Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Selenia или Motul?

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Selenia или Motul?

    Колеги имам запитване...Познат ми препоръчва Мотул за моята кола да сложа, защото е най-доброто по негови думи...Но гледам, че всички италианки карат с Селения...Ако някой може да изкаже малко мнение по върпоса, че имам още 1000км и да сменям маслото.Разлики между двете масла; Предимства и недостатъци; Какво предпочитате...Кое от разновидностите са най-подходящи за обикновен автомобил като се има предвид че не е състезателен (дори е много далече)Цената няма значение, защото дали ще спестя от маслото и след време ще правя двигател или ще дам повече за масло и ще карам спокойно...Да отбележа, че колата се кара и на ГАЗ (но не постоянно)Двигателя е 1.4 12в 1998г.Сменяни са Вал, кобилици и сега повдигачи, ако има пари при смяната на маслото...Преместих темата в правилния раздел.Модераторски екип на fiat-bg.org
    НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
    И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

    Codename: ФИЧО

    #2
    Колега, това е поредната тема за масло.Наскоро имаше две-три.Аз също се ослушвам за Мотул.Но съм далееече още, скоро сменях.
    F9Q750 @ 151hp/332.2Nm

    Коментар


      #3
      Ами аз потърсих с търсачката за мнения относно Мотул и отделно Селения, ама много двойнствени мнения видях, а никъде сравнение и искам да добия представа от хора, които са имали вече опит, а и нали това е смисъла на тоя форум
      НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
      И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

      Codename: ФИЧО

      Коментар


        #4
        темата е малко безмислена, защото не знаем какво става в мотораиначе съм карал с Мотул 6100 и Селения 20Кразлика в шум от мотора и горене на масло няма
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Колеги аз моята Мареа откакто я имам я карам само с Мотул и съм много доволен, но ако смятате че със Селениа е по добре готов съм да пробвам
          FIAT Marea ex
          FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
          Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

          Коментар


            #6
            Колега по-добре избери маслото което се препоръчва от фирмата производител на автомобила.
            Fiat Bravo 1.4 12v Turbo Makaron

            Коментар


              #7
              Карал съм и с Мотул и със Селения , мисля че Мотула е по добро, въпреки че в момента съм със Селения голд, иначе карах със Мотул 15в-50 полусинтетика много добро! Решаваш ти
              Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
              Втората......пак същата!
              (_-_)______////_______(_-_)
              Punto75-Вече на жената!
              Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

              Коментар


                #8
                Ас в момента сам сас мотул4100мулти дизел 10w40 и сам миинал 7000 км и мога да кажа че само го души, в смисал не го гори ваобще.Но всичко е вапрос на личен избор все пак
                преди FIAT-BRAVO1.9JTD сега FIAT-MAREA1.8-16v

                Коментар


                  #9
                  В какво виждате разликата между различните масла и на какво се основава харесването или не харесването на дадено масло? Много ми е чудно. Аз пък съм карал със Селения и Agip и привидно няма никаква разлика, а реално дали има или няма никой не може да каже.
                  FIAT Bravo JTD GT '99

                  Коментар


                    #10
                    Аз сутрин си мажа две филии със Селения, и цял ден съм зареден с енергия. Пробвах веднъж Валволин, но хванах разстройство
                    Това, което не ни убива, ни прави още по-досадни.
                    ex FIAT Bravo 1.6 - RIP

                    Коментар


                      #11
                      Има разлика. Карах със Селения Голд, дето някой се бъзикат, че ударението на първата дума било на предпоследната сричка Сега съм с популярния Магнатек на Кастрол 10в40 от Христо. Разликата я има първо в студено при -5 и по-ниска като запалиш с Кастрол-а работи все едно палиш лятото и второ във високите обороти над 5К звука е съвсем друг, направо дразнещо заглъхнал със скъпото. Следващата смяна ще бъде верятно пак със Селения, че цената е наполовина и повече ми харесва жуженето с нея на високи обороти.
                      The box said "Requires Windows 98 or better", so I installed Linux
                      Marea SW 2400 JTD CF2 136CV 100KW "HLX-TOUR DE FRANCE"
                      Ex: Brava 1.6 ELX 16V 103 hps '98 LPG Atiker + LC Romano

                      Коментар


                        #12
                        Дали е бил виновен Валволина или нещо друго ?
                        Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                        Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                        Коментар


                          #13
                          Добре а някой може ли да ми каже самата смяна на масло с филтри каква цена ще ми струва, понеже предния път я дадох в сервиз и с тяхно масло директно смениха и не казаха кое е за труд и кое за масло...
                          НЕ КЛИКВАЙ ТУК!
                          И ЗА НИЩО НА СВЕТА НЕ КЛИКВАЙ ТУК!!!

                          Codename: ФИЧО

                          Коментар


                            #14
                            масло 50-60-70 лева, зависи какво ще вземешфилтър маслен 7-8 левавъздушен 10-12поленов 10-12труд 10-15 лева
                            2015 Renault Megane Expression GT
                            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
                            Всичко за FIAT Bravo 2007

                            Коментар

                            Working...
                            X