Реклама

Collapse

Съобщение

Collapse
No announcement yet.

Егати проблема! Работи нормално докато загрее после гасне

Collapse
X
 
  • Филтър
  • Час
  • Покажи
Clear All
new posts

    Егати проблема! Работи нормално докато загрее после гасне

    Здравейте, имам следния проблем: Колата пали нормално но след като загрее до около 80 градуса угасва и повече не иска да запали. След като истине запалва и работи нормално докато не загрее и угасне отново. Сложих нови свещи, нов палец, ново разпределител. Бобината я замерихме в нормата е, датчина за оборотите и ГМТ също го замерихме и също показва че е в нормите. Реших че е ЕБУ "диджиплекс 2" смених три втора употреба и проблема си стои. Незнам какво друго може да е?Колега, добре дошъл във форума и моля прочети правилата. Напомням, че писането с главни букви се приема за непочтителен тон във форума.Zaphod

    #2
    какъв е този датчик на "Хол"?

    Коментар


      #3
      Колега, забравили сте да упоменете какъв точно е автомобилът....
      Alles in Ordnung

      Коментар


        #4
        Митко, много ти благодаря за отговора! Ще го проверя датчика пак, макар че при мен (Fiat Tipo 1,4 карбуратор) има само един датчик който се намира от страната на маховика и подава данни и за горна мъртва точка и за оборотите на коляновия вал. Много време търсих втория датчик ))))))) , който би трябвало да е от страната на ремъчната шайба но уви оказа се че е един с две функции. Него го мерих с ом метър и беше в рамните, но знам ли ще взема да го сменя и него. Още веднъж ти благодаря! каква кола караш?

        Коментар


          #5
          Колега, щом с карбураторен автомобил, погледни електронния блок, който се намира на делкото - аз имах такъв проблем с моето Типо - работеше докато загрее и после загасваше - налагаше се да го поливам с бутилка студена вода - веднага след това палеше, но и проблемът беше много дразнещ. Въпросният блок струва ~62 лв. в Александър Ауто.Митко кара Типо 1.6, двувалкаХехех - изпревари ме
          Alles in Ordnung

          Коментар


            #6
            Благодаря ви момчета, радвам се че намерих този сайт! знам я двувалката един приятел кара такава! аз съм голям почитател на италинските автомобили и противно на разпространеното мнение мога да кажа че те са много здрави и надеждни автомобили. Не си спомням да съм има сериозен проблем с Типото освем тоя! Сигурно няма да ви интересува много но ще пусна в Понеделник резултата дали проблема е идвал от датчика.

            Коментар


              #7
              Борислав написа:
              Митко, много ти благодаря за отговора! Ще го проверя датчика пак, макар че при мен (Fiat Tipo 1,4 карбуратор) има само един датчик който се намира от страната на маховика и подава данни и за горна мъртва точка и за оборотите на коляновия вал. Много време търсих втория датчик ))))))) , който би трябвало да е от страната на ремъчната шайба но уви оказа се че е един с две функции. Него го мерих с ом метър и беше в рамните, но знам ли ще взема да го сменя и него. Още веднъж ти благодаря! каква кола караш?
              аз имах същия проблем на моето уно и се оказа комутатора или там както се казва , а ти датчика кога си го мерил когато ти направи проблем или на студена кола когато сигурно си работи и показва коректни стойности
              TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
              UNO 1.0 FIRE

              Коментар


                #8
                в интерес на истината го мерих навън при около 7-8 градуса и студен двигател, в книгата откъдето взех данните за датчика пишеше стойности при околна температура около 18 градуса

                Коментар


                  #9
                  Борислав написа:
                  в интерес на истината го мерих навън при около 7-8 градуса и студен двигател, в книгата откъдето взех данните за датчика пишеше стойности при околна температура около 18 градуса
                  е да де това имах предвид че ти прави проблем като загрее а ти си го мерил на студено когато всъщност си работи нармално затова си се заблудил че датчика е в изправност
                  TEMPRA 1.8 SW.SLX-продадена и заменена със БМВ 318TDS
                  UNO 1.0 FIRE

                  Коментар


                    #10
                    благодаря ти Стеф, вече питах имат ли нов струва 48,90, утре ще го взема и сменя, дано да е товаприятен уикенд на всички фенове

                    Коментар


                      #11
                      Борислав написа:
                      благодаря ти Стеф, вече питах имат ли нов струва 48,90, утре ще го взема и сменя, дано да е товаприятен уикенд на всички фенове
                      Е този датчик ме остави на 28.12 на магистралата.Спрях на Хепи да хапна - топла кола - после никво палене - нема тоци на бобината и туй е .2-3 часа буксир до Хасково по тъмно и студено, 59кинта за нов Магнети-Марели и работата се оправи.Прди 1,5г го сменях - сложих уж EPS - води се хубав ама на. Този чарк би трябвало да изкара поне 6-8 години.Е..а ми се мамата.От него ти е проблема. Внимавай какво купуваш!!!П.С. Направи уговорка да го върнеш ако не е от него - уж не може, ама може всичко.
                      Alfa Romeo 147 1,6 ts, 2002 и то само на бензин...
                      Alfa Romeo 159 SW ti, 2,4JTDm, Nero carbonio.
                      ..т'ва е Алфа,последното което губиш е надежда...

                      Коментар


                        #12
                        Благодаря ти Яворе,Страхотни хора сте вие феновете на фиатприятен уикенд------Ще внимавам!

                        Коментар

                        Working...
                        X