Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Загуба на антифриз и омазняване и теч на странно място

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Загуба на антифриз и омазняване и теч на странно място

    Става дума за колата от подписа - фиат мареа 1.8 16 V. От известно време губи по малко антифриз, около 100 мл на 500 км. Не го смесва с маслото, това няма какво да се коментира, няма мазни петна и в купето. Доскоро нямаше и никакъв видим теч.От около 2 седмици обаче се появяват мазни петна под колата под левия халоген. На снимка 2.JPG ще видите къде е омазнена бронята. Снимка 1.JPG е с лошо качество, но съм снимал под колата. На нея се вижда, как се стича под колата това, което омазнява бронята. Не знам какво е, лепкаво и мазно е, прилича на антифриз, макар че нямам идея откъде се появява антифриз точно там.Очаквам вашите идеи по въпроса за омазняването на бронята и теча под нея. П.П. Със сигурност не става дума за удовлетворяване на физиологични нужди на котки или кучета , теча и омазняването ги бърша всеки ден и после пак са на същото място.
    Прикачени файлове
    Tonight's the night and it's going to happen again and again...

    #2
    Щом имаш загуба на охладителна течност може петната и течовете да са точно от нея.За това как стига до левия халоген ще се опитам да ти разкажа.На място теча не се вижда ,но при движение радиатора ,а и всички елементи по предницата са подложени на натиск от съпротивлението на насрещния въздушен поток.Ето тогава ти се проявява и теча най-вероятно от радиатора.Огледай го хубаво както и останалите елементи около него все някъде трябва да има следи от пръските макар и засъхнали.
    Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
    Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

    Коментар


      #3
      Tornado написа:
      Щом имаш загуба на охладителна течност може петната и течовете да са точно от нея.За това как стига до левия халоген ще се опитам да ти разкажа.На място теча не се вижда ,но при движение радиатора ,а и всички елементи по предницата са подложени на натиск от съпротивлението на насрещния въздушен поток.Ето тогава ти се проявява и теча най-вероятно от радиатора.Огледай го хубаво както и останалите елементи около него все някъде трябва да има следи от пръските макар и засъхнали.
      не си писал с климатик ли си или без ? различават се радиаторитеиначе съм съгласен с торнадо

      Коментар


        #4
        Наистина са различни радиаторите. С климатик е мареата.
        Tonight's the night and it's going to happen again and again...

        Коментар


          #5
          Аз имах подобен теч, съмнявах се в радиатора (алнуминий + пластмаса), но притегнах скобите на мъркучите които влизат в него и теча спря. При мен моркреше в долната част на бронята.
          FIAT Brava '96 1.6 16V

          Коментар


            #6
            Утре ще ходя на майстор, ще огледаме всичко. Видимо радиаторът е сух, затова вероятно ще започнем точно със смяна на скоби и маркучи, които влизат в него и ще видим после как ще се развият нещата.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              snake написа:
              Утре ще ходя на майстор, ще огледаме всичко. Видимо радиаторът е сух, затова вероятно ще започнем точно със смяна на скоби и маркучи, които влизат в него и ще видим после как ще се развият нещата.
              странното е , че маркучите влизат отгоре ... а теча е отдолу... по-скоро АКО е скоба е от термостата и неговите маркучи

              Коментар


                #8
                Термостата е доста далече от радиатора, а маркуча от него влиза в дясната част на радиатора.Връщам се от майстора току-що - не откри нищо, а направи наистина много внимателен оглед. Никакви пръски или каквото и да било, което да ни насочи. Явно ще трябва проблемът да се задълбочи, за да се "хване". На една от предишните ми коли чаках почвече от половин година, докато наистина протече радиатора, преди това само се чудехме защо намалява охладителната течност.
                Tonight's the night and it's going to happen again and again...

                Коментар


                  #9
                  и при мене си губи периодично антифриец и колкото и да оглеждам навсякъде по системата няма видимо следи от теч. за това най-вероятно при мене де е от радиатора(вероятно и при тебе), за това аз ще си сипя скоро течност за запушване, но до колкото съм чувал се сипва 2/3 от тубичката, че да не се запуши парното.

                  Коментар

                  Working...
                  X