Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос за дубликат на синия ключ, аларма и централно

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос за дубликат на синия ключ, аларма и централно

    Ясно е, че трябва да си направя дубликат на синия ключ защото ми е единствен, но какво ще правя с дистанционното на алармата и с централното които сега са в синия ключ?Има ли заготовки които да се програмират от фабричната аларма-в инструкцията и пише, че могат да се програмират няколко ключа.Става въпрос за програмиране на алармата (което става без червения ключ, който е за имобилайзера) с бутона до обемния датчик в купето.MAREA 1.8 HLX `97 г.
    FIAT MAREA 1.8 HLX , 97г.

    #2
    Хм. Честно казано, аз имам 2 аларми. Едната е от имобилайзера и се командва от ключа, а другата е допълнително поставена. Направих си син ключ при Alexius, където трансподера се копира в новия ключ, но не и електрониката в ключа.. и сега като ползвам резервния ключ дефатно не използвам имобилайзера. Мисля, че единствения начин е поръчка на заготовка от Италия и след това да си програмираш алармата (?), само дето не мисля, че става това нещо без червения ключ(?)
    FIAT Marea 1.9 JTD HLX

    Коментар


      #3
      perlsite написа:
      Хм. Честно казано, аз имам 2 аларми. Едната е от имобилайзера и се командва от ключа, а другата е допълнително поставена. Направих си син ключ при Alexius, където трансподера се копира в новия ключ, но не и електрониката в ключа.. и сега като ползвам резервния ключ дефатно не използвам имобилайзера. Мисля, че единствения начин е поръчка на заготовка от Италия и след това да си програмираш алармата (?), само дето не мисля, че става това нещо без червения ключ(?)
      Мисля,че компютъра монтиран в колата има отношение само към имобилайзера и транспондера в ключа, но не и към алармата-ето го обяснението за програмиране на алармата с нов ключ БЕЗ ИЗПОЛЗВАНЕ НА ЧЕРВЕНИЯ ключ а само с бутона на тавана до лампата- страница 245 и 246 от сервизното ръководство.http://www.fiat-bg.org/Downloads/Boo...ravo-Brava.pdf
      FIAT MAREA 1.8 HLX , 97г.

      Коментар


        #4
        Относно копието на синия ключ, в ключарско ателие няма проблем да се изработи, но ще бъде без бутона за централното. За него можеш да попиташ в АутоИталия. Много по-важен обаче ти е имобилайзера/чипа/ в ключа, така че бих ти препоръчал да си извадиш едно нормално копие, без бутон, което да ти стои за резерва. Предполагам че ще е доста скъп ключа с бутона.

        Коментар


          #5
          Alexius написа:
          Относно копието на синия ключ, в ключарско ателие няма проблем да се изработи, но ще бъде без бутона за централното. За него можеш да попиташ в АутоИталия. Много по-важен обаче ти е имобилайзера/чипа/ в ключа, така че бих ти препоръчал да си извадиш едно нормално копие, без бутон, което да ти стои за резерва. Предполагам че ще е доста скъп ключа с бутона.
          Благодаря, при първа възможност ще си направя копие.
          FIAT MAREA 1.8 HLX , 97г.

          Коментар


            #6
            Дайте тел. или адрес на ключар. Няма ли опастност ключаря да размножи моите ключове и да стане беля.
            Lancia Kappa, 2.0 20V, 155 k. с., бензин/метан

            Коментар


              #7
              Не видя ли тук-http://www.fiat-bg.org/forum/viewtopic.php?t=332&start=60Alexius е твоя човек,така няма да се притесняваш от недобросъвестен ключар Драсни му едно лично.

              Коментар

              Working...
              X