Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Въпрос относно евентуалното влияние на парното/климатика

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Въпрос относно евентуалното влияние на парното/климатика

    Понеже един приятел,който има Fiat Bravo (аз имам Brava) ми казва,че като включва парното и понеже леко падат оборотите на двигателя това според него означава,че се увеличава разхода на гориво с 1 - 2.Има ли нещо такова или мога да го пускам,колкото си искам?!
    Ако си пил СЛЕЗ,
    Искам да стигна ЖИВ!!!

    #2
    С пускане на парното не мисля че има завишаване на разхода, но с пуснат климатик/климатроник разхода се вдига.Тогава мотора се натоварва(тук вече работи и компресора) и е нормално да има нужда от повечко гориво!
    now. BMW E39 523i '98 170hp
    ex. Fiat Marea Weekend HLX 1.8 16v `97 113hp
    ex. Fiat Tipo 2.0.ie GT `93 113hp

    Коментар


      #3
      Re: Въпрос относно евентуалното влияние на парното/климатика

      tyrboman написа:
      Понеже един приятел,който има Fiat Bravo (аз имам Brava) ми казва,че като включва парното и понеже леко падат оборотите на двигателя това според него означава,че се увеличава разхода на гориво с 1 - 2.Има ли нещо такова или мога да го пускам,колкото си искам?!
      Ами колега помисли малко от една перка която обдухва едно радиаторче(това е принципа на Браво) как може да се вдигне разхода а топлината прдполагам идва от двигатела данеби твоя приятел да си включва климататика и да вклучва парното няма друг начин според мен.
      Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

      Коментар


        #4
        При включване на какъвто и да е консуматор разхода се увеличава, ама чак пък с 1 - 2 (предполагам че за литри става въпрос)

        Коментар


          #5
          Той колега се увеличава ама за да се вдигне чак толкова ще трябва доста вентилатори като този за парното да се включат за да се вдигне разхода с 2литра или ако има много сила музика и пак ми се струва че това е много.
          Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

          Коментар

          Working...
          X