Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с уреда за температурата

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с уреда за температурата

    здравеите!имам следня проблем на фиат браво уреда за температурата отива кам критична точкч като се враща пак кам нормалното положение с постоянно движение нагоре на долу много барзо като да посоча че при вклиучване на парното или било то авариини или фарове се влиае от тиах при вклиучване отива на горе при исклиучване на долуи да доуточня след като загрее го прави това тоест до стигане на уреда до нормално положение в средата е добре и после става ако може някои да помогне благодаря предварително
    Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

    #2
    Re: проблем с уреда за температурата

    geko0087 написа:
    здравеите!имам следня проблем на фиат браво уреда за температурата отива кам критична точкч като се враща пак кам нормалното положение с постоянно движение нагоре на долу много барзо като да посоча че при вклиучване на парното или било то авариини или фарове се влиае от тиах при вклиучване отива на горе при исклиучване на долуи да доуточня след като загрее го прави това тоест до стигане на уреда до нормално положение в средата е добре и после става ако може някои да помогне благодаря предварително
    Здравейте! Имам следния проблем на ФИАТ Браво: Уредът за температурата отива към критична точка, после се връща пак към нормално положение. Прави го постоянно, и се движи нагоре-надолу много бързо. Искам да посоча, че при включване на парното или на аварийни светлини, или пък фарове - влияе се от тях: при включване отива нагоре, при изключване - надолу. Да доуточня - след като загрее го прави това, т.е. до стигане на уреда до нормално положение в средата е добре и после става това, за което говоря. Ако може някой да помогне - благодаря предварително! И обещавам да пиша по-разбираемо следващият път Колега, провери датчика на термоста - да не би буксата му да не е захваната добре. Също - провери и обезвъздуши системата, за всеки случай. Скоро нещо правено ли е по охладителната система, от което би могло да има въздух в нея?

    Коментар


      #3
      Re: проблем с уреда за температурата

      ogi28b написа:
      geko0087 написа:
      здравеите!имам следня проблем на фиат браво уреда за температурата отива кам критична точкч като се враща пак кам нормалното положение с постоянно движение нагоре на долу много барзо като да посоча че при вклиучване на парното или било то авариини или фарове се влиае от тиах при вклиучване отива на горе при исклиучване на долуи да доуточня след като загрее го прави това тоест до стигане на уреда до нормално положение в средата е добре и после става ако може някои да помогне благодаря предварително
      Здравейте! Имам следния проблем на ФИАТ Браво: Уредът за температурата отива към критична точка, после се връща пак към нормално положение. Прави го постоянно, и се движи нагоре-надолу много бързо. Искам да посоча, че при включване на парното или на аварийни светлини, или пък фарове - влияе се от тях: при включване отива нагоре, при изключване - надолу. Да доуточня - след като загрее го прави това, т.е. до стигане на уреда до нормално положение в средата е добре и после става това, за което говоря. Ако може някой да помогне - благодаря предварително! И обещавам да пиша по-разбираемо следващият път Колега, провери датчика на термоста - да не би буксата му да не е захваната добре. Също - провери и обезвъздуши системата, за всеки случай. Скоро нещо правено ли е по охладителната система, от което би могло да има въздух в нея?
      Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

      Коментар


        #4
        Колегата по горе те е насочил ако не си прочел.Провери връзката на кабела с датчика.При мен също играеше от месец насам и само наместване за 1 минута го оправи.
        Fiat Bravo 1,4 12V; Lancia Zeta 2,0 Turbo; Fiat Doblo 1,9 Multijet 120 h.p.
        Fiat Marea Weekend ELX 1,9 TD - бившата

        Коментар


          #5
          да онзи ден смених датчика с нов и буксата я наместих добре, обезвьздуших с-мата,качих я на компа. показа нула грешки и пак сьштото играе.Има и друго покапва ми радиаторчето на парното, ако това има вразка с уреда за температурата незнам.
          Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

          Коментар


            #6
            Колега Проблема ти е чисто електрически а именно че там където е свързан уреда за температурата към маса връзката е лоша. И при включване на консуматор става + и затова стрелката скача.Колеги дори да има въздух не си ли давате сметка че датчика е инертен и няма как да причини подскоци на стрелката.
            http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
            Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
            FIAT БРАВО 1.2 16v
            ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
            FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

            Коментар


              #7
              можеби си прав, замислям се за тая маса,но каде точно се намира конкретната маса за този уред?
              Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

              Коментар


                #8
                Корпусът на термостата е маса.

                Коментар


                  #9
                  Не би следвало. Този датчик трябва да е терморезистор и окабеляването му е двупроводно. Тоест не взима маса от термостата (респективно двигателя). (Така мисля аз!)
                  Fiat Punto 1.1 '97

                  Коментар


                    #10
                    geko0087 написа:
                    можеби си прав, замислям се за тая маса,но каде точно се намира конкретната маса за този уред?
                    масата е масата на таблотомисля, че е на предния десен клник до купето, някъде тамно аз лично не я намерих
                    Фиат Мареа 1,8 16В, 1999г

                    Коментар


                      #11
                      Масата на таблото се намира вляво от педала на съединителя, към долната панта на вратата, скрита е зад тапицерията. По диагонал надолу, назад и наляво от таблото с бушони.ред.: това е ДРУГОТО място, на което може да е, едното е това което казва колегата.Тъй като все още не е ясно изобщо за кой модел става въпрос...Ето защо смятам че масата е на корпуса на термостата:
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        модела ми е 1.2 16v 99г.-трофео. Буксата на датчика е с 3 кабела и не е на термостата а на корпуса на двигатела,ако това помага за откриване на конкретната маса.
                        Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

                        Коментар


                          #13
                          Това, което в случая наричаш "корпуса на двигатела" е термостат. Няма значение буксата, принципът е същия. При теб по две от жиците става комуникацията с ЕКУ - по едната идва сигнал, по другата се връща, след корекция от съответното съпротивление. По третата жица идва сигнал от процесора в таблото на колата, и на базата на изменението му, този процесор управлява уреда на таблото, а масата както казах е корпуса на термостата. Точката на заземяване на таблото е долу вляво от съединителя, зад корите, както вече писах, но това е обща точка за цалото табло, а не само за уреда. Направи следното - закачи колата на компютър, и виж какво отчита ЕКУ като температура на двигателя, когато стрелката започне да подскача. Когато се появи този проблем, колко гориво имаше в резервоара, стрелката на другия уред нормално ли си стои?

                          Коментар


                            #14
                            горивото ми беше кам средата на резервоара и всички останали уреди на таблото отчитат нормално.Обаче случвало ми се е на два-три пати до сега, като запаля двигателя да се самовклиучва и изклиучва вентилатора на парното,като всичко за около две секунди и на мои колега сас сьштото браво има сьштия проблем сас самовклиучване и изклиучване на вентилатора, но при него уредите отчитат нормално поне за сега .
                            Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

                            Коментар


                              #15
                              мисьлта ми беше,дали и при тове самовключване и изключване на вентилатора на парното има лоша вразка
                              Fiat Bravo 1.2 16v.99г.

                              Коментар

                              Working...
                              X