Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съвет за парното на Браво.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съвет за парното на Браво.

    Колеги, проблема ми е следният:Като пусна парното на максимум си духа топло. Като го пусна обаче на 26 градуса започва да духа топло (слабо духа) и след малко започва да духа хладно. Само веднъж или два пъти не го е правило тоя номер. Понякога обаче, както си карам и то е на 26 градуса, а вентилатора е изключен започва да духа слабо топло.Какъв може да е проблема?

    #2
    Никакъв. Клапата която смесва топлия и студения въздух постоянно се настройва, освен ако врътката не е в крайно положение - LO или HI. Когато вътрешния датчик отчете по-топло, вкарва малко по-хладен въздух, докато стабилизира. Когато си караш и клапата за вътрешен въздух е отворена, при движението на колата въздухът навлиза в купето, защото няма какво да го ограничи, и дори вентилатора да е на нула, усещаш навлизането на въздуха, който пък е с температура, определена от клапата, която както казахме, се настройва постоянно. Това все пак си ми е лично мнение, и не го пише никъде. Ако ще те успокои - и при мен е така, както го описваш!

    Коментар


      #3
      При мен не Toй затова пусна темата
      F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

      Коментар


        #4
        По съвет на колегата Оги, вчера свалих средното табло и почистих датчика. Като го премерих даваше съпротивление 2,3 килиима при температура 2-4 градуса. Няма ефект. Парното пак си спира да духа топло. Имало още един датчик някъде. Някой да знае къде се намира той?

        Коментар


          #5
          naskobg написа:
          По съвет на колегата Оги, вчера свалих средното табло и почистих датчика. Като го премерих даваше съпротивление 2,3 килиима при температура 2-4 градуса. Няма ефект. Парното пак си спира да духа топло. Имало още един датчик някъде. Някой да знае къде се намира той?
          Незнам на колегата емцо как е ама при мен и на фиата и на ланчията е така и аз си го обяснявам точно както Оги го е казал
          Bravo 1.2 16v
          Lancia Dedra 1.8 16v
          Suzuki GSXR250R

          Коментар


            #6
            С Оги в последствие си писахме в Скайп-а и се разбрахме по-подробно.

            Коментар


              #7
              Ето датчика за температура на постъпващия въздух в купето. Ако той е излязъл от строя, по подобие на датчика в огледалото, например, както напоследък имаше няколко теми, и отчита по-топъл въздух., отколкото е в действителност, ще завърти клапата към по-хладен такъв. Дано това да помага на naskobg, само дето си нямам идея къде се намира. Както и другите датчици в системата - 10 килоома при 25 градуса.
              Прикачени файлове

              Коментар


                #8
                Благодаря ти Оги за инфото, но моля те прати ми на ЛС от къде си го копнал това, за да чета къде да го търся.

                Коментар


                  #9
                  няма на ЛС , аз тайни от форума нямам Yellow_Flash_Colorz_PDT_06 В сервизното ръководство - част 3, Цъкаш на AUXILIARY UNITS 98. Ще те препрати към секцията с климатика. В нея, на 7-ма страница (за секцията) е това нещо. Като цяло в самия pdf-файл се намира на 578-ма от 868 страници.

                  Коментар


                    #10
                    И аз имам същия проблем на 25-26 градуса както си е топло в колата изведнъж започва да духа студен/хладен въздух ако naskobg постигне успех нека направи поредното ръководство за "ремонт"
                    Фиат БРАВО 1200 куб.см. 59kW 2001 Г.И. Stilo GAS

                    Ситроен Берлинго 1.6 HDi 2009

                    Коментар

                    Working...
                    X