Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Колко наистина струва едно ТИПО!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Колко наистина струва едно ТИПО!

    Интересна тема се подзе в един друг форум и реших да сметна колко ми струва "скромният автомобил" за времето, което го ползвам. Понаписах малко и ще се радвам да чуя дали и при вас е така.Ето линк: http://hardwarebg.com/forum/showthread.php?t=49535P. S. Постът ми е No. 9
    Alles in Ordnung

    #2
    Много интересно!

    Колега пропуснал си само данъка и гражднаската (+други застраховки, ако имаш такива), но иначе е много добрата идеята да сметнеш наистина колко ти е струвала колата през годините. Предполагам, че и аз бих могла да сметна приблизтелно....Но пък за сметка на това трябва да извадиш от разходите сумата, която НЕ си дал за градски и извънградски транспорт, която сигурно никак не малка ако всеки ден ходиш с автобус или такси на работа... Да не говорим за това, че удобствата и удоволствието от пътуването с личен автомобил няма как да ги сметнем
    TEMPRA 1.6 i.e. S

    Коментар


      #3
      Лелее като чета постовете на останали просто.... Някви от сорта на:"Италианска кола и евтина поддръжка са несъвместими понятия. Знам го от опит. Вервай ми.""Италианска кола, освен Ферари не бих си купил. Това си е жива гробница. Просто избора ти е крайно неудачен. Един колега има един такъв боклук и се чуди как да го продаде от половин година вече.""Аве мани го тоя фият, взимай един Голф 2.(Все пак съм от Golfland, какво друго да те посъветвам)".... няма да коментирам...
      #FiatBg

      Коментар


        #4
        Колега пропуснал си само данъка и гражднаската (+други застраховки, ако имаш такива), но иначе е много добрата идеята да сметнеш наистина колко ти е струвала колата през годините. Предполагам, че и аз бих могла да сметна приблизтелно....Но пък за сметка на това трябва да извадиш от разходите сумата, която НЕ си дал за градски и извънградски транспорт, която сигурно никак не малка ако всеки ден ходиш с автобус или такси на работа... Да не говорим за това, че удобствата и удоволствието от пътуването с личен автомобил няма как да ги сметнем
        Прав си, наистина - да го сложа и данъка - плащал съм го два пъти, защото три години беше на инвалид, а сега нали го махнаха - някъде около 70 лв., а гражданската /за моя двигател/ се вдигаше с 10-11 лв на година - общо около 200 лв.Колкото до (гр)Адския транспорт - не искам и да го смятам, достатъчно е да гледам през прозореца натъпкалите се като ’сардели’ т. нар. пасажери в автобуси, маршрутки и т. н.... Иначе, като нов член на форума /макар и да го следя отдавна/ пожелавам на всички ви да се налага да ремонтирате "половинките" поне два пъти по-рядко от мен
        Alles in Ordnung

        Коментар


          #5
          Zaphod написа:
          Прав си...
          Пак да направя една незначителна поправка - аз съм жена.Благодаря ти за пожеланията! Дано наистина да са възможно най-малко поправките на половинките!
          TEMPRA 1.6 i.e. S

          Коментар


            #6
            z написа:
            аз съм жена.
            Веднага си признавам грешката: Права си и се надявам, че също гледаш на Темпрата като на "половинка", следователно не би се обидила от, както доскоро си мислех, това типично мъжко твърдение
            Alles in Ordnung

            Коментар


              #7
              Zaphod написа:
              ... следователно не би се обидила от, както доскоро си мислех, това типично мъжко твърдение
              Разбира се, че не! Ако не си харесвах колата нямаше да съм член на този форум!
              TEMPRA 1.6 i.e. S

              Коментар


                #8
                10 години по-късно нещата са си същите. Можеш ли да сметнеш за тези 10 години подир колата си колко си дал ?P.S. взех моето типо за 1300, ’92
                Drive It Like You Stole It | Гараж
                RIP Fiat Tipo '92 1.6

                Коментар


                  #9
                  моето типо преди 15г. Го взех 2500
                  фиат типо 1.4 cat.ie Бахх Маамууу
                  Фиат Стило - 1.8 16V , 133 магарета

                  Коментар


                    #10

                    Коментар


                      #11
                      Отворя ли още една десетгодишна тема ще спра да взлизам във форума... Ако на колегата му прави кеф да му направиме един диск с темите от 2005 и да си ги чете на спокойствие даже и без нет ???
                      == Fiat Stilo == 1.6 16V 103 hp

                      На света съществува една единствена гигантска машина, която се командва от пигмеи и това е бюрокрацията. (Оноре де БАЛЗАК)

                      Коментар


                        #12
                        Слав написа:
                        Отворя ли още една десетгодишна тема ще спра да взлизам във форума... Ако на колегата му прави кеф да му направиме един диск с темите от 2005 и да си ги чете на спокойствие даже и без нет ???
                        може някой да има да го черпи за юбилей :D виж колко тактично намеква
                        фиатче Браво 2.0

                        Коментар


                          #13
                          Извинявам се :д Та не разбрах за какъв юбилей става въпрос,но когато сте умували съм бил на 8 и мечтаех за тамагочи :д
                          Drive It Like You Stole It | Гараж
                          RIP Fiat Tipo '92 1.6

                          Коментар


                            #14
                            Stann написа:
                            Извинявам се :д Та не разбрах за какъв юбилей става въпрос,но когато сте умували съм бил на 8 и мечтаех за тамагочи :д
                            Ми ето на, получил си го след 10 години (тамагочито) Сега трябва сутрин да ставаш да го припалваш, после да го храниш на бензиностанцията, по някое време да го караш на доктор, като се разболее

                            Коментар


                              #15
                              Stann написа:
                              Извинявам се :д Та не разбрах за какъв юбилей става въпрос,но когато сте умували съм бил на 8 и мечтаех за тамагочи :д
                              мда, този пост определено ме деприсира тая сутрин , нищо довечера ще турим едно менгеме и суджук за утеха
                              Кара FIAT BRAVO 1,8/16V GT99. ГИ ФОБОС
                              (\\\)[___////___](\\\) R.I.P. моя любов.
                              Алфа 147 1.9 mjtd няква дукати история. Абсолютен саждо-генератор.

                              Коментар

                              Working...
                              X