Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Присветква индикацията за ръчната спирачка :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Присветква индикацията за ръчната спирачка :(

    колеги последните няколко дни при рязко ускорение примигва индикациата за ръчната спирачка ... дайте идеи на какво се дължи ( става само при газ до ламарината ) ... автомобила е Пунто спортинг 1.2 16вблагодаря предварително
    Madness Motorsport
    (\__/)
    (='.'=) This is Bunny. Copy and paste bunny into your
    (")_(") signature to help him gain world domination.

    #2
    Провери нивото на спирачната течност, ниско е. Ако след като допълниш започне пак да присветва след известно време, провери за теч.

    Коментар


      #3
      Най-вероятно са поизносени накладките на предните гуми. И при мене беше така. Износени накладки, спирачните апарати са се позатворили и намалява нивото на спирачната течност. Внимавай - ако долееш, после при смяната на старите накладки с нови, спирачната течност ще прелее.
      PUNTO Selecta

      Коментар


        #4
        Колеги индикацията на ръчната спирачка мисля, че няма нищо общо с нивото на спирачната течност.
        VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
        VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
        VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
        VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
        Нека Силата на бъде с Нас...

        Коментар


          #5
          kiro_of_the_day написа:
          Колеги индикацията на ръчната спирачка мисля, че няма нищо общо с нивото на спирачната течност.
          Напротив, датчика за нивото и датчика за ръчната са на една и съща лампа. Поне при мен е така.
          FIAT Tipo 1,4mi - EX
          Alfa Romeo 146ti - EX
          Alfa Romeo 156 2,4JTD

          Коментар


            #6
            tonov написа:
            kiro_of_the_day написа:
            Колеги индикацията на ръчната спирачка мисля, че няма нищо общо с нивото на спирачната течност.
            Напротив, датчика за нивото и датчика за ръчната са на една и съща лампа. Поне при мен е така.
            На всички коли които съм карал (не само фиати) е така.Можете да пробвате като някой натисне синята гума върху кавака на казанчето за спирачна а вие гледате лампата която святка.За износени накладки е друга лампата.
            Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
            Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
            ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

            Коментар


              #7
              Ммммдааа... Полезна информация. Не я знаех тази подробност. А това е така щото си държа казанчетата пълнички! :D
              VIVA Типо 1.4 AGT карбуратор дъртото вярно магаре
              VIVA Чинкуеченто "SX HOBBY" ДЗВЕРО
              VIVA Дайхацу Фероза на пръдня - The Who!
              VIVA Гранде Пунто 1.3 Мултиджет ...абе... печка
              Нека Силата на бъде с Нас...

              Коментар


                #8
                Yavor написа:
                tonov написа:
                kiro_of_the_day написа:
                Колеги индикацията на ръчната спирачка мисля, че няма нищо общо с нивото на спирачната течност.
                Напротив, датчика за нивото и датчика за ръчната са на една и съща лампа. Поне при мен е така.
                На всички коли които съм карал (не само фиати) е така.Можете да пробвате като някой натисне синята гума върху кавака на казанчето за спирачна а вие гледате лампата която святка.За износени накладки е друга лампата.
                не е на всички, аз имах уно и там лампата за ръчната си беше "P", а лампата за ниско ниво на спир. течност беше "!"
                Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                Fiat Bravo'97 1,6 16v
                Fiat Tempra'91 1,6 mono

                Коментар

                Working...
                X