Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за Датчик температура входящ въздух

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за Датчик температура входящ въздух

    Колеги може ли да ме насочите каква точно е функцията на този датчик при браво 1.6 двигателАко датчика не функционира правилно какви проблеми показва колата
    http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
    Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
    FIAT БРАВО 1.2 16v
    ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
    FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

    #2
    Не съм много сигурен, но идеята на този датчик е нещо подобно като дебитометъра на 1.8 мотора.Между другото, понеже и моя е за смяна май, колко струва горе/долу този датчик. Питах в магазините предлагащи "оригинални резервни части" и ме застреляха с цена от 104 лв! В сайта axm-auto.com цената му се върти около 30-35 лв. Свалих го и даже това което пише на него ATS04 същото го намерих за 35 лв. в axm-auto.com. Не мога да си обясня голямата разлика в цените!Въпроса може би е задаван вече, но какво е поведението на мотора на бензин при неизправен такъв датчик, а на газ?
    FIAT Brava '96 1.6 16V

    Коментар


      #3
      Този датчик внася корекция взависимост от температурата на въздуха - т.е. когато е студен е по-плътен, т.е. влиза по-голямо количество, когато е топъл влиза по-малко. Това е сравнително важно при инжекции, които измерват количеството косвено - с потенциометър или МАП сензор. При дебитомер мисля че няма голямо значение. Освен това, когато ламбда сондата загрее, сместа вече се регулира спрямо нея (обратна връзка), така че температурата на въздуха е важна най-вече при студен старт. Освен това, ако ЕКУ-то го засече като повреден (например окъсил или прекъснал), то приема че температурата е 14 градуса (или нещо такова ми се върти) и нещата са долу горе ок, обаче ако датчика забие примерно на +50 градуса а вън е -10 може и да има проблем със паленето. Това е което знам аз.
      FIAT BRAVO II 1.4 GPL
      FIAT BRAVA 1.6 16V 103ps
      FIAT TIPO 1.6i.e. 835.С1 '93 ABS
      FIAT UNO 1.5

      Коментар


        #4
        stanleyhacker написа:
        При дебитомер мисля че няма голямо значение.
        При дебитомера този датчик е от изключително значение

        Коментар

        Working...
        X