Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Помощ и съвет за блокирал колан

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Помощ и съвет за блокирал колан

    Здравейте.Значи проблема ми е следния.Колана ми блокира и не можех да го изкарам.Реших да се правя на майстор и разглобих кората и го изкарах.Опитах се да го оправя но ... взе че ми избухна в ръцете.Незнаех че е има такива бомбички в коланите .Поряза ми ръката и тн.Значи искам да попитам възможно ли е да взема механизма от задните колани, защото не ги използвам така и така.Просто незнам дали ще съвпадне на мястото на шофьорския.Искам да знам има ли смисал да го свалям и него и дали ще пасне отпред.Благодаря Ви предварително.
    Fiat Bravo HGT 155 hp 20v

    #2
    Защо не си вземеш от някоя морга? Предполагам 10-20 лв. ще стигнат. И друг път да внимаваш
    Когда мне становится скучно, я отправляю сообщение на случайный номер: "Я спрятал тело... Что дальше?"

    Коментар


      #3
      Re: Помощ и съвет за блокирал колан

      Ba$ko написа:
      ... взе че ми избухна в ръцете..
      Аха значи ненапразно им викат пиротехнически колани
      --Старата ръжда любов не хваща!--
      156 sportwagon 1,9 jtd 115
      ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

      Коментар


        #4
        Моргата искам да ми е последен вариант Просто ако стане с задния ще е най-добре, но за колан в морга се съмнявам да е 10- 20 лв.Предполагам няма да има разлика в коланите, защото моето браво е хгт.Ако някой предлага колан да пише :P
        Fiat Bravo HGT 155 hp 20v

        Коментар


          #5
          според мен разлика ще има в коланите. при мен съм почти убеден, че няма пиропатрон
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            Каква пиротехника те блазни. Почнал е да разглабя като не се е съобразил, че там има натегната лентова пружина дето ти прибита колана. И като го е делнала през пръстите всичко се е разхърчало и е загубил половината части. Това му е зора на човека.
            BRAVA 1.4 12v - 1998г.


            http://vbox7.com/play:124bedab

            Коментар


              #7
              Може и така да е (и аз малко се учудих, че Браво има пиропатрони ). Доколкото ми е известно, стандартно на задните колани обикновено няма такива патрони за предварително натягане на коланите (опция са).Иначе моето мнение е, че не е много разумно да се правят експерименти със системите за сигурност на автомобила.
              FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

              Коментар


                #8
                Lov значи незнам за другите бравота, но конкретно хгт модела има .Значи колана си избухна както си тряваше и замириса на пиратки дори и лек пушек направи вътре в колата.Аз също незнаех че има чак такива малки бомбички в коланите, но нали за това се учим от грешките си.Просто споделям с колегите , за да не правят като моята грешка и да пострадат.
                Fiat Bravo HGT 155 hp 20v

                Коментар


                  #9
                  Ba$ko написа:
                  Lov значи незнам за другите бравота, но конкретно хгт модела има .Значи колана си избухна както си тряваше и замириса на пиратки дори и лек пушек направи вътре в колата.Аз също незнаех че има чак такива малки бомбички в коланите, но нали за това се учим от грешките си.Просто споделям с колегите , за да не правят като моята грешка и да пострадат.
                  Я вземи го снимай това чудо че ме хвърли на върбата в прекия смисъл на думата. Където е тоя пиропатрон, трябва да излизат някакви кабели и той би трябвало да се задейства само от ел. сигнал на системата на ербеците. А те са оцветени в жълто и не могат да се сбъркат. Доста порових но не открих на някой модел да има такава система и какъв им е смисъла вообще.
                  BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                  http://vbox7.com/play:124bedab

                  Коментар


                    #10
                    Докато колегата снима, ето какво пише в ръководството за експлоатация на Стило. Ето и една сламка в Уикипедията: http://en.wikipedia.org/wiki/Seat_be..._and_webclamps
                    Прикачени файлове
                    FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                    Коментар


                      #11
                      E да ама нали знаеш че с тоя език съм скаран.
                      BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                      http://vbox7.com/play:124bedab

                      Коментар


                        #12
                        Ми нямам ръководство на български... Ето един набързо направен превод:
                        За да се повиши ефективността на предните и задните (където има) предпазни колани, колата е оборудвана с пренатегачи (думата измислена от мен :D, става дума за pretensioners). В случай на силен фронтален сблъсък, тези устройства навиват (натягат) предпазните колани с няколко сантиметра. По този начин се гарантира, че коланът е прилепен към тялото преди началото на силното ограничително действие. Коланът се заключва, което показва, че устройството се е задействало; коланът не може да изтеглен обратно дори чрез издърпване с ръка.ВАЖНО За да получите най-висока степен на защита от действието на устройството за предварително натягане, поставяйте колана прилепнал до гръдния кош и таза.Пренатегачите на предните седалки се задействат само ако коланите са правилно закопчани в катарамите. При задействане може да се отдели малко количество дим. Този дим по никакъв начин не е токсичен и не представлява опасност от пожар. Пренатегачите не изискват поддръжка или смазване. Всякакви промени в оригиналното им състояние намаляват тяхната ефективност. Ако поради някакво извънредно събитие (като наводнение, буря и т.н.) устройството бъде намокрено, то следва задължително да бъде подменено.
                        Иначе, ако пуснеш
                        FIAT Stilo 1,9 JTD Dynamic 3 врати

                        Коментар

                        Working...
                        X