Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Смяна на поленовия филтър - за въздуха в купето

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Смяна на поленовия филтър - за въздуха в купето

    И аз както повечето непросветени мислех че е нормално да ми запотяват станичните стъкла, а на сутринта и предното. За задните на обсъждам, защото те са си постоянно запотени, пък и не ми пречи. Скоро разбрах, че не инжинерите на фиат са виновни, а някакъв поленов филтър. Тоя филтър за въздуха, който влиза в купето, прецаква цялата работа. Нов такъв струва 20лв. в Александър Ауто, а аз го взех за 12лв от магазина на Стамболийски и канала. Реших да пусна тая тема защото доста се чудих къде под чистачките се слага това чудо.А то изобщо не било трудно. Трябва само една кръстата отверка, за да се отвият две винтчета. Освен смяната, реших да напръскам стъклата отвътре със срей против запотяване. Сега се чуствам като човек ПоздравиКолега, малко преправям картинките и използвам случая, за да ти благодаря за усилието - спестяваш доста въпроси с еднотипни отговори.Zaphod
    Прикачени файлове
    Fiat Brava 1.8 16V

    #2
    .

    Е сигурно тоя филтър се ползва само за модели с климатик щото на моето Браво изобщо няма но има място на което мога да си го сложа и какво искаш да кажеш че като имам филтър няма да ми се потят джамовете така ли

    Коментар


      #3
      То потенето на стъклата е комплексно, и може да е и от някакъв теч в купето, но пре мен смяната помогна. Мислех, че всичко модели Брава/Браво го имат тоя филтър
      Fiat Brava 1.8 16V

      Коментар


        #4
        моите прозорци се потят, когато има четири души в колатаако сме двама е едва забележимоднес отворих да видя филтърабеше доста по-чист от този на снимкатаи беше сухчудя се дали ако го сменя изпотяването ще изчезне напълно?май по препоръка на производителя трябва да се сменя всяка година, или на определен брой километри
        2015 Renault Megane Expression GT
        2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
        Всичко за FIAT Bravo 2007

        Коментар


          #5
          Стъклата се потят от мокър (мно’о ясно) или замърсен филтър. Като е много мръсен не може да влиза въздух отвън в купето, същия ефект е ако от клапата оставите да се върти въздуха от купето, а не да го вкарва отвън. Sev, с повече хора в колата е нормално да се потят прозорците, е поне ако всички дишат
          Антверп, Аалст, Люцерн, Слован, Олимпия, Беверен, Публикум, Тампере, БАТЕ (Борисов), ЖИЛИНА и Дебрецен ... следва продължение...

          Коментар


            #6
            датова за броя на хората ми е ясногледам, че клапата беше отворенаявно всичко е наред
            2015 Renault Megane Expression GT
            2009 FIAT Bravo 1.4 16V Dynamic
            Всичко за FIAT Bravo 2007

            Коментар


              #7
              Абе аз, като напълня багажника с недишащи трупове мятам и няколко на задната седалка, няма изпотяване А сега сериозно - наистина е добре, че си направил поне две снимки на фолтъра, така помагаш за избягването на излишно зададени питанки! Призовавам всички колеги, които имат възможност да снимат, когато правят нещо по фиатките си, така ще сте в помощ на останалите, както и те на вас!
              Frontera Sport, X20SE март 1998

              Коментар


                #8
                Добре сега аз пак не разбрах :P Аз сам си и от непросветените де. И аз имах същия проблем. Потенето на стъклата. Наскоро смених радиатор и продължават да се потят. Четем тука из форума че причина за потенето може да е т.нар. "Поленов Филтър". До колкото разбрах тоя филтър го имат само колите с климатик. А аз нямам климатик. Имам ли такъв филтър или не ? Ако имам значи е за смяна защото съм почти сигурен че не е сменян никога. Освен това има ли някакъв чалъм при свалянето на пластмасите под чистачките или ?Колата е ПУНТО 94 г.

                Коментар


                  #9
                  а защо си мисля ,че на мене отляво кората не се сваля или се бъркам ???възможно ли е да е на друго място на мойто браво тоя филтър?
                  фиатче Браво 2.0

                  Коментар


                    #10
                    Re

                    Филтъра на Бравото е от дясно, не от ляво. като отвориш капака ще видиш черен пластмасов капак с две рапидки - под него е филтъра. А иначе от ляво кората под чистачките се сваля, но първо се свалят чистачките.
                    Fiat Bravo 1.6 16v 103hp with K&N sport air filter

                    Коментар


                      #11
                      При мен си е отляво, като си с лице към двигателя и отдясно, ако седиш на шофьорското място .
                      Alles in Ordnung

                      Коментар


                        #12
                        Здравейте,Преди около половин година свалих поленовия филтър на моята кола, за да го изпера - бях чел някъде по форумите, че ставал като нов. Сега като гледам този филтър на снимките, се зачудих - моя ли е "менте" или този, и изобщо какъв трябва да е поленовия филтър? Доколкото виждам на снимките - този е от гофриран картон, като въздушните филтри. Моя беше от 2 слоя от коренно различна материя от картон - прилича на филтъра, който слагат като "бонус" като си купувате торбички за прахосмукачки, тъмно сив, чак черен на цвят. Това е единия слой, а другия слой е от бяла вата. По краищата на филтъра има пластмасова синя рамка, на която пишеше Italy, ала-бала и изглеждаше истински.А иначе моята Lancia е абсолютно същата като двигател (182А2.000) с Brava-та от снимката и при мен всичко е разположено по идентичен начин като това, което виждам на снимката, предполагам дори че и компресора на климатика и още мнооого други неща са еднакви при двете коли... То е ясно де, Lancia-та си е чист Фиат Някой може ли да обясни тези разлики на поленовите филтри?
                        Lancia Dedra '96 / 1.8 LS (16V 113 hp 182А2000)

                        Коментар


                          #13
                          abyser написа:
                          Здравейте,Преди около половин година свалих поленовия филтър на моята кола, за да го изпера - бях чел някъде по форумите, че ставал като нов. Сега като гледам този филтър на снимките, се зачудих - моя ли е "менте" или този, и изобщо какъв трябва да е поленовия филтър? Доколкото виждам на снимките - този е от гофриран картон, като въздушните филтри. Моя беше от 2 слоя от коренно различна материя от картон - прилича на филтъра, който слагат като "бонус" като си купувате торбички за прахосмукачки, тъмно сив, чак черен на цвят. Това е единия слой, а другия слой е от бяла вата. По краищата на филтъра има пластмасова синя рамка, на която пишеше Italy, ала-бала и изглеждаше истински.А иначе моята Lancia е абсолютно същата като двигател (182А2.000) с Brava-та от снимката и при мен всичко е разположено по идентичен начин като това, което виждам на снимката, предполагам дори че и компресора на климатика и още мнооого други неща са еднакви при двете коли... То е ясно де, Lancia-та си е чист Фиат Някой може ли да обясни тези разлики на поленовите филтри?
                          Споко, моя е същия, освен ако и при двамани не е менте. Моята дойде с такъв филтър, на него пише "Бош"

                          Коментар


                            #14
                            и моя е с няква вата, на темпрата ми казаха че да 93год е с вата а след това такъв хартиен
                            TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                            UNO 1.0 FIRE

                            Коментар


                              #15
                              Добре де .. аз така и не разбрах нищо по въпросите които зададох ...

                              Коментар

                              Working...
                              X