Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

смяна на масло на скоростна кутия на фиат крома i.e

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    смяна на масло на скоростна кутия на фиат крома i.e

    здравейте някой може ли да ми каже какво масло е най подходящо за моята крома и колко литра ще ми траябват
    1989 Croma 2000 i.e

    #2
    колата е 2000 кубика инжекция
    1989 Croma 2000 i.e

    Коментар


      #3
      малко са хората скроми тук. защо не провериш в аутодатата, там пише вискозитета и нужното количество, марката е твой избор.
      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
      Fiat Bravo'97 1,6 16v
      Fiat Tempra'91 1,6 mono

      Коментар


        #4
        Re: смяна на масло на скоростна кутия на фиат крома i.e

        detonation1 написа:
        здравейте някой може ли да ми каже какво масло е най подходящо за моята крома и колко литра ще ми траябват
        .......75W/90 -2.0л. :D
        Croma 2.0 ie
        www.italcars.org

        Коментар


          #5
          Като цяло Тутела е добър избор а и се препоръчва от Фиат.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Тутела 75W/9016,50лв. в АутоИталия.
            Ex Fiat 126P
            Ex Fiat Tipo 1.6 DOHC 1989
            Ex Fiat Bravo 1.6 16V 1997
            Alfa Romeo 147 1.6 TS
            Не ми работи буква Б на лаптопа, изпи 1 бира. Затова я пиша с 6.

            Коментар


              #7
              здравейте колеги.И на мен ще ми престой смяна на маслото на ск.кутия.Ами разбрах,че доло-горе сички кроми имали щеки за маслото там.Аз не моа да я намера каде е, пак незнайно за мен :P та било наливането от там по лесно.Аре гледам отолу има поне 2ве пробки за точене освен на мотора се от едната трябва да е.От каде става наливането на маслото.

              Коментар


                #8
                здравейте. Тя щтекичката си била там.Нещо съм я припознал на друго нещо като гледах 1вите пъти.Много на лесно място била стига да знаеш,пък и около мотора е нафрашкано с всевъзможни работи.Значи источих маслото 800гр. на щека изобщо не го фана.Купих си 80W90 бг. май лубрика.Как е ще кара ли.Се пак до сеа съм карал м/е да се каже без масло.Следващия път може друго да сложа.

                Коментар


                  #9
                  То маслото хубаво ама каква спецификация е? 80W90 е обикновено GL5 и е масло за диференциали. За скоростни кутии обикновено е спецификация GL4 или GL4+. GL5 уврежда синхронизаторите, ако са направени от цветни метали. Просто обърнете внимание на спецификацията и сложете масло отговарящо на нея.
                  Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    Сега загледах няколко каталога и навсякъде го давад 80W90 но GL4.
                    Panda Climbing 4x4 1,2 FIRE

                    Коментар


                      #11
                      ето такоз е, гледам е ГЛ-5 добре ли ееми ще го сменям тогава ама да покара малко с това да се умие ск.кутия нищо нема да и стане ми се струва за 120 хил. Пък и аз не карам много.За другия път ше знам.
                      Прикачени файлове

                      Коментар


                        #12
                        Ами то и Тутела 75W/90 е със спецификация GL5 , това какво означава че е неподходяща ли?
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар

                        Working...
                        X