Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

проблем с охлаждането на мотора

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    проблем с охлаждането на мотора

    колеги помагайте спешно преди да съм пр....л мотора.вчера решавам да се кача на витоша.до горе само на 2ра с мноо гас по завоите.както и да е .спирам там сичко ок.седиме си ние в колата и ни става студено.паля мотора и гледам стрелката на температурата 2 мм преди червеното.викам си,а тва се ебава стрелката от студа.колкото и пати да запаля мотора да се стоплиме се стрелката там.след 2 часа решаваме да си ходим .тръгвам от алеко надолу и стрелката пак малко преди червеното.предположих че термостата е затворил и не отвара.спрях отворих капака пипам радиатора а тои студен.пипам маркучите и те студени.няма да ви казвам как съм се пробрал.парното на 6 и само на фарове до долу.палих колата само когато трябваше да намалявам че няма спирачки.спрях на една бензиностанция и почуках малко по термостата и радиатора леко се затопли.като се има в предвид че термостата е чисто нов.моля помогнете да не изкрива главата

    #2
    Re: проблем с охлаждането на мотора

    superfiat написа:
    моля помогнете да не изкрива главата
    Как да ти помогнем ти сам си стигнал до извода, че термостата ти е останал затворен и явно е за смяна. Да не прибързваме все пак може да е останал въздух в системата и за това да прави проблем. Скоро ли си сменял термостата, ако да трябва да обезвъздушиш хубаво, едната пробка е в горния край на радиатора не помня в ляво или дясно, а другата е отдолу на маркуча към отоплителното радиаторче, точно преди да влезе в купето?
    --Старата ръжда любов не хваща!--
    156 sportwagon 1,9 jtd 115
    ex Bravo 1.8;ex Ford Focus 1,8 tddi;

    Коментар


      #3
      Re: проблем с охлаждането на мотора

      superfiat написа:
      няма да ви казвам как съм се пробрал.парното на 6 и само на фарове до долу.палих колата само когато трябваше да намалявам че няма спирачки.спрях на една бензиностанция и почуках малко по термостата и радиатора леко се затопли.като се има в предвид че термостата е чисто нов.моля помогнете да не изкрива главата
      Ако пак ти се случи подобно нещо - спускай се на предавка, без да даваш на контакт. Така ще имаш спирачки, и колата пак няма да прегрее

      Коментар


        #4
        Колега,дори и да е останал затворен термостата,би следвало да имаш парно,защото от термостата излиза маркуче за парното и после в блока.За радиатора маркуча излиза от термостата и пак влиза в термостата.Така че най-вероятно има въздух в системата.Друг момент е ако ти е заминала водната помпа ...
        Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
        ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
        ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
        ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

        Коментар


          #5
          Колега,дори и да е останал затворен термостата,би следвало да имаш парно,защото от термостата излиза маркуче за парното и после в блока.За радиатора маркуча излиза от термостата и пак влиза в термостата.Така че най-вероятно има въздух в системата.Друг момент е ако ти е заминала водната помпа ...
          Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
          ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
          ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
          ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

          Коментар


            #6
            ventsi79 написа:
            Колега,дори и да е останал затворен термостата,би следвало да имаш парно,защото от термостата излиза маркуче за парното и после в блока.За радиатора маркуча излиза от термостата и пак влиза в термостата.Така че най-вероятно има въздух в системата.Друг момент е ако ти е заминала водната помпа ...
            и парно имаше и водната помпа въртеше за6тото когато е на контакт и парното работи духа топло и след 30 сек почва студен.запаля ли мотора веднага започва да духа топло.хаиде да ви помоля да ми обясните как точно става това обезвъздушаване кое след кое да правя

            Коментар


              #7
              По системата има няколко пробки.Прегледай темите за термостати и ще видиш на снимките ...
              Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
              ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
              ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
              ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

              Коментар


                #8
                ventsi79 написа:
                По системата има няколко пробки.Прегледай темите за термостати и ще видиш на снимките ...
                проблема се видя датчика ме лъже а иначе термостата отваря и затваря.благодаря за постовете

                Коментар


                  #9
                  Проблема ти идва най вероятно от температурния датчик който се намира на термостатното тяло. Колкото и смешно да звучи аз смених датчика поради това че не бях го включил добре в буксата При подаване на контакт стрелката след 5 сек. се качваше на макс. темп. Ходих до магазина и купих нов датчик и в момента в който извадих буксата за да го сменя разбрах че тя не е влязла добре и проблема е бил от там Нищо сега имам резервен датчик понеже му бях разрушил кутията и нямаше как да го върна. Успех.
                  Фиат Мареа Уикенд 1.6 16В спортни валове , оригинален италиански софтуер,всмукателни колектори ф52, дросел ф68, генерация ф60,инжектори незнайни. Резултат - 16.670 сек 400м.

                  Коментар

                  Working...
                  X