Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Fiat punto 1.2 60hp VS. VW Golf 3 90hp

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Fiat punto 1.2 60hp VS. VW Golf 3 90hp

    от 0-100 има ли някакъв шанс да го мина?П.п Глупаво е, ама нали знаете не е срамно да питаш срамно е да не знаеш
    Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
    Punto. 1.2 16v. 86hp+

    #2
    Re: Fiat punto 1.2 60hp VS. VW Golf 3 90hp

    fast_ghost написа:
    от 0-100 има ли някакъв шанс да го мина?П.п Глупаво е, ама нали знаете не е срамно да питаш срамно е да не знаеш
    За съжеление колега нямаш шанс с/у голфа!
    ФИАТ ФОРУМ БЪЛГАРИЯ

    Коментар


      #3
      Има! Сложи железни джанти гуми 13ки , махай седалки - глупости и да стане 600 кг пунтака . Ако е къса отсечка ще го съсипеш :D
      Grande Punto 1.3 75 hp
      Croma 1.9 Multijet 150 hp

      Коментар


        #4
        Колега гуфа ще те бие според мен ама ако искаш докараи го до Стара Загора за гонка с италианка 1,4 литра.
        Subaru B9 tribeca 3.0
        Peugeot 307 04
        Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
        Fiat Brava 1.6 16V 103

        Коментар


          #5
          Re: Fiat punto 1.2 60hp VS. VW Golf 3 90hp

          fast_ghost написа:
          от 0-100 има ли някакъв шанс да го мина?П.п Глупаво е, ама нали знаете не е срамно да питаш срамно е да не знаеш
          Колега ето ти един саит в който ги сравняват Тук Пунтото е на кантар http://www.carexpert.ru/compare.php?...=vwgl-1991h18&
          Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

          Коментар


            #6
            За мен този Голф е повече от мъртвец , ще се позова на личен опит. Преди имах Вартбург 1.3 двигател на ФВ. Източно германци бяха модифицирали само гърбиците на разпределителния вал с което бяха повдигнали мощноста с 8к.с. използваха също и друг карбуратор Вебер който е различен спрямо оригиналния двигател 1.3 на ФВ. Иначе всичко друго по двигателя беше еднакво. Мощноста беше 58 к.с. а разликата в килограмите бяха 140 в + за Голфа. Този Голф му правех редовно по две коли на 400м. На тези гонки има над 100човека свидетели :D Карали са ме да отварям капака да гледат двигателя и се чудят заклетите голфаджии какво става Бяха започнали да му викат "Лошия Вартбург" И като така да обобщим като конски сили си 55 , като килограми си по-лек от Варга с 70кг. Кантар. Това е според моите виждания защото съм имал работа с такъв дръгел
            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

            Коментар


              #7
              Atanas71 написа:
              За мен този Голф е повече от мъртвец , ще се позова на личен опит. Преди имах Вартбург 1.3 двигател на ФВ. Източно германци бяха модифицирали само гърбиците на разпределителния вал с което бяха повдигнали мощноста с 8к.с. използваха също и друг карбуратор Вебер който е различен спрямо оригиналния двигател 1.3 на ФВ. Иначе всичко друго по двигателя беше еднакво. Мощноста беше 58 к.с. а разликата в килограмите бяха 140 в + за Голфа. Този Голф му правех редовно по две коли на 400м. На тези гонки има над 100човека свидетели :D Карали са ме да отварям капака да гледат двигателя и се чудят заклетите голфаджии какво става Бяха започнали да му викат "Лошия Вартбург" И като така да обобщим като конски сили си 58 , колкото Вартбурга , като килограми си по-лек от Варга с 70кг. Трябва да го дръпнеш с много. Това е според моите виждания защото съм имал работа с такъв дръгел
              Не знам колега, напрайх няколко кръгчета с такъв голф, и да ти кажа пунтото ми повече дърпа...точно за това псунах темата... знам че след 100 ще ме откъсне със сигурност... щото мойта машина после ги вдига бавно... но от 0-100 ги правя много бързо 10 сек някъде... (много е знам ама за тоя двигател си е екстра)... тряя да опитам, иначе едва ли ще разбера
              Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
              Punto. 1.2 16v. 86hp+

              Коментар


                #8
                Колега нищо не ти пречи да пробваш,ей така за спорта.И да паднеш какво губиш.
                Fiat Multipla 1.6 16v BiPower 03:Lancia Delta3 1.6 16v 120 multijet

                Коментар


                  #9
                  fast_ghost написа:
                  Atanas71 написа:
                  За мен този Голф е повече от мъртвец , ще се позова на личен опит. Преди имах Вартбург 1.3 двигател на ФВ. Източно германци бяха модифицирали само гърбиците на разпределителния вал с което бяха повдигнали мощноста с 8к.с. използваха също и друг карбуратор Вебер който е различен спрямо оригиналния двигател 1.3 на ФВ. Иначе всичко друго по двигателя беше еднакво. Мощноста беше 58 к.с. а разликата в килограмите бяха 140 в + за Голфа. Този Голф му правех редовно по две коли на 400м. На тези гонки има над 100човека свидетели :D Карали са ме да отварям капака да гледат двигателя и се чудят заклетите голфаджии какво става Бяха започнали да му викат "Лошия Вартбург" И като така да обобщим като конски сили си 58 , колкото Вартбурга , като килограми си по-лек от Варга с 70кг. Трябва да го дръпнеш с много. Това е според моите виждания защото съм имал работа с такъв дръгел
                  Не знам колега, напрайх няколко кръгчета с такъв голф, и да ти кажа пунтото ми повече дърпа...точно за това псунах темата... знам че след 100 ще ме откъсне със сигурност... щото мойта машина после ги вдига бавно... но от 0-100 ги правя много бързо 10 сек някъде... (много е знам ама за тоя двигател си е екстра)... тряя да опитам, иначе едва ли ще разбера
                  Колега неможеш да направиш 0-100 за десет секунди. Погледни линка който съм ти дал. Направих промяна защото бях сравнил Голфа с Пунто 1.2
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар


