Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Бравото загрява

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Бравото загрява

    Колеги имам въпрос отнасящ се за температурата на Браво-то ми. Мотора е 1.8 16В. Температурата на двигателя се променя по следния начин:Паля сутрин- студен мотор температурата се покачва. Маркуча излизащ от термостата е студен. Температурата достига до средата на скалата, маркуча още е студен(термостата не е отворил). Температурата достига първо- второ деление след средата. Първата степен на перката се включва (понякога и втора степен). Термостата започва да отваря. Защо чак сега? След малко перката спира. Температурата пада на две чертички под средата. Като покарам малко извън града (90-100км/ч), температурата стои на две чертички под средата. Като спра за много кратко време температурата се качва бързо до първа- втора чертичка над средата, дори и сега в хладното (10-12 градуса). Първата степен на перката се вклчва. След малко изключва но температурата е малко над средата. Притеснява ме това бързо покачване на температурата. Така е от доста време. Термостата е сменян. Със стария се държеше пак така. Системата съм я обезвъздушавал няколко пъти- няма въздух. Възможно ли е да е от водна помпа? И тя е сменяна (преди термостата). Но след като я смених почна да се държи така или аз просто си внушавам така. Възможно ли е да пасне водна помпа от друг мотор на Фиат но да е с различна перка или ролка и от там да идва проблема? Ивинявам се колеги, че питам за изтъркан въпрос. Изчетох много теми и не можах да намеря тема с подобен проблем. Благодаря предварително.ПП Ама какво обоснение само...
    Bravo 1.8 16V GT ex.
    Fiat Croma 1.9 16V mjet

    #2
    обезвъздушавал ли си системата? ако не почни с това, после замери си датчика на самия радятор който е за винтилатора
    FIAT Bravo 1.4 12v

    Коментар


      #3
      Gecata_82 здр. имам почти същия проблем като твоя когато съм в движение градусите ми седят 2 черти под средата и когато спра се покачва с 2 деления над средата но като потегля някъде към 200-500м стрелката пада пак на 2 деления под средата.Вече и аз не знам кво да прааа.Хора помагайтедвигателя ми е само че 1.4 12V

      Коментар


        #4
        Обезвъздушавал съм системата- няма ефект. Мерил съм температурните датчици- добре са...
        Bravo 1.8 16V GT ex.
        Fiat Croma 1.9 16V mjet

        Коментар


          #5
          пич, пусни търсачката. има отговори на всичките ти върпоси!
          Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
          Fiat Bravo'97 1,6 16v
          Fiat Tempra'91 1,6 mono

          Коментар


            #6
            а датчика който е на термостата. тези части дето си ги сменял нови ли са?
            FIAT Bravo 1.4 12v

            Коментар


              #7
              важно е да уточниш коя година ти е колата ???

              Коментар


                #8
                Какъв е антифриза? Чист ли е? Има ли добро парно?Задължителна проверка на ниски обороти дали помпата движи охладителната течност!
                Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                Коментар


                  #9
                  Бравото е производство ’96 година. Датчика на термостата съм го мерил и беше в нормите. А частите, които съм сменял (термостат, водна помпа) са нови... е вече са на близо година... Колега pakumba търсих теми, но не можах да намеря точно с такива проблеми. Може би тази http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.p...8e7358bc0071e6 . Но веднага след като запаля маркучите не са ми твърди. Стават "твърди" като се позатопли. Но не мога да преценя дали са прекалено твърди. Един приятел ги пипа - каза, че е нормално. Момчето разбира...уш. Парно имам. Понякога ми се струва, че е слабичко. Ама може и да си внушавам.П.П. Нямам газова уредба.
                  Bravo 1.8 16V GT ex.
                  Fiat Croma 1.9 16V mjet

                  Коментар


                    #10
                    - като спреш и изгасиш е нормално да се покачи температурата. антифриза спира да се върти и охлажда, съответно му скача малко температурата. - перката е нормално при модели до 97 май беше да се включва и след като си изгасил- и моята е така, а тя се включва поради горната причина.- с новия ми марков термостат колата седи на 1 черта под средата на извънградско- смятам за нормално. още повече уредите не са 100% точни.нямам време да пиша повече сега, но следобяд ще видя дали си писал за други въпроси
                    Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                    Fiat Bravo'97 1,6 16v
                    Fiat Tempra'91 1,6 mono

                    Коментар


                      #11
                      На моята кола като изгася мотора перката на радиатора се изключва. А под "спиране" имам предвид, че съм спрял, но мотора е запален...
                      Bravo 1.8 16V GT ex.
                      Fiat Croma 1.9 16V mjet

                      Коментар


                        #12
                        а мен по -скоро би ме притеснило това, че маркуча към радиатора е студен, а перката включва- е как разбира кога да включи, като датчика е на самия радиатор- т.е. ако радиатора не е топъл и датчика да пусе перката не виждам как тя ще тръгне. пак до 97 са с датчик на радиатора, след това е на термостата и вече е по-възможен такъв сценарии. мислил ли си за запушен радиатор?
                        Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                        Fiat Bravo'97 1,6 16v
                        Fiat Tempra'91 1,6 mono

                        Коментар


                          #13
                          Колега, аз нямам датчик на радиатора или поне не мога да го намеря каде е. Имам два температурни датчика. Единия е на термостата (син), другия на блока (кафеникаво червен). А за радиатора дали е запушен? Не знам. Антифриза ми е бистър. Може датчика на термостата да не е в час, въпреки че съм го мерил и беше в нормите. Относно това, че включва перката, когато е студен радиатора- това го правеше и със стария термостат и за това го смених (миналото лято). Проблема си остана. Чудя се дали няма изданена гарнитура на главата...но маслото е ОК. Не изкарва бял пушек от ауспуха (освен конденза)- антифриза не намаля. Е доливам антифриз на половин година по 100-200 гр.
                          Bravo 1.8 16V GT ex.
                          Fiat Croma 1.9 16V mjet

                          Коментар


                            #14
                            смъкни радятора и го провери, как иначе ще разбереш
                            FIAT Bravo 1.4 12v

                            Коментар


                              #15
                              Колега преди всичко си погледни датрчика на перката на радиатора който е.По точно кабелите към него.Той се намира на пластмасата която е от страната на перката около нея по точно.Ако не успееш да го намериш пиши ще ти пратя някакви снимки.При мен също пада малко под средата извън градско но мисля че това е нормално.В града обаче не би трябвало повече от 2 черти от средната да се качва.Много често на този датчик му се опичат кабелите и се прекасват след това.
                              Bravo HGT 2.0 20V

                              Коментар

                              Working...
                              X