Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с парното на Tipo, помагайте !

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с парното на Tipo, помагайте !

    Здравейте на всички! Отдавна следя този форум и мога да кажа, че от него научих доста неща за моето Tipo 1.4 (бензин/газ), но сега имам проблем, за който не открих отговор след като разгледах целия форум. Става въпрос за следното: След запалване на двигателя, независимо дали на газ и бензин колата работи нормално, започва да вдига градуси, парното започва да духа леко, но не повишава температурата на изходящия въздух. Това продължава до около 90-100 градуса по датчик, след което температурата (отново по показанията на датчика) пада на около 60-70 градуса и едва тогава започва да духа нормално. Ходих в сервиз, където се установи, че има въздух в охладителната система, последва цялостно обезвъздушаване, но на следващия ден е същото положение. Съмнявам се, че може да е гарнитура или не дай си боже спукана глава, но като чета за симптомите при колегите при мен не са същите - не излиза бял пушек отзад, маслото си е черно, няма отлагания от антифриз, няма бълбукания в разширителното казанче при отвита капачка и форсиране, антифриза не мирише на газ или бензин (за съжаление съм от малък град където не можах да открия сервиз с уред за измерване нивото на CO в антифриза). Та въпроса ми е дали имам и какъв проблем. Благодаря предварително на отзовалите се!

    #2
    Колега , колата с газовото ли я взе или ти си го слага допълнително ? според мен парното ти е свързано на втория кръг след като отвори термостата и тогава тръгва топлото през него, нещо да не е разменено с газовото не съм разглеждал двигателя на такова типо , да ме извинят колегите ако са по запознати, но по твоите обяснения така го разбирам , а и на стария ми кадет мисля че имаше такава вазможност за грепка :D отвори предния капак и проследи маркучите преди и след термостата. Успех
    Fiat Brava 1.4 12v SX

    Коментар


      #3
      Колата я купих с газовата уредба преди повече от 5 години и до преди месец не ми е правила подобен проблем - нито на бензин нито на газ. Дори миналата седмица свалих още надолу изпарителя, като евентуално разрешение на проблема, но не се оправи. Възможно ли е без уред за измерване на изгорелите газове в антифриза да се диагностицира прегоряла гарнитура, може ли симптомите да са такива каквито са при мен?

      Коментар


        #4
        колега , много ме самнява проблема да е в гарнитура . поне щеше да ти спада нивото на антифриза , а и от това не може да ти дава отражение в парното . знаеш ли може термостата да ти е за смяна и да не затваря и затва парното да загрява бавно
        Fiat Brava 1.4 12v SX

        Коментар


          #5
          Ако имаш прегоряла гарнитура симптомите са следните:Загуба на антифриз(по-често е от теч от радиатор, или някой съединение).Надуване на охладителната система, маркучите стават доста твърди.При форсиране ако в казанчето излизат мехурчета и се носи аромат на изгорели газове.Смесване на масло с охл.течност(цвят боза).Погледни имаш ли мазни петна в охл.течност в казанчето.Виж дали ти работи клапата която отваря топло/студено?
          now. BMW E39 523i '98 170hp
          ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
          ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

          Коментар


            #6
            dimmX написа:
            Ако имаш прегоряла гарнитура симптомите са следните:Загуба на антифриз(по-често е от теч от радиатор, или някой съединение).Надуване на охладителната система, маркучите стават доста твърди.При форсиране ако в казанчето излизат мехурчета и се носи аромат на изгорели газове.Смесване на масло с охл.течност(цвят боза).Погледни имаш ли мазни петна в охл.течност в казанчето.Виж дали ти работи клапата която отваря топло/студено?
            Благодаря за изчерпателния отговор. От посочените от теб симптоми открих, че действително в началото след запалване маркучите са твърди, но после се оправят. Маслото е черно, нямам мазни петна в казанчето с антифриза, като изключвам това, че самия антифриз е мазен на пипане, при дълго форсиране - повече от минута се наблюдава нещо като вълнение, но не и мехурчета! Би ли казал къде да я търся тая клапа, която отваря топло/студено?

            Коментар


              #7
              Това е врътката на таблото(средната).Имал съм подбен проблем като купих колата.Сложил съм я на червено(топло) а духа студено.Мислех да обезвъздушавам но реших първо да погледна дали всичко е ок с тая клапа.Тя е свързана посредством жило с копчето топло/студено. Когато е на положение топло е отворена а на студено затворена.При мен проблема беше че жилото ми бе хлабаво, от там и проблема.Забих се под таблото от шоферската страна, хванах копчето(врътката) и гледах кое се движи.Фиксирах го и го бутнах с ръка към двигателния отсек и оп задуха топло. Като си запалиш колата я остави да поработи с отворена капачка на казанчето докато ти отвори термостата.После затвори до вклучване на перката на охлаждането.Тогава всичко трябва да е ок успехп.с.Малко допълнение в горния ляв ъгъл на радиатора имаш пробка.Преди да запалиш наливай течност докато потече плътна струйка течност, затвори я и запали двигателя да поработи!
              now. BMW E39 523i '98 170hp
              ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
              ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

              Коментар


                #8
                мерси за бързия отговор. Ще пробвам както казваш и ще пиша.

                Коментар


                  #9
                  за съжаление се оказа прегоряла (на четири места) гарниратура. Смениха ми я в сервиза и сега всичко е ОК!

                  Коментар


                    #10
                    при мен симптомите бяха така2години карах на ниски обороти нямах парно чува6е се като бълбукане от системата за охл. 40 000км изкара и почна даизх върля антифриза, и когато отворих главата сякаш червеи я беше изял до отвора през който минава водата от към водната помпа колата ми е като твоята само че 1,6 карбуратор
                    karam fiat 1992 tempra karburator
                    0889340995

                    Коментар

                    Working...
                    X