Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

от зимни към летни гуми и обратно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    от зимни към летни гуми и обратно

    Кога преминавате към летни гуми да речем за тази година кога да премина на летни гуми рано ли е или още да почакам да се стопли а зимните кога ги слагате

    #2
    аз ги сменям когато усетя, че започвам да ги размазвам по асфалта - още малко със зимните, пък като се постопли ще ги сменям. Обикновено зимните работят добре при температура под 7градуса, така че има време, изчакай
    Типо-то е истинската работа !

    Коментар


      #3
      Аз вече ги смених онзи ден. :D
      Фиат Крома 1.9 16v+
      Фиат Браво 1.6 16v
      Фиат Мареа 1.6 16v

      Коментар


        #4
        Re: от зимни към летни гуми и обратно

        Stauffenberg написа:
        Кога преминавате към летни гуми да речем за тази година кога да премина на летни гуми рано ли е или още да почакам да се стопли а зимните кога ги слагате
        Като ти гледам колега местожителството не мисля ,че преди 15 април ще е удачно да си поставиш летните гуми.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          Както казва Майор Костов - когато слагате киселото зеле слагате зимните гуми, когато изхвърляте зелето слагате летните
          Fiat Tempra 1.6 i.e.

          Коментар


            #6
            Слагам зимните гуми в началото на ноември и ги махам в края на март. Тази година ми предстои и ходене в северна България в началото на април и вероятно ще ги махна чак след това. Зимните гуми няма какво толкова да ги жалим и да ги пазим да не се изтъркат. Така или иначе след максимум 3 сезона е желателно да се сменят, дори грайфера да е добър, качествата на гумата вече не са същите.
            Tonight's the night and it's going to happen again and again...

            Коментар


              #7
              b0bu написа:
              Както казва Майор Костов - когато слагате киселото зеле слагате зимните гуми, когато изхвърляте зелето слагате летните
              това маьорче, защо не си гледа пенсията, а само раздава поучителни съвети сутрин рано по телевизията
              Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

              Коментар


                #8
                Аз на Бравата вече съм с летни,но съм чувал че проблем със зимните гуми се появява при по-продължително каране при по-високи температури.Т.е ако нямате дълъг път,то може смяната да се направи чак когато дневните температури прехвърлят 20-25 градуса,тогава температурата на асфалта е от порядъка на 40-45 градуса.
                Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                Коментар


                  #9
                  Според мен още малко и трябва да се сменят то и да завали някаквъв сняг ще е мокър и няма да се задържа по пътя
                  BRAVA 1,4 12V
                  Nissan Navara

                  Коментар


                    #10
                    georgiarg написа:
                    Според мен още малко и трябва да се сменят то и да завали някаквъв сняг ще е мокър и няма да се задържа по пътя
                    Ех колега ако при вас чистят снега така както при нас повярвай ми след смяната на гумите няма да можеш да мръднеш и на 100м.от вас.
                    FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

                    Коментар


                      #11
                      b0bu написа:
                      Както казва Майор Костов - когато слагате киселото зеле слагате зимните гуми, когато изхвърляте зелето слагате летните
                      Изхвърлих зелето И сложих летните гуми
                      FIAT Marea ex
                      FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
                      Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

                      Коментар


                        #12
                        alvanovo написа:
                        b0bu написа:
                        Както казва Майор Костов - когато слагате киселото зеле слагате зимните гуми, когато изхвърляте зелето слагате летните
                        това маьорче, защо не си гледа пенсията, а само раздава поучителни съвети сутрин рано по телевизията
                        Заради такива, като теб, дето после ги рисува и показва по телевизията.Вдигне ли се температурата над 5 градуса , може вече с летни гуми...пише си го в гаранцията на гумите дето си си ги купил....

                        Коментар


                          #13
                          Края на март - началото на април!

                          Коментар


                            #14
                            Зелето го сложих в буркани през декември месец Летните гуми ги монтирах преди седмица :D
                            Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                            Коментар


                              #15
                              Според специалист заниваваш се с търговия на гуми да не говорим че е манияк на темата. Трябва средната температура на асвалта да мине 15 оС. И то при условие че правиш много дълги преходи всеки ден разбирай над 100 км. И според него както е споменал по горе колегата хич не трябва да ги жалим зимните гуми защото така или иначе като минат 4-5 годинки при нашето каране макар и с хубав грайфер не са вече като преди. Но всеки сам си има глава на раменете да мисли и да преценява. Аз не мисля а слушам щото ми е първи братовчед и като ми каже ела да ти сменя гумите че е време не се дърпам. Щото зная че той е поече в час . Но по рано от средата на април не ми се е случвало да слагам летните.
                              BRAVA 1.4 12v - 1998г.


                              http://vbox7.com/play:124bedab

                              Коментар

                              Working...
                              X