Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Селениа или приста ?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Селениа или приста ?

    Здравейте...винаги съм си карал фиата с Селения Голдhttp://www.baxcar.com/masla_sintetichni.phpимам сигорно към 3,4 смени... и винаги си е работила перфектноне ми гори масло...предимно я карам на метан...13’000 км. и го сменямедин приятел ми предлага товаhttp://www.prista-oil.com/technical/...-ULTRA.pdfза скромната цена от 10 лв. 5л. туба...запечатана си е ... не е отваряна ...от магазин е тубата та питах в 1 магазин и ми казаха че пристата има по-добри качества от селениа-таедвали е така...и се двуомя дали да взема пристата на смешната цена 10 лв... 5в-30?а и друго..дали ще ми го изгори двигателя при условие че е 5в а не 10в по рядко е от селениа-таГрешен разделМодераторски екип на fiat-bg.org
    Fiat Brava 1.6 16V 2001

    Не на войната по пътищата !
    http://media.causes.com/ribbon/478500

    #2
    тази Приста е пълна синтетикавзимай смело
    2015 Renault Megane Expression GT
    2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
    Всичко за FIAT Bravo 2007

    Коментар


      #3
      Цената е перфектна, ако не ми го прати на мен, дори и да не е добро ще си промиеш двигателя и ако не ти харесва го сменяш с нещо по-марково.
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        сега колега, селения има добавки които отговарят за металните части на фиат с други думи тези масла каквито и да са / мобил, приста, валволин и т.н./ нямат тези добавки. помисли си добре.
        FIAT Bravo 1.4 12v

        Коментар


          #5
          май... ще взема пристатазащото гледах 4л. туба имаше етикет от лукойл 67 лв. и някакви стотинки.....пак тая дето е 1л. беше 17 лв ако не се лъжаза 15 лв двете неща е доста изгодно...пък както каза горе колегата van_dal ,ако не ми хареса ще си сложа селенията... поне ще си промия двигателя...също ми споделиха от магазина дето казаха,че пристата е по-добра от селенията...като колата се кара на гаЗ това 5в нараствало малко... отколкот кат се кара на бензин...бе бая глупости май разправят в тия магазини...
          Fiat Brava 1.6 16V 2001

          Не на войната по пътищата !
          http://media.causes.com/ribbon/478500

          Коментар


            #6
            mitaka85 написа:
            сега колега, селения има добавки които отговарят за металните части на фиат с други думи тези масла каквито и да са / мобил, приста, валволин и т.н./ нямат тези добавки. помисли си добре.
            Това пък къде го прочете? Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
            SEAT Leon Cupra 300
            Triumph Street Triple 765 R

            Коментар


              #7
              VooDoo написа:
              mitaka85 написа:
              сега колега, селения има добавки които отговарят за металните части на фиат с други думи тези масла каквито и да са / мобил, приста, валволин и т.н./ нямат тези добавки. помисли си добре.
              Това пък къде го прочете? Yellow_Flash_Colorz_PDT_05
              и аз го прочетох...ама помислих,че ми се е превидяло
              Fiat Brava 1.6 16V 2001

              Не на войната по пътищата !
              http://media.causes.com/ribbon/478500

              Коментар


                #8
                сигурен ли си, че цената е 10лв за 5 литра?
                Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                Коментар


                  #9
                  alvanovo написа:
                  сигурен ли си, че цената е 10лв за 5 литра?
                  крайна цена 15 лв. е...но такава цена няма никаде....просто се съветвах с колегите от форума...по важното ми беше дали ще е добре за колатая цена е от познатв магазините цената е както сам писал в по горното мнение...за 5л 80 лв нещо такова
                  Fiat Brava 1.6 16V 2001

                  Не на войната по пътищата !
                  http://media.causes.com/ribbon/478500

                  Коментар


                    #10
                    ами колеги вземе да прочете нещо, да сте чували да се слагат на др автомобили тези масла, но също така съм чувал и че се добри тези продукти на приста.
                    FIAT Bravo 1.4 12v

                    Коментар


                      #11
                      Е аз няма да сложа Приста, каквото и да стане.

                      Коментар


                        #12
                        е аз щях да слагам приста ( 3 смени досега със Селениа) ,но взех Магнатек от представител със ОТСТЪПКА - дойде ми на цената на пристата - затова съм с Кастрол Магнатек, а не с приста (селениа я слагам на 3-то място) - разбира се за пълната синтетика на приста говоря.п.с. - не забравяте ли къде се прави селенията - на юг от нас , а не на запад

                        Коментар


                          #13
                          Гледай да не се пре..еш с това 30.Не, че много разбирам от масла, ама аз не бих рискувал.
                          Ex Fiat 126P
                          Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                          Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                          Alfa Romeo 147 1.6 TS
                          Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                          Коментар


                            #14
                            СЕЛЕНИЯ не рискувай с друго !
                            Bravo GT 1.8

                            Коментар


                              #15
                              zloben9000 написа:
                              СЕЛЕНИЯ не рискувай с друго !
                              Е па тая селяния я махнах веднага шъ мъ извиняаш!Масло от което при всяко палене тропат повдигачи (не само при мен) молим ти се не ни го хвали!Ако прочетеш техническите характеристики на пристата ще се убедиш че маслото е по добро от Селянията която мислите че е италианска....Лично аз карам с Мотул и съм доволен но ми идва солено и ще минавам на Liqui Moly.Пак лично аз зимата карах с 5В40 а сега след 500км идва смяната с 10В40 (т.е. сезонно го сменям).Има толкова теми за масла и кое за коя кола е и защо селениа не е толкова добро масло!

                              Коментар

                              Working...
                              X