Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Проблем с вентилацията на Пунто.

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Проблем с вентилацията на Пунто.

    Здравейте. Имам следния проблем. Духалката в колата ми работи само на последната степен. На 1,2,3 не работи а на 4 ба4ка. С парното нямам проблеми. Но всеки път когато реша да сгрея колата или ми се запотят стъклата съм принуден да пускам на 4. Мисля 4е е изгоряло някво съпротивление, тъй като предполагам 4е на 4-та степен веригата не минава през съпротивлени и затова само там работи. Отварях клу4а за да видя дали там е проблема, но изглежда там всичко си работи - клемата е добре. Имам Пунто от 4 месеца и сум малко невежа, та ако някой може да ми помогне ( да ми каже ако е отварял и знае къде да търся тоя резистор ако изобщо е там проблема) да пише. Благодаря предварително...P.S. Пунтото е ЕLX 95, 1.2, 75 к.с.
    Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

    #2
    100%проблема е във сапротивлението
    тел.0897943620

    Коментар


      #3
      Знаеш ли къде да го търся това съпротивление?
      Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

      Коментар


        #4
        званни на 0888430104 дати кажа
        тел.0897943620

        Коментар


          #5
          gal76 написа:
          званни на 0888430104 дати кажа
          E кажете и във форума за да може и ние да си знаем !!!
          CSI in the CAR !!!
          Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


          ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

          Коментар


            #6
            Не че обаждането помогна но....Цитирам отговора на един пич от друг форум:Съпротивленията не се намират в ключа, а на един блок под жабката до вентилатора. Като се напъхаш в краката на пътника и погледнеш под жабката, ще видиш един блок с размери приблизително колкото цигарена кутия, хванат с 2 винта към въздушната тръба. В него влиза една букса с 4 кабелчета в нея. Там ти се крие проблема. При мен беше повредена самата букса, но може и резисторния блок да си е отишъл.Нямам време да погледна, като видя за какво става въпрос ще пиша какво е станало...
            Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

            Коментар


              #7
              Yellow_Flash_Colorz_PDT_49 Yellow_Flash_Colorz_PDT_49 Yellow_Flash_Colorz_PDT_49
              CSI in the CAR !!!
              Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


              ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

              Коментар


                #8
                Нямам време да погледна, като видя за какво става въпрос ще пиша какво е станало...Бях забрави за темата за което се извинявам. Проблема е решен. По нагоре в темата се казва за един резисторен блок (под жабката в краката на пътника до шофьора). Там се крие проблема. Ключа има 4 степени (не броя "0"). 4-та степен НЕ минава през съпротивление. 1-ва, 2-ра и 3-та са през този резисторен блок. Последователно на съпротивленията е свързан термопредпазител. Именно там беше проблема при мен. Този термопредпазител беше изгорял. Затова само на 4та степен ми работше. Смених предпазитела и всичко е ОК. Не се препоръчва да се запоява заради вибрациите в колата но не ми се знимаваше с точково заваряване и си го запоих. Вече към 4 месеца нямам проблеми.(А то като проблем може само да се разпои и да спре да работи отново).Проблема е решен.
                Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

                Коментар


                  #9
                  честито
                  CSI in the CAR !!!
                  Mancuzo Fiat PUNTO 1.7DS 176B3.000,около (6,7л-11л /100)София.


                  ПО-ВАЖНОТО ОТ РАЗДЕЛ "Дизел"

                  Коментар


                    #10
                    ок всичко ясно ма как 4 степени ? при мен са 0+ 1,2,3 ? несам виждал Мк-1 с 4 степени ?
                    >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                    Коментар


                      #11
                      ок всичко ясно ма как 4 степени ? при мен са 0+ 1,2,3 ? несам виждал Мк-1 с 4 степени ?
                      Поне при мен е така...
                      Fiat Punto 1.2 ELX (7л-10л/100)

                      Коментар


                        #12
                        Интересно не ми е попадало...
                        >>>>>>> Move Bitch Get out of the way!!! Punto is the way !!! <<<<<<Boooooooo>>>>MOVE OVER ->

                        Коментар


                          #13
                          Те само "бегачките" са с 4 степени. С твоето муле къде се ръгаш в гювеча? Yellow_Flash_Colorz_PDT_07
                          .:: Just because I am unique does not mean I am useful ::.
                          www.cyxap.com

                          Коментар


                            #14
                            да само 75-ците са с 4 степени
                            Punto 1.2 75 ELX `97 /BRC Lambda Control/-продава се на части!!
                            Втората......пак същата!
                            (_-_)______////_______(_-_)
                            Punto75-Вече на жената!
                            Третата =Ино и шес= LPG POWER STAG Stilo MW 2004

                            Коментар


                              #15
                              bmahob написа:
                              да само 75-ците са с 4 степени
                              Аааа,и 86-иците са с 4 !
                              Fiat Punto 1.1 6Speed

                              Коментар

                              Working...
                              X