Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

отдушник на купето-Браво

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    отдушник на купето-Браво

    Колеги, къде се намири тоя отдушник?.Казаха ми, че е някъде в задната част на колата.Как да го почистя, ако е запушен?.Мерси предварително!

    #2
    Досега не съм чул да има отдушник.Има клапа за свеж въздух.

    Коментар


      #3
      bivmo написа:
      Досега не съм чул да има отдушник.Има клапа за свеж въздух.
      Е как да няма , нали въздуха които влиза през тази клапа, трябва да излиза от някъде Погледни долу ниско вдясно и вляво пластмасите в багажника, откъм вратата. Има малка - (8 х 12 см, примерно) решетка. На брава е вдясно, долу под стопа.

      Коментар


        #4
        Много Благодаря,колега!

        Коментар


          #5
          Пусни една снимка за Браво къде точно е тоя отдушник или някой да пише по подробно.

          Коментар


            #6
            На Брава-та ми го мернах отзад, в багажника, под десния стоп, провери там да не е.
            karolev>> Георги Каролев; Brava 100 16V SX 103hp 10.'98 - R.I.P. 04.04.2018
            https://www.facebook.com/groups/FiatFIBulgaria/ - ФИАТ ФЕНОВЕ в БЪЛГАРИЯ във Facebook

            Коментар


              #7
              Добре ще ппроверя .Благодаря!

              Коментар


                #8
                На Браво е отдясно точно до гърба на стопа-има малка решетка.
                Фиат Крома 1.9 16v+
                Фиат Браво 1.6 16v
                Фиат Мареа 1.6 16v

                Коментар


                  #9
                  Да точно под стопа долу най-в ниското в ъгъла се намира на Бравото.
                  Alfa Romeo 159 1.9 16V JTDm powered by Sprintauto Service
                  Fiat Bravo 1.9 JTD 105 GT powered by emzo Ex: Fiat Bravo 1.4 12v (вече в баща ми)

                  Коментар


                    #10
                    Намерих го най накрая тоя отдушник. Мерси много за инфото!

                    Коментар


                      #11
                      и ко задръстен ли е?
                      Lancia Lybra'99 2.4 JTD - 135hp
                      Fiat Bravo'97 1,6 16v
                      Fiat Tempra'91 1,6 mono

                      Коментар


                        #12
                        Намерих къде са решетките зад десния стоп в багажника. Не ми се слиза в канала да търся под бронята къде има отвор и дали е запушен.

                        Коментар


                          #13
                          Наскоро разследвах отдушника и направих малко снимки.Тоя отдушник е причина да ми влиза вода в багажника отдясно. Това става само когато вали дъжд и карам по мокро. Когато си мия колата не се мокри.Обяснявам си го със това че задното дясно колело хвърля вода нагоре. Изглежда хвърля достатъчно високо и влиза през отдушника. Също подозирам че при по-висока скорост долният ръб на задната броня загребва въздух и го завърта, когато е мокро със въздуха загребва и капчици вода.При мен като разглобявах корите ми се струва че има и малко кал. Беше сухо и приличаше на прах обаче си мисля че може да е засъхнала кал.Интересувам се при други коли дали отдолу няма някакъв щит зад дясното задно колело който е закрепен за бронята така че колелото да не хвърля вода нагоре към бронята. Май ще трябва да си направя такъв щит от алуминий и да го закрепя за бронята. Защото ми мокри багажника и е много неприятно.Ако някой има фабрично монтиран такъв щит нека да го снима и да покаже как е направен.Известно е че в определен период Фиат са пускали серия Фиат Браво в която е имало такъв фабричен дефект - вода в багажника. После явно е отстранен. Обаче интересувам се как е отстранен.
                          Прикачени файлове
                          Bravo 1.6 / 16

                          Коментар


                            #14
                            Колега ако си оправил проблема кажи как, защото и аз намерих вода в багажника на Бравото. От същото място влиза защото има само отзад вдясно където е този отдушник.
                            FIAT Bravo JTD 105 GT '99

                            Коментар


                              #15
                              Как е решен този проблем с отдушника, за да не влиза вода?
                              http://www.pljuvalnik.com
                              Форумът за политически дискусии и теми. Изкажи свойто недоволство.

                              Фиат Брава 1.6 16 клапана 1998

                              Коментар

                              Working...
                              X