Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

въпрос за термостат на Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    въпрос за термостат на Браво

    Интересува ме дали термостат от Браво 1,6 16 V 99г. може да стане за Браво 1,6 16 V 97 г.
    Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

    #2
    Не колега не може. До 98-ма са с два темп. датчика, след 98-ма с един.
    Fiat Brava 1.4SX '97 (Бензин & Метан)

    Коментар


      #3
      Колега трябва да са различни. Когато сменях моя термостат ( мареа 1.6 16V ) изрично ме питаха преди или след 98г. е
      FIAT Marea ex
      FIAT Cinquecento 0.9i.e.S ex
      Alfa Romeo 147 1.9 JTDm

      Коментар


        #4
        Няма нещо дето да не става, стига да ти се занимава и да имаш умения и инстроменти да си го направиш. На новия термостат за 99 год има само една дупка за датчик както споменаха колегите по горе. Но си има гнездо и място за втория датчик което съответно е отлято и трябва да се разпробие да му се направи резба и да си завиеш втория датчик там. Само това е разликата една дупка и една резба друг е въпроса дали ще се хванеш да го правиш, но за цената от 60 лева за нов термостат при положение че имаш друг здрав такъв аз бих се захванал с дупката. Или ако не аз на един стругар за 5 лева ша те оправи.
        Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
        Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
        Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

        Коментар


          #5
          Сложи си от РЕНО 5 аз съм с такъв и вече една година нямам проблеми. Вземи го да отваря на 83 градуса.

          Коментар


            #6
            Това с годините не е съвсем точно!Бравата е 96 година и е с една дупка,а мареата е с 2 дупки и е 98 година.Явно трябва да се гледа номера на мотора.
            Brava ELX 1,6 16V, 90PS , LPG BRC Sequent24
            Мarea SW ,SX 1,6 16V, 103PS, LPG Zenit JZ2005

            Коментар


              #7
              намерих си термостат с два датчика катозамоя мотор и го сложих, а другия го върнах. Сега колата държи малко по-ниска температура при извънградско около 80 градуса в града си е нормално, колата си има парно, бързо започва да духа топло. Сега държи малко по-ниска температура, но ще я видим като се стопли времето как ще се държи и дали е решен истинския проблем който имам с нея.
              Fiat Marea Weekend 1.9 JTD 2000 г.

              Коментар

              Working...
              X