Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Климатика не работи!

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Климатика не работи!

    Днес като се опитах да пусна климатика да поработи малко /т.к. съм чувал, че е хубаво и зимата да се пуска от време на време за малко, а последно го бях правил около Нова година/ и установих, че климатика не работи. Не изстудяваше въобще! По принцип на мойто Браво 1.6, 1998г., като пусна климатика и оборотите леко се качват. Днес забелязах, че оборотите непомръдват. Когато работи колата с климатик, на старт е по тромава и тегава. Пробвах и в движение, също върви, както и без включен климатик.Някаква идея от какво може да е ? помислих си за момент да не е от бушон, ама ме самнява, а и незнам къде се намира.Последния пък като го пусках около Нова година си работеше.10х и поздрави!
    Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
    182A4.000, 1998г.

    #2
    Вариантите са;копче на климатика,някои кабел да се е откачил от компресора или магнитната плоча на компресора
    FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

    Коментар


      #3
      zzzz323 написа:
      Вариантите са;копче на климатика,някои кабел да се е откачил от компресора или магнитната плоча на компресора
      като натискам копчето за климатика и то свети!и забравих да отбележа: като съм на контакт например и вратката на парното е изклучена, т.е. на 0, като е изклучен климатика не се чува нищо, а като натисна копчето на климатика и се чува някакав тих шум от към таблото
      Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
      182A4.000, 1998г.

      Коментар


        #4
        Да този шум е нормален това е перката на парното която автоматично се включва на 1-ва степен като пускаш климатика еми значи остава да търсиш проблема в компресора
        FIAT BRAVO 1,6 16V 103ps ''97''г.

        Коментар


          #5
          Възможно е да няма достатъчно фреон в системата и затова да не се включва компресора това е нещо като защита.
          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

          Коментар


            #6
            Да подкрепям това което казва колегата "Шматката" (култов ник!) - преди да се търси какъвто и да е проблем, трябва да е сигурно че в системата има номиналното количество хладилен агент.

            Коментар


              #7
              ogi28b написа:
              Да подкрепям това което казва колегата "Шматката" (култов ник!) - преди да се търси какъвто и да е проблем, трябва да е сигурно че в системата има номиналното количество хладилен агент.
              ако е компресора........ мамата си трака, че ме одерат живнякои знае ли сервиз за консултация да отида да погледнат за какво става дума и д аго оправят
              Fiat Bravo 1.6, 16V, 103 к.с.,
              182A4.000, 1998г.

              Коментар


                #8
                Добре бе нали имаше определена температура под която климатика не се включваше?

                Коментар


                  #9
                  martez написа:
                  ако е компресора........ мамата си трака, че ме одерат жив
                  Не е толкова трагично, за 130лв. ще ти дам моя Това е по-скоро като успокоение, не ти пожелавам да е развален.
                  Ex Fiat 126P
                  Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
                  Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
                  Alfa Romeo 147 1.6 TS
                  Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

                  Коментар


                    #10
                    Колега,мисля че фреона е "изтекъл".Миналата година ходих на майстор,намери спукан маркуч.Смених го и като напълнихме системата да и го пуснахме да поработи взе да пращи и трака и майсторчето се произнесе "Отиде ти компресора".Свалих го преди месец, оказа се че ок.Сега климатика ми бачка и на под 10 градуса температура ...
                    Seat Altea XL 1.4/16v 92kW '14
                    ex:Astra H 1.4/16v 66 kW '08
                    ex:Brava 1.6/16v klima, LPG Lovato, 76 kW '96
                    ex:Astra 1.7 D, 42 kW-мъртвец '93

                    Коментар


                      #11
                      при мен климатика спря да работи защото се беше прецакала някаква защитаза 30тина лева я оправиха и всичко е ок
                      BRAVA 1,4 12V
                      Nissan Navara

                      Коментар


                        #12
                        martez написа:
                        ogi28b написа:
                        Да подкрепям това което казва колегата "Шматката" (култов ник!) - преди да се търси какъвто и да е проблем, трябва да е сигурно че в системата има номиналното количество хладилен агент.
                        ако е компресора........ мамата си трака, че ме одерат живнякои знае ли сервиз за консултация да отида да погледнат за какво става дума и д аго оправят
                        Обади ми се, когато имаш възможност и ела да ти провера колко фреон имаш - 0883345777, няма да ти струва нищо проверката. Ако не вдигам телефона, пробвай след няколко минутки пак. Не винаги го чувам или имам възможност да отговоря.
                        www.CarProfi-BG.com
                        Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                        Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                        Най-атрактивните цени в София!

                        Коментар


                          #13
                          crush написа:
                          martez написа:
                          ogi28b написа:
                          Да подкрепям това което казва колегата "Шматката" (култов ник!) - преди да се търси какъвто и да е проблем, трябва да е сигурно че в системата има номиналното количество хладилен агент.
                          ако е компресора........ мамата си трака, че ме одерат живнякои знае ли сервиз за консултация да отида да погледнат за какво става дума и д аго оправят
                          Обади ми се, когато имаш възможност и ела да ти провера колко фреон имаш - 0883345777, няма да ти струва нищо проверката. Ако не вдигам телефона, пробвай след няколко минутки пак. Не винаги го чувам или имам възможност да отговоря.
                          Защо не го каза същото няколко дни по-рано?Щях да дойда :D При мен ми дава грешка Ерор Кли,но после ми изписва ерор 00,а тази грешка не е спомената в листа с грешки.Факт е,че при 15 градуса климатика не тръгва.
                          Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
                          Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

                          Коментар


                            #14
                            Гледам че се цитират неща, които нямат нищо общо, затова айде и аз в групата на цитиращите, с безсмислен цитат.
                            dudulia написа:
                            crush написа:
                            martez написа:
                            ogi28b написа:
                            Да подкрепям това което казва колегата "Шматката" (култов ник!) - преди да се търси какъвто и да е проблем, трябва да е сигурно че в системата има номиналното количество хладилен агент.
                            ако е компресора........ мамата си трака, че ме одерат живнякои знае ли сервиз за консултация да отида да погледнат за какво става дума и д аго оправят
                            Обади ми се, когато имаш възможност и ела да ти провера колко фреон имаш - 0883345777, няма да ти струва нищо проверката. Ако не вдигам телефона, пробвай след няколко минутки пак. Не винаги го чувам или имам възможност да отговоря.
                            Защо не го каза същото няколко дни по-рано?Щях да дойда :D При мен ми дава грешка Ерор Кли,но после ми изписва ерор 00,а тази грешка не е спомената в листа с грешки.Факт е,че при 15 градуса климатика не тръгва.
                            http://forum.fiat-bg.org/viewtopic.php?p=230736#230736

                            Коментар


                              #15
                              Прочети темата от линка на Оги, там пише много добре обяснено за грешките. При желание от твоя страна може да минеш и профилактично да прегледам за пропуски и има ли изобщо фреон при теб.
                              www.CarProfi-BG.com
                              Самонастройващ се газов инжекцион по OBD II.
                              Зареждане и ремонт на автоклиматици.
                              Най-атрактивните цени в София!

                              Коментар

                              Working...
                              X