Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Датчик за температура....

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Датчик за температура....

    ......някой знае ли къде се намира датчика за външната температура на Мареа, или Браво, мисля че ще да е на едно и също място......А ако някой знае и къде се намира релето или прекъсвача контролиращ чистачките, цена няма да има......още не мога да схвана откъде ми се появява проблема с самовключването им.....
    Alfa 156 2.0 TS
    Alfa 156 20VTurbo
    Fiat Coupe 2.0 20VTurbo
    Locost TF1 3.0V6

    #2
    мога да ти кажа на темпра къде е датчика - в лявото /външното/ огледало отдолу има дупка , като погледнеш представлява една пъпчица/като барута на пиратка/ черна
    TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
    UNO 1.0 FIRE

    Коментар


      #3
      А при Браво, Брава и Мареа е в дясното огледало - пъпчица отдолу.За релето - все още нямам идея, но ще се опитам да се поразровя из интернет.
      Fiat Marea 1.8 HLX, 113 к.с., 1996 г.

      Коментар


        #4
        Ха така тия дни го хващам че дава малко фалшиви показания - с 3-4 градуса отгоре, сигурно е за смяна...За релето на чистачките - ако намериш нещо, давай че аз съм решил да модифицирам леко задната - да я направя да върти нон-стоп докато пръска вода...
        Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
        Fiat Linea 1.3 Multijet'08
        Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
        http://forum.fiat-bg.org

        Коментар


          #5
          И аз моят го открих днес под дясното огледало! Но съм доста доволен от показанията му, +/-1 градус разлика има, дори не съм сигурен в това отклонение. Днес една Алфа не спряла до мен на крястовище и забелязах, че и не нея и стърчи същото нещо под дясното огледало
          Frontera Sport, X20SE март 1998

          Коментар


            #6
            zgabrovski написа:
            Ха така тия дни го хващам че дава малко фалшиви показания - с 3-4 градуса отгоре, сигурно е за смяна...За релето на чистачките - ако намериш нещо, давай че аз съм решил да модифицирам леко задната - да я направя да върти нон-стоп докато пръска вода...
            Ако грешката е само 3-4 градуса и е константна а датчика линеен , то можеш да вържеш допълнително съпротивление последователно или паралелно на датчика (в зависимост на къде искаш да мръднеш показанията). Преди малко го замерих (имам в нас едно дясно огледало) и сочеше около 12.8 килоома при стайна температура
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #7
              zgabrovski написа:
              ... аз съм решил да модифицирам леко задната - да я направя да върти нон-стоп докато пръска вода...
              Защо трябва да модифицираш? При тебе не е ли така? На Типото докато пръскам задното стъкло, чистачката се върти непрекъснато!
              FIAT Tipo Completo S 1.4 i.e. 160EP55A 836A4.000
              ECU BOSCH 261 203 511; газова BRC

              Коментар


                #8
                Не е - на Браво/Брава при пръскане врътва един път и после чака... за мен е супер дразнещо, водата изтича през това време докато му дойде времето за следващото завъртане...На пунтото си въртее нон стоп и съм свикнал така.
                Alfa Romeo 159 1.9 JTDM'07
                Fiat Linea 1.3 Multijet'08
                Fiat Doblo 1.9 (товарно магаренце)
                http://forum.fiat-bg.org

                Коментар


                  #9
                  Vladim написа:
                  И аз моят го открих днес под дясното огледало! Но съм доста доволен от показанията му, +/-1 градус разлика има, дори не съм сигурен в това отклонение. Днес една Алфа не спряла до мен на крястовище и забелязах, че и не нея и стърчи същото нещо под дясното огледало
                  Колеги, а някой може ли да ми каже защо при мен този датчик показва луди температури когато е загрял двигателя като патувах на 24.12 в задръстване в София показваше 30о представяте ли си , а когато е студен двигателя показва нормално външната температура
                  FIAT Bravo 1.6 16V '97

                  Коментар


                    #10
                    Ако датчика си е на мястото, то няма причина да се променя. При мен както и при колегите се намира под дясното огледало, а от там до двигателя е бая разстояние
                    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                    Коментар


                      #11
                      perlsite написа:
                      Ако датчика си е на мястото, то няма причина да се променя. При мен както и при колегите се намира под дясното огледало, а от там до двигателя е бая разстояние
                      Съгласен! Много близко до датчика е подгряването на огледалата и ако не е изведен отвън, а по някаква причина е хлътнал вътре при нагревателя е нормално да показва щуротии Нямам си идея дали самият датчик е монолитен, т.е. тази пъпчица под огледалото, или е малка джаджа, която влиза в стерчащата пъпка...
                      Frontera Sport, X20SE март 1998

                      Коментар


                        #12
                        Не, не е монолитен и сравнително лесно се вади, ако го натиснеш с малко повече усилие. Не е дори закрепен към тялото на огледалото а се държи благодарение на това че влиза в отвора плътно с известно напрежение.
                        FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                        Коментар


                          #13
                          Питал съм се къде ми е сензора за външна температура. Като чета това, което пишете се сещам, че и при мен май има нещо подобно. утре ще проверя. Отивам да питам ланчистите къде следва да бъде. Мери точно засега. А къде е сензора за температурата в купето.
                          Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

                          Коментар


                            #14
                            duw2 написа:
                            Питал съм се къде ми е сензора за външна температура. Като чета това, което пишете се сещам, че и при мен май има нещо подобно. утре ще проверя. Отивам да питам ланчистите къде следва да бъде. Мери точно засега. А къде е сензора за температурата в купето.
                            При бравите е между копчетата за пускане на клитроника и циркулацията на въздуха-в купето, или отвън. На пластмаската има няколко нареза и зад нея е датчика. Огледай и при теб за дупчици по пласмасите
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              Аз карам темпра 1.8 с климатроник тя има ли датчик за температура в купето защото ми показва само външна температура?
                              Fiat Tempra 1.8 SW 836A5.000 8-клапановата двувалка

                              Коментар

                              Working...
                              X