Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Неприятна случка с щуцер за зареждане на Газ

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Неприятна случка с щуцер за зареждане на Газ

    Колеги в неделя не издържах и закарах колите на автомивка... В последствие се оказа че тия малоумници са отворили капачката на резервоара, където е и щуцера за газта и са дали здраво с пароструйката...Понеже на бравото няма капачка беше влязла вода вътре при сачмата. На другия ден жената се оплаква че колата вони на газ, отивам и какво да видя - там яко замръзнало и фучи като на сонда на Газпром...Та как го оправих - взех сешоара от вкъщи, яко струя топъл въздух, всичко се размрази, сачмата си дойде на мястото и спря да фучи. Днеска - бегом да купя капачка и вече проблема е решен.Та колеги, в тия студени дни не мийте с пароструйка щуцера за газта, ако е без капачка
    Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
    Fiat Linea 1.3 Multijet'08
    Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
    http://forum.fiat-bg.org

    #2
    ами тая газ която фучи не се ли запали от реотаните на сешоара колега внимавай да не направиш някоя беля в бързината
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      Re: Неприятна случка с щуцер за зареждане на Газ

      zgabrovski написа:
      Колеги в неделя не издържах и закарах колите на автомивка... В последствие се оказа че тия малоумници са отворили капачката на резервоара, където е и щуцера за газта и са дали здраво с пароструйката...
      Малко "офф" от моя страна Колега, заинтересува ме това, че си сложил щуцера за газта при входа за резервоара, би ли обяснил как се побра, или при Брава/БРаво мястото е по-голямо от колкото на Делтата. Че на мен ми беше минала тази идея преди време, но не я усъществих. А ако приложиш и малко снимков материал ще съм ти благодарен

      Коментар


        #4
        Нямаш грижи! На Бравото е малко тъпо направено - още в италия, защото има една допълнителна приставка, която трябва да се навива всеки път когато се зарежда. на Бравата обаче тука майсторчето го пипна много добре ще снимам и ще сложа да го видиш как е.
        Прикачени файлове
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          stef написа:
          ами тая газ която фучи не се ли запали от реотаните на сешоара колега внимавай да не направиш някоя беля в бързината
          В началото и аз се замислих да не стане "мяу".. ама после реших че силната въздушна струя от сешоара ще издуха газта, а пък и все пак бях на открито. След около 20-тина секунди леда се разтопи , сачмата си прилепна и спря да фучи.
          Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
          Fiat Linea 1.3 Multijet'08
          Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
          http://forum.fiat-bg.org

          Коментар


            #6
            zgabrovski написа:
            Нямаш грижи! На Бравото е малко тъпо направено - още в италия, защото има една допълнителна приставка, която трябва да се навива всеки път когато се зарежда. на Бравата обаче тука майсторчето го пипна много добре ще снимам и ще сложа да го видиш как е.
            Много благодаря колега :D Сега като гледам, отвора на Бравата е кръгъл и има повече място... Начинът по който си мислих да направя тогава щуцера беше точно по този който са ти направили в Италия, да се завива всеки път щуцера към тръбичката и по този начин да не пречи на капачката за бензина. Но не можах да измисля как точно да стане изработката. Май трябва някой печен стругар да вложи малко въображение. Дали можеш да направиш и една снимка на системата на Бравото, или ако дойдеш някой път на сбирка с него да го разгледам? А после ще почерпя :D

            Коментар


              #7
              Довечера като се прибра, само да не забравя
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар


                #8
                Ето и на другата кола
                Прикачени файлове
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Друга идея за ’зареждачката’ възникна в Русе на една от сбирките на клуба ни. Но там става доста сложно а и трябва добър тенекеджия - намира се калник със зареждачка на бензин и се изрязва парчето около нея и се лепва на калника на колата който е противопложен на този със тази на бензин ...
                  Tempra 1.6 i.e. S Lybra 1.8 vvt lx 088 9 242 369

                  Коментар


                    #10
                    При някои Мерцедес-и си има вдлъбната окръжност с диаметъра на пластмасовата кутийка на зареждачката - става изключиелно красиво.
                    Газови уредби , монтаж , диагностика , ремонти на бензинови двигатели , ауспуси...
                    София , Горубляне ,ул. Самоковско Шосе 1 (срещу ОМВ на автоборсите) 978-20-82 973-67-24 0877-27-20-21

                    Коментар


                      #11
                      zgabrovski написа:
                      Ето и на другата кола
                      Мерси колега, ще творя и аз такова нещо :D
                      The_Machine написа:
                      При някои Мерцедес-и си има вдлъбната окръжност с диаметъра на пластмасовата кутийка на зареждачката - става изключиелно красиво.
                      Преди време един такъв Мерцедес спря на една газстанция, и се изненадах когато отвори капачката на резервоара но бях от другия край и не можах да видя как точно е направен

                      Коментар

                      Working...
                      X