Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за газта и гърнетата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак за газта и гърнетата

    Значи казват, че гърнетата се скапвали при каране на газ, заради наличието на вода в отработените газове. При изстиването тази вода кондензира и остава в гърнетата. В моя случай, при ежедневното ми каране до работа минавам 15+ км в едната посока и то през центъра на София. Имам всички основания да вярвам, че за този преход, всичко е загряло и конденза от гърнетата е "издухан". И тук идва въпросът ми: ако преди да изгася колата мина на бензин за няколко секунди, така че газовете, които остават в гърнетата да са от бензина, а не от газта, дали това ще има благоприятен ефект върху гърнетата. Или по-правилно е да попитам дали това ще премахне (или поне намали) вредното влияние на водните пари от карането на газ?
    Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

    #2
    Не смятам,че имаш основание да се тормозиш по този въпрос.Ако беше така,то таксистите трябваше да сменят гърнета 3 пъти годишно.Горещото гърне не би допуснало да остане вода в него.То по-скоро се скапва от това,че водата от локвите е студена ,а то е топло.Това разбира се е мое мнение,а аз не съм никакъв капацитет,но се отнасям твърде скептично към мнението на разни майстори,че газта поради една или друга причина скапва мотора или други части на колата.Дали ще превключиш на газ или на бензин-резултата за гърнето е един и същ: То е горещо.

    Коментар


      #3
      Това, че гърнетата на автомобилите с газова се скапват по-бързо и аз съм го чувал от хора, които карат на газ - значи все пак е вярно. Сега колко по-бързо се скапват трябва да каже някой с опит. И аз като тебе гледам малко преди са спра да мина на бензин, но това до колкото си спомням (не помня от коя тема беше) има значение за последващото палене. Като се позамисля коли, които карат само на бензи също хвърлят конденз от ауспуха. Особено добре си го спомням от стария ми Москвич . Така че според мен това едва ли много ще ни помогне на гърнетата. Имаше една тема за дупка в гърнето от където да се изтича конденза, но за сега не мисля да ги дупча До колкото съм чувал най-напред се скапвал катализатора ..... С мойта газова съм минал само 3000км и тепърва се очакват изненади
      FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
      ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

      Коментар


        #4
        Пради карах Голф 2 като задното гърне бе от пожарогасител от комбайн /изкарваше страхотен звук/ та вътре в него оставаше към половин литър вода, след 100 км извънградско
        Punto 55 SX

        Коментар


          #5
          mentor написа:
          Пради карах Голф 2 като задното гърне бе от пожарогасител от комбайн /изкарваше страхотен звук/ та вътре в него оставаше към половин литър вода, след 100 км извънградско
          Е, нали е пожарогасител - трябвала му е вода!!! "Тунинга" при Голф 2 взима невиждани размери и придобива неизмерими величини! :D
          VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
          VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
          VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
          VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
          Нека Силата на бъде с Нас...

          Коментар


            #6
            kiro_of_the_day написа:
            mentor написа:
            Пради карах Голф 2 като задното гърне бе от пожарогасител от комбайн /изкарваше страхотен звук/ та вътре в него оставаше към половин литър вода, след 100 км извънградско
            Е, нали е пожарогасител - трябвала му е вода!!! "Тунинга" при Голф 2 взима невиждани размери и придобива неизмерими величини! :D
            ХАХАХА, ротфл, както се казва...Все пак това доказва, че съм прав за водата в гърнетата (е, не съм го открил аз) и също така съм тотално сбъркан да си мисля, че няколко секунди работа на бензин преди да загася ще имат ефект. Май до дупката ще опрем (ако ми падне пердето, де).
            Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

            Коментар


              #7
              Водата остава в гърнетата когато колата се кара на сравнително малки разтояния,независимо дали е на газ или бензин. Верно че част от изгорелите газове на пропан-бутана е вода ,но това в гърнето е и кондез който се получава от топлите газове в студените гърнета.Та с една дума ако гърнето не е горещо дали ще се огаси колата на газ или бензин е все тая.В гърнето има понякога и по 0.5 л вода която за да се махне ще мине доста време в бръмчене П.С. По прицип дупката е решение,въпреки че аз нямам тези проблеми защото гърнетата ми са неръждаеми.
              125s/1600ccm/100ps

              Коментар

              Working...
              X