега с неясно колко процента добавка от синтетика.Важното е класът на маслото,а не дали е полусинтетика или минерално 10W40.Ако е клас SJ ili SL по API няма проблеми.

                        Коментар


                          #13
                          http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=39788Ето от моята тема... схемата на един колега...от която разбрах доста неща дано съм бил полезен
                          Fiat Brava 1.6 16V 2001

                          Не на войната по пътищата !
                          http://media.causes.com/ribbon/478500

                          Коментар


                            #14
                            Колеги аз вече 200 км. ползвам това: http://polytron.bg/index.php?option=...d=25&Itemid=48 след около 1000 км. ще ви кажа дали си заслужават 18 лв. за литър, забелязах че при самото наливане на маслото доста повече мазнее на пипане, но засега други впечатления нямам освен че изчезна един шум подобен на хъркане на двигателя при потегляне. След около 1000 км. повече информация
                            Fiat Punto 1.1 Petrol year 95

                            Коментар


                              #15
                              Stefan Hadjov написа:
                              spark написа:
                              А минерално недей да слагаш, по-добре го продай на някой приятел с по-стара кола.
                              Полусинтетиката е също минерално масло колега с неясно колко процента добавка от синтетика.Важното е класът на маслото,а не дали е полусинтетика или минерално 10W40.Ако е клас SJ ili SL по API няма проблеми.
                              Е то затова името му е полусинтетика Но в повечето случаи не е полу- ами е в съотношение 2 : 1
                              Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

                              Коментар

                              Working...
                              X