Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Съединител

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Съединител

    Момчета да ви попитам нещо.Толкова много коли съм имал за тия вече38години шофьорлък но сега забелязвам голяма разлика в натискането на съединителя на Пунтото.При всички карани досега автомобили като натискам с крак съединителя то той си потъва плавно надоло а при Пунтото като натискам усещам голямо съпротивление и изведнаж потъне надоло педала.Педала е свързан с жило към лоста на съединителя.Жилото е добре.Дали така е направен самия съединител при тоя модел.И друго нещо.Забелязах че се налага да го натискам до края само когато трябва да включа на първа скорост а после другите ги включвам без проблем само като натисна леко педала без да го натискам докрая.Може пък така да е направено при тоя модел .
    Фиат Панда 1.2 2006година
    Синджира си идва ,а козата я няма...

    #2
    Re: Съединител

    коцев написа:
    Пунтото като натискам усещам голямо съпротивление и изведнаж потъне надоло педала.Педала е свързан с жило към лоста на съединителя.Жилото е добре.Дали така е направен самия съединител при тоя модел.И друго нещо.Забелязах че се налага да го натискам до края само когато трябва да включа на първа скорост а после другите ги включвам без проблем само като натисна леко педала без да го натискам докрая.Може пък така да е направено при тоя модел .
    Не е нормално това.Най-вероятно е износен съединителя и не му достига ход.Виж дали двата педала-съединителя и спирачката са на едно ниво. Може да помогне малко натягане на жилото.Успех!
    Ex. Grande Punto Driver

    Коментар


      #3
      а така

      за нов притискателен +лагер си със сигурност, но е хубаво да смениш и феродовия с тях а и обърни внимание на вилката на съединителя и на неините втулки на оста и
      -------------------------------
      0898506763

      Коментар


        #4
        За втулките на вилката съм сигурен че са добре защото има все пак леко движение на вилката във втулките даже и с ръка като я придърпвам прави много леко ход около 2 см и чак тогава трябва голямо усилие за да продължи отделянето.Имах Форд фиеста дизел и на него имах тоя проблем с вилката.Наложи се да свалим скоростната кутия и с голям зор избихме вилката почистихме втулките смазахме ги и като набихме вилката то тя тогава започна да се движи много лесно. А преди на което и положение да я дръпнеше жилото то тя оставаше там и не се връщаше и съединителя оставаше натиснат.Според мен ако феродовия и притискателния диск са заминали то трябва да ми прибуксуват а тоя проблем го нямам.Първо ще пробвам да натисна педала на друго Пунто да видя и там как е и да си правя извод вече накъде ще е причината.Веско двата педала са на еднакво положение и няма нужда от натягане на жилото.Първа и задна ги включвам без да хъркат съединителя си отделя добре само това че трябва много голямо усилие да приложа за да отдели и после нали ви казвам превключвам другите скорости без да натискам съединителя до края а само леко допра крака си до педала.
        Фиат Панда 1.2 2006година
        Синджира си идва ,а козата я няма...

        Коментар


          #5
          коцев написа:
          Първа и задна ги включвам без да хъркат съединителя си отделя добре само това че трябва много голямо усилие да приложа за да отдели и после нали ви казвам превключвам другите скорости без да натискам съединителя до края а само леко допра крака си до педала.
          Защо ми се набива усещането, че просто не ползваш съединител за превключването на другите предавки? Т.е. лекото натискане на педала от твоя страна изобщо не води до отделяне на съединителя, просто здравите ти синхронизатори ти помагат да сменяш предавките без съединител. Защо не пробваш без изобщо да натискаш педала за да видиш има ли разлика?
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            Уважаеми г-н Коцев, бъди убеден, че определено имаш проблем със съединителя - симптомите не са характерни за Пунтото, съединителя е много лек когато всичко е ОК :D

            Коментар


              #7
              Здравейте момчета.Веско пробвал съм във време на движение без съединител да превключа но не става така леко както когато леко натисна педала.По принцип скоростите на пунтото се превключват много лесно и съм направо очарован.Нека се позатопли времето ще откача жилото и ще проверя дали то не заяда или пък вилката прави нещо. Още веднаж ви благодаря и честит Заразан
              Фиат Панда 1.2 2006година
              Синджира си идва ,а козата я няма...

              Коментар


                #8
                Сега се сетих, че на старата си кола като смазах жилото и съединителя омекна потресаващо. Но това с натискането му докрай за първа и задна и по-малко за останалите ми е непознато...
                Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

                Коментар


                  #9
                  а това ?

                  да нямаш заяждане в жилата с които превключваш скоростите>?
                  -------------------------------
                  0898506763

                  Коментар


                    #10
                    Tук не става въпрос за трудно включване на скоростите.Даже при загасен двигател като натискам съединителя усещам как най напред трябва с усилие да натисна докато мине половината разтояние и после продължи нататък леко. Днеска ще огледам хубаво да не би жилото да заяжда някъде
                    Фиат Панда 1.2 2006година
                    Синджира си идва ,а козата я няма...

                    Коментар


                      #11
                      Аз имам същото Пунто и същия проблем!В началото не му обръщах внимание, но сега вече наистина първа и задна влизат вече малко по трудно и при свободен ход на двигателя на място се чува леко тракане,което като натисна съединителя до долу изчезва!Поинтересувах се по проблема и ми казаха,че е вече за смяна-но нищо не е вечно
                      SKODA 105L '78
                      PUNTO 1.2 MPI ELX '94
                      FIAT 126p '89
                      TEMPRA 1.6 i.e.SX '91
                      GRANDE PUNTO 1.2 '06

                      Коментар


                        #12
                        Moже ли да се намеся тук за да не пиша нова тема... какво трябва да правя с жилото на съединителя че да го накарам да отделя малко по надолу(да го опъвам или скъся), сега нараво мога с върха на пръстите да превключвам без да стигам и до половината ход

                        Коментар


                          #13
                          Има си място от където се регулира съединителя. Каква ти е колата? За Brava имам малко картинки от каде става. Мисля си обаче, че много скоро ще ти се налага смяна.

                          Коментар


                            #14
                            Колата е Типо 1.4Пробелма е че преди 6 месеца го регулирах защото пък ми беше много ниско оделянето сега пък ми е много високо.. обаче забравих трябва да нетегна жилото или да го отпусна от гайката която го дързи за лоста на скоростната кутия

                            Коментар


                              #15
                              Capoeira написа:
                              Колата е Типо 1.4Пробелма е че преди 6 месеца го регулирах защото пък ми беше много ниско оделянето сега пък ми е много високо.. обаче забравих трябва да нетегна жилото или да го отпусна от гайката която го дързи за лоста на скоростната кутия
                              Удължи жилото/отпусни /-т.е.развий колкото е нужно гайката-педала ще отиде надолу !Успех !
                              Ex. Grande Punto Driver

                              Коментар

                              Working...
                              X