Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Голям СТУД - колата угасва :(

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Голям СТУД - колата угасва :(

    Незнам каква е причината, но мисля че е от големия студ. Сутринта запали без проблем на "-12" оставих я да поработи и почнах да си чистя стъклата. И по едно време почнаха да играят оборотите- все едно някои я форсира. И после тръгнах и забелязвам следния проблем като дигне оборотите над 2200 и почва да присеца колата- придърпва. Реших че нещо е запушило и пробвах с много газ да го продухам , но за жалост колата почна да гасне веднага щом запали. А утре няма как да отида на работа даваите съвети каква е причината и как да го оправя
    Fiat Bravo 1.9 TD100

    #2
    Имах подобен проблем и се оказа че е от горивният филтър.
    PUNTO 1.1 94г.

    Коментар


      #3
      сменен е преди няма е месец на по малко от 1000 км е не вярвам да е от него
      Fiat Bravo 1.9 TD100

      Коментар


        #4
        Ахм. а каква е колата ?? Ако е бензин. имам една две идеи от какво може да е .
        The sands of time for me are running low....

        Skype Nick: SwordLord

        Коментар


          #5
          ми по аватара не личи ли ) Фиат Браво 1.9 ТД не е бензин Нафта !
          Fiat Bravo 1.9 TD100

          Коментар


            #6
            Хм.. а горивото.. дали е с нужното качество? Аз бих сложил на твое място "Алпин" дизел (зимната версия на Спринт) от ОМВ...?
            FIAT Marea 1.9 JTD HLX

            Коментар


              #7
              ами надявамсе да е от горивото сега като свърши ще сложа АлПИН ДИЗЕЛ а иначе в момента съм с ЛУКОИЛ а идея как да го оправя всъщност май няма само като стане по топло
              Fiat Bravo 1.9 TD100

              Коментар


                #8
                Ако незапали утре и проблема прдължава да упорства... колкото и да е наивно.. може да я вкараш в някой гараж и да затоплиш помещението Тъпо нали?
                FIAT Marea 1.9 JTD HLX

                Коментар


                  #9
                  Гадната нафта е замръзнала просто...Пробвай да я поразредиш с малко бензин...Или сипи хубава нафта
                  Jeep Grand Cherokee 3.1 TD Limited '01

                  Alfa Romeo 156 1.9 JTD SW Dinstinctive '02

                  ex Alfa Romeo 166 2.4 JTD '99

                  Коментар


                    #10
                    сложи добавка за дизел за зимата в резервоара против замразване има го на всяка бензиностанция и кажи да ли се е оправила.И аз карам дизел и е така предарпва ама не ми е гаснела има изглежда малко вода в хубавата ни нафтичка ама тая добавка се смесва с водата да не замразва и няма проблемиИ незабравяй да пишеш дали се е оправила и какво си правил

                    Коментар


                      #11
                      Anaboliy написа:
                      ми по аватара не личи ли ) Фиат Браво 1.9 ТД не е бензин Нафта !
                      Ами не личи ве Анаболи... или ракиите са ми в повече, че не го виждам.Нафта приятелю на 120 процента.Не бъзикай с нищо машинката, ами забрави за Шел, Лукойл и подобви говна.Като начало зареди около 5 л добър бензин.. около 10% от това което имаш в резервоара.Като второ, преди да заредиш OMV, алпийски дизел..(този скъпият) ти препоръчвам да сложиш от добавката за дизел на CASTROL.. TDA (има я на Лукойл и струва 14-15лв). И последно зимата пълни резервоара винаги "ФУЛЛ"... знам, че е тежко, но горивото си е твое, няма кой друг да го издуха!!!!Просто КОПЕЛЕТАТА са ти набутали лятна нафта, такава с високо съдържание на парафин...тръбопроводите се запушват, мени оборотите и не може да ги вдигне повече от 2000-2500 без прекъсване.Ако приемеш съвет от дизелджия...вече 11 години, не припарвай на ШЕЛ,ЛУКОЙЛ.. разни съмнителни бензиностанцийки, а зареждай само на OMV,ОПЕТ, и гръцкото ЕКО.. но се придържай към OMV.Същите ядове ги брах миналата година след едно злополучно пълнене на резервоара в Шел... точки ли, програма Смарт ли... ДАЛЕЧЕ!!!! Yellow_Flash_Colorz_PDT_46 Успех и дано да няма повече проблеми!
                      SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                      Коментар


                        #12
                        Сипвам предимно от OMV избягвам другите, най-вече Shell и малките бензиностанции. Засега няма грижи. Според мен това с Alpine diesel е по-скоро търговски номер, отколкото някакво кой знае, какво чудо! В Била гледах съвсем случайно добавка за дизел против замрязване, пробай с нея освен. Дано да не се окажа прав, но ми прилича твоят случай на проблем с нафтовата помпа!
                        Frontera Sport, X20SE март 1998

                        Коментар


                          #13
                          Vladim написа:
                          Сипвам предимно от OMV избягвам другите, най-вече Shell и малките бензиностанции. Засега няма грижи. Според мен това с Alpine diesel е по-скоро търговски номер, отколкото някакво кой знае, какво чудо! В Била гледах съвсем случайно добавка за дизел против замрязване, пробай с нея освен. Дано да не се окажа прав, но ми прилича твоят случай на проблем с нафтовата помпа!
                          Ооопсс.. май отиде далече, не го плаши човека .. чак пък ПОМПА!!!!...Прозаично лятно /по БДС/ гориво с високо съдържание на парафин и лошо планиране на доставките или както е модерно да се казва сега ЛОГИСТИКА.Явно копелетата са объркали прогнозата за времето с една седмица и са дръпнали по-евтината лятна нафта.А не забравяйте, че има и "военно-временни запаси" и от там също се дърпат големи количества горива на по-ниски цени.Както и да е... за "алпийският дизел" не си прав.Наистина горивото е с доста по-малко съдържание на сяра, по-качествено и не е от Лукойл.Просто те нямат технология да правят нискосернисти горива.Още веднъж успех на колегата!
                          SUZUKI SX 4/1.9 DDiS, 120 кс/8V, 4X4

                          Коментар


                            #14
                            Както казах "дано да не съм прав". Нека сподели човека, като се оправи колицата, какъв е бил проблема, че да си знаем! А лятна нафта януари месец ми звучи, като на плаж през декември. Не знам кой малоумник собственик на бензиностанция ще си пълни резевоарите с лятна нафта през зимата. Не изключвам факта, просто се чудя.
                            Frontera Sport, X20SE март 1998

                            Коментар


                              #15
                              И аз имам или имах (незнам кое е по-правилно да кажа) същия проблем като е много студено паля, покачва до 1500 оборота, после рязко падат и тя придърпва и гасне ходих на майстор и ми почистиха стъпковото моторче,но пак не се оправи. После нещо пак я карах,но не стана ясно какво и правиха! Когато я закачат на компютър не отчита грешка След известно време тя сама си се оправи и от тогава да чукам на дърво 3-4 седмици не ми прави проблеми вече.

                              Коментар

                              Working...
                              X