                    #10
                    да - да , пробвай се и после ще ни лъжеш че си победил с 2-3 коли нали и аз като се кача на малката въшка и ми се струва че върви повече от 2.0 турбото ми-ама това си е само усещане,реално не е такапп:да беше казал че пунтото е 1,6 16v-тогава щеше да ни е ясно

                    Коментар


                      #11
                      Re: Fiat punto 1.2 60hp VS. VW Golf 3 90hp

                      J T D написа:
                      fast_ghost написа:
                      от 0-100 има ли някакъв шанс да го мина?П.п Глупаво е, ама нали знаете не е срамно да питаш срамно е да не знаеш
                      За съжеление колега нямаш шанс с/у голфа!
                      Ти питай някой варненец оня ден на лукойла срещу голф 1.8 100 коня какво прави пунто 1.2 60 коня... стелката му попречи да тръгне (приятели сме и няма да ме лъже), ама на първа и втора го взех, чак към 110 км/ч ме взе, демек ако е 90 коня голфа и пунтото е изрядно - ще са или на кантар, или пунтото го дърпа... на трета голфа значително повече си дърпаше, но на 400 метра ме взе с кола и половина...п.п. Казвам изрядно, защото свещите ми са за смяна, а филтъра ми взима топъл въздух...за мен всяка кола над тон под 90 коня срещу пунтото е много трудна работа... явно доста хора от тук не са карали пунто 1.2, което да е в ред...п.п. Пунто 1.2 8 клапана (60 коня) прави 0-100 за около 13-14 секунди с 2ма души и тежка бас каса на борда...

                      Коментар


                        #12
                        Atanas71 написа:
                        fast_ghost написа:
                        Atanas71 написа:
                        За мен този Голф е повече от мъртвец , ще се позова на личен опит. Преди имах Вартбург 1.3 двигател на ФВ. Източно германци бяха модифицирали само гърбиците на разпределителния вал с което бяха повдигнали мощноста с 8к.с. използваха също и друг карбуратор Вебер който е различен спрямо оригиналния двигател 1.3 на ФВ. Иначе всичко друго по двигателя беше еднакво. Мощноста беше 58 к.с. а разликата в килограмите бяха 140 в + за Голфа. Този Голф му правех редовно по две коли на 400м. На тези гонки има над 100човека свидетели :D Карали са ме да отварям капака да гледат двигателя и се чудят заклетите голфаджии какво става Бяха започнали да му викат "Лошия Вартбург" И като така да обобщим като конски сили си 58 , колкото Вартбурга , като килограми си по-лек от Варга с 70кг. Трябва да го дръпнеш с много. Това е според моите виждания защото съм имал работа с такъв дръгел
                        Не знам колега, напрайх няколко кръгчета с такъв голф, и да ти кажа пунтото ми повече дърпа...точно за това псунах темата... знам че след 100 ще ме откъсне със сигурност... щото мойта машина после ги вдига бавно... но от 0-100 ги правя много бързо 10 сек някъде... (много е знам ама за тоя двигател си е екстра)... тряя да опитам, иначе едва ли ще разбера
                        Колега неможеш да направиш 0-100 за десет секунди. Погледни линка който съм ти дал. Направих промяна защото бях сравнил Голфа с Пунто 1.2
                        Колега какви са тия 16,5 секунди бе?... а бе ... за 10 сек ги прави бе... тествал съм го... там е някъде... всичко е сменено по пунтото ми, може би заради това, но ти казвам че ги прави много бързо...
                        Продавам части след суапа: http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=969475#969475
                        Punto. 1.2 16v. 86hp+

                        Коментар


                          #13
                          Re: Fiat punto 1.2 60hp VS. VW Golf 3 90hp

                          провери времената на двете колички тукаhttp://i0100.com/en/technical_specifications.htm
                          Bravo GT 1.8

                          Коментар


                            #14
                            fast_ghost написа:
                            Колега какви са тия 16,5 секунди бе?... а бе ... за 10 сек ги прави бе... тествал съм го... там е някъде... всичко е сменено по пунтото ми, може би заради това, но ти казвам че ги прави много бързо...
                            Даже и Punto 1.2 16V (86к.с.) няма да слезе под 10 секунди. Първия път като го написа, помислих, че си се объркал или се шегуваш. Сега вече ме притесняваш
                            Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                            ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                            Коментар


                              #15
                              След Браво 1.6 идва ред на Пунто 1.2.... Какво ли ни чака след него.... Чинкуеченто 0.9???

                              Коментар

                              Working...
                              X