Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Пак за тази Селения :)

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Пак за тази Селения :)

    Здравейте, колеги. От 40 000 км Бравото (1,8 ГТ 97 год.) си го карам със Селения и тропат ли - тропат тия повдигачи. В една тема някой колега написа, че като почнело да се кара със Селения, отмивала нагарите и затова се разтропвали повдигачите на клапаните. Ок, да се съглася ама не. Сменихме повдигачи и от тогава само на Селения Голд или 20к го карам и пак си трака като дизелче. И вече не знам на какво масло да се спра. Аз ли си купувам менте селения или всичката е такава? И след 4000км ми предстои нова смяна и този път мисля да не е Селения. Айде разубедете ме, пак да сложа от нея. Съгласен съм, че трябва да се кара с маслото препоръчано от производителя ама не ми харесва как работи двигателя с нея. И другото нещо, може все да са ми продавали менте, затова да попитам къде в София мога да си купя доказано оригинална Селения

    #2
    Колега,Като си такъв фен, сложи й кастрол - от най-скъпото (мисля беше магнатек) и тогава ако продължи да тропка, значи повредата е във вашия телевизор.
    Brava 1.6 EL, '98
    182A4

    Коментар


      #3
      roro написа:
      Колега,Като си такъв фен, сложи й кастрол - от най-скъпото (мисля беше магнатек) и тогава ако продължи да тропка, значи повредата е във вашия телевизор.
      ще се сетиш аз от кога плюя по тая селения ама мен за подобна тема щяха ме отлъчат от клуба, когато казах "Никога повече селения" ланчата 5 години я карах с магнетик, кои дявол ме накара на тоя фиат да му сложа селения 20К първия път, ама беше и за последен, сега и тои е с магнетик вече втора смяна.
      Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
      Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
      Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

      Коментар


        #4
        Пробвай с Мобил....мисля,че няма да съжаляваш....Аз съм доволен!
        Bravo 1.9 JTD със 105 магаренца!
        Пътят не е мястото,където можеш да покажеш агресивността си...

        Коментар


          #5
          Аз също ползвам Мобил 10W40 и съм много доволен,тиха и равномерна работа на двигателя.За следващата смяна се двоумя за Селения ама ще видя.
          Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
          Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

          Коментар


            #6
            Аз съм доволен от Селения...Вече две смени,но все пак съм с Дизел и не мога да дам мнение за Бензинови агрегати !!!! Иначе масла на пазара колкото искаш ....
            Alfa Romeo 156 SW 2.4JTD `02
            Fiat Punto 1.2 16v LPG

            Коментар


              #7
              i4kin написа:
              Пробвай с Мобил....мисля,че няма да съжаляваш....Аз съм доволен!
              Абе да кажа че тоя мобил е яко менте.Това според мен и още няколко колеги от мб форума.Аз съм решил на следващата смяна да сложа Q8.Май от него няма засега недоволни.Поразрови из google за това масло
              И да знаете!!!За всичко е виновна твърдата вода

              Коментар


                #8
                ... a TOTAL ?????
                Правило № 1- Нещо което работи не се пипа!!!
                Правило № 2- На майстори и наркОмани вяра да нямаш!
                Правило № 3- Винаги спазвай правило № 1

                Коментар


                  #9
                  Ние имаме 2 фиата,по веднъж се излъгах да им сипя Селения и повече не повтарям.Сега Бравото е с Приста 5в40 ,а на Мареата след месец-два ще и сипя Приста,само че 10в40. Правете си изводите за вносната Селения Голд след като е по-евтина от родната Приста 10в40.
                  Фиат Крома 1.9 16v+
                  Фиат Браво 1.6 16v
                  Фиат Мареа 1.6 16v

                  Коментар


                    #10
                    Колеги, вижте какво намерих в един друг форум,а относно цените - явно колегата не е чувал за икономии от мащаба. Приста ойл сигурно произвежда 2-3% от обема на производителя на Селения...
                    Прикачени файлове
                    Brava 1.6 EL, '98
                    182A4

                    Коментар


                      #11
                      Е че колега едно и също ли е да докараш едно масло от Италия ( не е сигурно вече...) ,и да докараш друго от рафинерията на Приста от Русе? А и не ме убеждавай,че с отстъпките изравняват цената защото и Приста-та не я взимат на по 5-6 шишета- и там си имат отстъпки. А един коментар на някой от форумите нищо не значи,ако става въпрос за коментари и тука има сума ти и то с различни мнения относно Селения-та. Само ще кажа,че щом Ауто Италия се отказаха да слагат на гаранционните си автомобили Селения поради съмнения в качеството какво да коментирам повече...
                      Фиат Крома 1.9 16v+
                      Фиат Браво 1.6 16v
                      Фиат Мареа 1.6 16v

                      Коментар


                        #12
                        Е колега от такива теми вече и аз се чудя какво да сипвам. Дайте някакви по аргументирани доводи.Колега като сипеш каквото друго си решил пиши тропа ли пак да знаем какво да сипваме
                        http://www.000webhost.com/151472.html <- безплатен хостинг без реклами
                        Peugeot 206 1.4 Hdi 2005 Ex: PUNTO 1.3 16v MULTIJET
                        FIAT БРАВО 1.2 16v
                        ФИАТ БРАВО 1.6 16v - трагично размазано
                        FIAT Punto 99` 1.2 - втората; Ford Orion 1.8 D- първата

                        Коментар


                          #13
                          Един глас за Yacco VX1000 5W40 http://eshop.rally-club.net/product_...fsu8plloe2hkj4
                          SEAT Leon Cupra 300
                          Triumph Street Triple 765 R

                          Коментар


                            #14
                            Аз пък давам един глас за Селенията.От две години(не че е кои знае колко де) и съм страшно доволен от нея.Такива въпроси обаче да ви кажа едва ли ще стигнат до конкретен отговор.Винаги ще има някои за други против.Според мен най-добре е да карате с това за което е сигурно че е добро от личен опит.
                            Не карайте колата си по-бързо, отколкото лети вашия ангел-спасител!!!

                            Фиат Браво:1,6V 103hp 1996

                            Коментар


                              #15
                              MartoModev написа:
                              ....Абе да кажа че тоя мобил е яко менте.Това според мен и още няколко колеги от мб форума...
                              Колега, живо ме интересува от професионална гледна точка който точно Мобил е менте?Моля дай точно наименование и от какъв обект е закупен,мерси
                              Peugeot Partner 1.6 HDI - служебно

                              Коментар

                              Working...
                              X