Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

хайде да си сверим километражите

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    хайде да си сверим километражите

    днеска на магистралата карах половин час с 100км/ч като стрелката не излизаше от чертичката за 100км/ч и резултата беше следния:за 30 минути изминах 45.9 км което за 1 час означава че съм минал 91.8 км, а уж карах с 100км/ч-извода килиметражите лъжатс окколо 10%което ме навежда на мисълта че ако се кара с 200 по километраж то тогава скороста е не повече от 175-180 км/чнека ако някои има наблюдения или може да пробва това да сподели

    #2
    То че лъжат - лъжат, от значение е и размера на гумите.Другото, което мога да ти гарантирам, че за тези 30 мин със сигурност не си поддържал постоянно скорост !За тази цел има темпомати
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Колега, две седмици подред пътувах всяка сутрин от Пловдив до София и вечер обратно и като се замисля съм почти сигурен, че километрите по магистралата не са точни.

      Коментар


        #4
        Да колега, но той най-вероятно отчита по таблото си, не по табелите с километрите на магистралата.
        F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

        Коментар


          #5
          Извинявай колега, не съм разбрал.

          Коментар


            #6
            да по таблото ги гледам , гумите са с предписания размер за колатаа относно точната и постоянна скорост бих казал че едва ли съм внесъл кой знае какви грешки при отчитането-все пак стрелката не е излизала от делението на 100км/ч ,верно е че ще е имало някакво отклонение но то е пренебрежимо малко за това време от 30 минути получената разлика е от порядъка на 9-10% а аз не съм се отклонявал нито към 90 нито към 110

            Коментар


              #7
              Ами така или иначе производителя се презастрахова с някой километър.Най-лесно е някой с GPS да ти засича, аз съм го правил много пъти.
              F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

              Коментар


                #8
                и какви бяха резултатите с gps-a? а при него не трябва ли да се движиш точно в права линия?защото мери разтоянието от началната точка до крайната , и ако траекторията е по леко крива линия то изминатия път е по малък-следователно-скороста по голяма

                Коментар


                  #9
                  Не, мери си скоростта, ами разминаваниятя бяха около 10-11км, но с каква кола беше не помня.
                  F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

                  Коментар


                    #10
                    Колеги в момента съм със заводския размер гуми. Като показва 110, реално съм с 102-103. Скоростомерите лъжат нарочно и това е така на всяка кола. Направено е за да като си мериш ускорението от 0-100 да му се кефиш че е 1 секунда по надолу, а то не е Майтап де. Наистина на всяка кола лъжат. Преди имаше тема във форума на коя марка какви отклонения дава. Аз съм сверявал с gps и с визата. Визата изписва истинската скорост, а таблото филтрира и показва повече. Ако караш с 200, не вярвам реално да е повече от 185.
                    FIAT Bravo JTD GT '99

                    Коментар


                      #11
                      И моята Алфа лъже когато я карах с 100 по километраж гпса показваше 94км/ч (гармин) после пуснах Иго и с него показваше 93-94км/ч
                      Subaru B9 tribeca 3.0
                      Peugeot 307 04
                      Ex:Alfa Romeo 1,4 T.Spark 103hp 98''
                      Fiat Brava 1.6 16V 103

                      Коментар


                        #12
                        emzo написа:
                        Не, мери си скоростта, ами разминаваниятя бяха около 10-11км, но с каква кола беше не помня.
                        А ГПС-а какво отклонение казваше, че дава? Имам в предвид той самия какво показваше като отклонение?

                        Коментар


                          #13
                          на Fiat Cinquecento 899 кубика с предписаните гуми и т н - измерено с GPS от 10 до 130 по километраж колата се движи точно с 5 км/ч по-бавно от това, което пише на километража...

                          Коментар


                            #14
                            Сутринта като пътувах Пловдив-София направих за кратко засичане с GPS. При скорост 130 по километраж той показа 123, при 140 показа 132. Наистина пишиши с точност 42 метра. Довечера ако не забравя ще го писна през целия маршрут.

                            Коментар


                              #15
                              Пуснах GPS-а от ОМВ на Цариградско и засичах до Пловдив. Съвсем точно си отчита и скоростта и изминатите километри колата. (GPS-а отчете 2,9 километра по-малко, но това беше така, защото в тунела изгуби спътниците и после докъто се позиционира минаха тези километри)

                              Коментар

                              Working...
                              X