Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Избор на гуми

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Избор на гуми

    Пунтото би трябвало да е с 14" цола гуми.Всички които съм заглеждал са 14 ".Есента когато сменях на моето пробвахме да сложим джанта от 13 цола но не става.Гумите 14 цоловите са с по 10-15 лв по скъпи от 13".Та затова ме убедиха да си купя четири джанти 13" ида си сложа гуми 13" но като взехме да пробваме то джантите не стават.Затова си купих четири гуми 14" италиански регенерат и както вече писах някъде из форума останах с отлично впечатление от тях.Препоръча ми ги вулканизатора от когото ги купих той е мой добър познат и ми показа неговото Ауди с такива гуми вече втора година кара.А моето мнение че Ласа са също за предпочитане.Имах Фиат Уно и четири години карах с Ласа зимни и съм очарован.На другата си кола Мерцедес 190Д също от четири години съм с Ласа отзад и се чувства голяма разлика при хлъзгав път и при сняг.Имайте в предвид че лятно време при мокър асвалт и при дъжд зимните гуми са много по стабилни.
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    #2
    разстояние при фиат 98мм, при ауди, форд100мм, фолксваген, опел 108мм. На аудито исках да кача едни джанти от голф, но уви.

    Коментар


      #3
      Аз лично бих се доверил само на гудиар-ултрагрип .Верно ,че са скъпички ама с тях даваш яко газ зимата
      FIAT TIPO 1,6

      Коментар


        #4
        Ами аз не съм ч питала, ама мислех 4е са 13-ки понеже на Типото ми бяха 13-ки. Изглежда ми странно на Пунтото да не стават джанти 13" цола. И аз си мисля 4е може би проблема е в джантите, както и да е - сигурно с 14-ките изглежда по-добре

        Коментар


          #5
          колежйе, и аз в търсенето си да сложа по-високи гуми (да вдигна височината на балона на гумата) бях тръгнал ентусиазирано да търся 13-киДобри хора от форума казаха, че 13 не стават, защото барабаните на спирачките не могат да се съберат в тях... и съм склонен да им вярвам Та последното нещо, за което става въпрос е естетиката - просто параметри на производителя - но виж на 15-ки можеш да минеш мам там вече е болезнено с цените на гумите (личен опит) а и трябва да свалиш профила, което автоматично води до балони, балони, балони - не ми се разправя
          Bravo 1.8 GT - ама много върви това чудо!

          Коментар


            #6
            на опел са 100мм.аз си купих Good Year Ultra Grip 7 днес. 185/60/14. Ще ги видим кано падне снега. Иначе са 165 лв парчето. На вектрата сложих Gislaved Nord Frost 3. 185/70/14.Гиславеда са жестоки гуми. Те са много меки, с дъббоки грайфери и са за тежка зима. На сухо обаче свършват бързо.

            Коментар


              #7
              hjkleo написа:
              Ами аз не съм ч питала, ама мислех 4е са 13-ки понеже на Типото ми бяха 13-ки. Изглежда ми странно на Пунтото да не стават джанти 13" цола. И аз си мисля 4е може би проблема е в джантите, както и да е - сигурно с 14-ките изглежда по-добре
              Аз моето Пунто го карах 3 години именно с 13-ки от Типо....Като го взех малоумните автоджамбази му бяха сложили джанти от Рено-5, не ви казвам как тресеше волана... И веднага му взех тия от Типо, нямаше никакви ядове.
              Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
              Fiat Linea 1.3 Multijet'08
              Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
              http://forum.fiat-bg.org

              Коментар

              Working...
              X