Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос как да оправя датчика за външна температура

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос как да оправя датчика за външна температура

    та датчика ми лъже със 20 градуса по малко показва та мисълта ми е някой знае ли какво да добавя във веригата да го излъжа и да показва по точно в смисъл съпротивление ли или какво и каква стойност . Мерси на отзовалите се

    #2
    Вместо да го лъжеш защо не го смениш? Някъде четох че ставали датчиците на термометрите които продават по бензиностанциите .
    Прикачени файлове
    Fiat Marea Weekend 2,4 JTD 130 HLX
    2000г.
    Fiat Tempra 1'8 ie 1990 /покойница/

    Коментар


      #3
      chaki написа:
      Вместо да го лъжеш защо не го смениш? Някъде четох че ставали датчиците на термометрите които продават по бензиностанциите .
      като гледам и те показват точно

      Коментар


        #4
        е мен не ми трябва чак пък точно ама не ми се дават 50 кинта за огледало (защото се продава заедно)ама пък и искам като стане малко по топло да мога да си пусна и климатика а скоро и топло ще стане а аз трябва да съм готов.В това състочние мога да пусна климатика най рано когато стане 30 градуса голям кеф и затова питам дали има начин да се излъже а и не искам да слагам от тез термометри а има такъв температурен сензор ама нещо не мога да си го доставя стана един месец, но май скоро ще го имам най сетне благодарение на един колега от форума

        Коментар


          #5
          Разгледай темите в Често Задавани Въпроси Някоя може да ти бъде полезна, например тази http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36741

          Коментар


            #6
            ogi28b написа:
            Разгледай темите в Често Задавани Въпроси Някоя може да ти бъде полезна, например тази http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?t=36741
            точно този температурен сензор ми епроблем да си го доставя и затова реших да лъжа стария временно

            Коментар


              #7
              Ми някой да каже с какъв температурен коефициент е датчика! Обикновено са с отрицателен - като се покачва температурата се понижава съпротивлението. В този случай добавянето на подходящ резистор в паралел на датчика би трябвало горе долу да реши проблема. Но си е играчка да се определи подходящата стойност!
              Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

              Коментар


                #8
                Да не твърдя на 100, ама поне 90 % от датчиците в Браво/а които съм срещал, са с обратен коефициент или отрицателен, както му викаш. NTC - Negative Temp. Co.

                Коментар


                  #9
                  ogi28b написа:
                  Да не твърдя на 100, ама поне 90 % от датчиците в Браво/а които съм срещал, са с обратен коефициент или отрицателен, както му викаш. NTC - Negative Temp. Co.
                  и има ли начин да го излъжа ако дадеш някоя насока някое съпротивление да показва горе долу вярно

                  Коментар


                    #10
                    Стремя се да не давам идеи за побългаряване, осен ако не са доказано ефективни. И тук ще пропусна. Аз бих си го направил като колегата в другата тема, която цитирах.

                    Коментар


                      #11
                      ogi28b написа:
                      Стремя се да не давам идеи за побългаряване, осен ако не са доказано ефективни. И тук ще пропусна. Аз бих си го направил като колегата в другата тема, която цитирах.
                      е и аз сигурно така ще я направя ама за сега не мога да се сдобия със така желания датчик

                      Коментар


                        #12
                        Е за твои късмет го имам точно тоя датчик,ако те интересува драсни на лични
                        Fiat Croma 1.9TDid-96g
                        min-3.9/100
                        max-7/100

                        Коментар

                        Working...
                        X