Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Боза в антифриза

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Боза в антифриза

    Темата не е майтап!Един автомонтьор ми каза да сипя 250 грама боза в антифриза. Имам проблем с течове и губя към 700 милилитра антифриз на месец. Някой чувал ли е за метода с бозата срещу течове?
    Punto 1.2 '97

    #2
    Чувано е,но това е много стар метод от времето на социализма.Радиатор се е запушвал навремето и с червен пипер.В днешно време има специални препарати спиращи течовете.Най-добрият вариант е отстраняване на повредата(теча),защото може да настъпят едни нежелателни ефекти,които могат да доведат до по-големи ремонти.
    Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
    Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

    Коментар


      #3
      Лелееее и ти сипа БОЗА !!!!!!!!!
      БРАВА С КЛЮЧ
      Каква е максималната скорост при секса?
      - 68, защото при 69 се обръщате.

      Коментар


        #4
        Трябва да послушаш "dudulia" според мен.
        БРАВА С КЛЮЧ
        Каква е максималната скорост при секса?
        - 68, защото при 69 се обръщате.

        Коментар


          #5
          Не мисля че теч от порядъка на 700мл. на месец ще се реши с "бозЪ"
          Fiat Marea weekend

          Коментар


            #6
            В Mythbusters пробваха с яйце и стана Но не бих заложил на подобни методи.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              Ахахахахах - и през ауспуха - кеф ти яйца на "очи", кеф ти омлет.Но все пак са съвети,които "закърпват положението".
              karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
              https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

              Коментар


                #8
                това за яйцето и аз го гледах,ама не бих го пробвал освен при мноо спешен случай.най добре сменяй радиатора,да нямаш ядове после
                fiatkite sa nmr1

                Коментар


                  #9
                  веднага диагностирахте радиатор-а. аз съм пробвал с ч. пипер. 2 години държа, след това колата си замина на морга по друга причина... теча не беше малък, ама не помня колко баш
                  Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                  Fiat Bravo'97 1,6 16v
                  Fiat Tempra'91 1,6 mono

                  Коментар


                    #10
                    Истина е. След като 250 гр. боза успя да запуша теч на Типо със загуба на антифриз 300-400 мл. на 12 часа.Но все пак използвайте модерните препарати.

                    Коментар


                      #11
                      все пак се отстранете теча не с препарати............
                      Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                      Коментар


                        #12
                        Това с пипера и бозата са много стари методи колега. Иди в някой магазин и ще намериш подходящи добавки за спиране на течовете. Иначе ще ти издам точната рецепта с бозата как беше - Вземаш една боза - (0,5 л. бяха шишетата), изпиваш половината а другата половина сипваш в радиатора и си готов. Никога не бих го пробвал. Може би, защото не пия боза от 5-6 годишен. :D

                        Коментар


                          #13
                          Става един колегатака си запуши теча на радиатора на опела си но с тези нови добавки на дали е нужно.
                          BRAVA 1,4 12V
                          Nissan Navara

                          Коментар


                            #14
                            naskobg написа:
                            Това с пипера и бозата са много стари методи колега. Иди в някой магазин и ще намериш подходящи добавки за спиране на течовете. Иначе ще ти издам точната рецепта с бозата как беше - Вземаш една боза - (0,5 л. бяха шишетата), изпиваш половината а другата половина сипваш в радиатора и си готов. Никога не бих го пробвал. Може би, защото не пия боза от 5-6 годишен. :D
                            Пробвал съм го номера с бозата. Спира течовете.П.П. Обаче аз сипах боза и вода тогава.

                            Коментар


                              #15
                              За протокола, да докладвам. Все пак не ми даде сърце сипя боза в количката, купих, но си я изпих сам . След като изпих бозата купих един препарат за течове от 9 лв. и го налях. Ще видим дали ще помогне.
                              Punto 1.2 '97

                              Коментар

                              Working...
                              X